Перейти к содержанию

Бізнес-ідея автомийка самообслуговування

З кожним роком приватний автомобільний парк неухильно зростає, а значить зростають послуги на утримання автомобіля. Перша, дуже важлива затребувана послуга – це мийка авто. На цьому ринку з’явилася нова бізнес-ідея автомийка самообслуговування. На цій установці водій може помити кузов своєї машини всього за 5-10 хвилин. Тому цією послугою користуються приватники, які поспішають, і у них немає часу 25 — 30 хвилин, щоб помити машину на звичайній мийці. Тут немає запису, жива черга швидко рухається, тому що встановлено кілька боксів і при цьому середня вартість послуги в два рази дешевше. Такі переваги визначили підвищений попит на послугу і є відмінними передумовами для відкриття та успішного розвитку своєї справи. Підприємцю необхідно розробити якісний бізнес-план, щоб швидко запустити бізнес і отримувати дохід.

Якщо ви визначилися і у вас є стартовий капітал, тоді це вигідна ідея для бізнесу.

Автомийка самообслуговування — шлях до високорентабельного бізнесу

Бізнес-ідея автомийка самообслуговування

Зі слів бізнесменів, у яких цей бізнес успішно розвивається автомийка самообслуговування – це вигідна справа. У статті піде мова як відкрити свою справу втіливши ідею автомийки крок за кроком, а також які формальності необхідно дотримуватися при створенні компанії. Хоча для запуску бізнесу доведеться вкласти початкові інвестиції, ця ніша з великим потенціалом.

Як відкрити автомийку? Почніть з аналізу конкурентів

Першим кроком на шляху до відкриття бізнесу буде аналіз конкуренції в обраній локації. Найкраще скласти список діючих автомийок поблизу. Безконтактна мийка автомобілів становить великий сегмент ринку. Компаній стає все більше, тому при їх великій кількості в районі варто задуматися про вибір іншого місця.

При аналізі конкурентів потрібно прикинути витрати, які доведеться понести при відкритті об’єкта. Настає момент планування бізнесу.

Бізнес-план для створення автомийки самообслуговування

При складанні бізнес-плану бажано скористатися допомогою фахівців. Справа в тому, що потрібно правильно визначити який тип обладнання вигідно встановити і скільки постів мийки повинно бути щоб не було черг . Ці питання зможуть вирішити тільки експерти, вони також проконсультують, яке обладнання купувати, що б станція приносила дохід.

Фахівці допоможуть визначити не тільки інвестиційні витрати для старту, а й плани подальшого розвитку бізнесу. Вони порадять, які екстрені заходи вжити в разі, якщо початковий дохід виявиться нижче очікуваного.

Визначення потенційного майбутнього обороту компанії полегшить також переговори з інвесторами або банком в процесі отримання додаткових коштів для початку бізнесу.

Як скласти бізнес план автомийки

При створенні бізнес-плану потрібно включити такі пункти, як:

·       основна інформація про компанію;
·       історія розвитку компанії;
·       місія та цілі підприємницької діяльності;
·       зв’язки з іншими організаціями;
·        список компаній для співпраці;
·       інформація про керівництво та співробітників компанії;
·       характеристики банків співпраці;
·        опис інвестиції та необхідних документів для реєстрації бізнесу;
·        опис ринку та середня вартість послуг;
·       оцінка послуг, що надаються конкурентами;
·       можливості розвитку бізнесу в цій ніші;
·       фінансовий аналіз: прогноз доходів, фінансові результати діяльності, джерела фінансування, фінансові звіти.

Бізнес-план автомийки також повинен містити інформацію про обрану земельну ділянку під будівництво об’єкта, тому що на неї необхідно буде отримати дозвіл, а також підключити інженерні комунікації, такі як вода і електрика.

Відкриття автомийки самообслуговування: вимоги

Як ми згадували раніше, щоб мати можливість побудувати власну автомийку на обраній ділянці землі, потрібно спочатку переконатися, що вона відповідає формальним вимогам в цьому відношенні. Найголовніше, що це повинна бути власність або оренда на термін не менше 10 років.

1). Ділянка під забудову об’єкта

Земля під автомийку повинна мати службовий або службово-будівельний характер. Головне, щоб був дозвіл використання землі на будівництво такого комплексу.

Також потрібно буде врахувати можливість підключення до ділянки необхідних комунікацій, таких як вода, електрика і каналізація.

Прибутковість бізнесу залежить від розташування робочого об’єкта. Найкраще станцію мийки машин будувати в спальних районах міста і на автомобільних стоянках торгово-розважальних центрів.

Що радять досвідчені бізнесмени в цій справі? Наприклад, площа ділянки під будівництво 3-х постів автомийки самообслуговування повинна бути близько 600 — 750 метрів квадратних для забезпечення безпеки.

2). Дозвіл на будівництво автомийки — як його отримати?

Щоб отримати дозвіл на будівництво станції потрібно зробити перший крок – це зареєструвати свою діяльність, а потім зв’язатися з обраним виробником обладнання для миття автомобілів, щоб мати можливість підготувати інвестиційний проект. Без нього не приймуть документи для створення проекту.

Готовий проект повинен відповідати вимогам санітарним нормам та іншим регламентам. Далі створений проект і документи на землю подаються в офіс архітектури міської адміністрації для отримання дозволу на будівництво.

Ще підприємець повинен отримати дозвіл на роботу станції мийки автомобілів від пожежної інспекції, санітарної та екологічної служби. Після закінчення будівництва і запуску бізнесу в роботу служби нагляду повторно перевірять мийний комплекс і дадуть дозвіл на його експлуатацію.

3). Заява на природоохоронне рішення — як її подати

На жаль, формальності, пов’язані з автомийкою, ще не закінчені. Необхідно ще врегулювати проблемні питання, пов’язані з охороною навколишнього середовища.

Для це необхідно виконати всі вимоги екологічної служби. І, тільки після цього вони дадуть висновок про те, що автомийка не буде забруднювати природне середовище, і не буде руйнувати його своєю діяльністю. У заяві на отримання такого дозволу необхідно вказати:

·       опис інвестиції;
·       наявність електрики і води для автомийки;
·       система видалення стічних вод;
·       розташування об’єкта щодо під’їзної дороги.

4). Останнім кроком буде отримання дозволу на воду і на утилізацію відходів.

Витрати на започаткування бізнес-ідеї безконтактна автомийка самообслуговування

Як вже згадували на початку, відкриття власної автомийки, що це недешева справа. Знадобляться стартові вкладення які, втім, як стверджують досвідчені власники компаній такого типу, можуть окупитися через 3 роки.

Скільки доведеться витратити на відкриття бізнесу, буде залежати в першу чергу від того, яку автомийку хочете відкрити. Хоча відкриття ручної автомийки може виявитися дешевшим способом почати бізнес, такі види послуг зараз менш популярні, ніж безконтактні автомийки або мийки для вантажних автомобілів.

Якщо почати будівництво з нуля, і здати під ключ то доведеться вкласти 280тис. – 320 тис.грн. – цифри від бізнесменів, які створили цей бізнес.

1). З їхнього досвіду стало відомо, що потрібно купити на кожен мийний пост насоси високого тиску, за ціною 25 тисяч гривень кожен.

2). Потрібні пилососи і пилососи-хімчистки. Ці агрегати імпортні: німецькі або італійські за ціною близько 5 тисяч гривень.

3). Необхідно купити промисловий компресор для видування води з-під номерних знаків та інших важкодоступних ділянок кузова автомобіля.

4). Обов’язково потрібно ще купити установку рециркуляції води, бо без неї не дадуть дозвіл на діяльність. Тут проблема в стічній воді, її не можна скидати безпосередньо в каналізацію. Тому розроблена технологія очищення цієї води і повторне її використання. Таким чином, створюється замкнутий цикл, що нагадує роботу фонтанів.

5). Окрема тема – це  хімічні препарати. Необхідно користуватися тільки якісною хімією, яка не псує хром на деталях автомашин. За нормами в місяць на мийні препарати йде від 5 тис. до 8 тисяч гривень, в залежності працюючих боксів і кількості машин.

Резюме

Зі слів бізнесменів, які успішно ведуть цей бізнес – дохід приносить не автомийка, а додаткові послуги.

В середньому собівартість послуги помити авто 40 грн. Компанія бере з клієнта 50 гривень. З цих грошей 30% це оплата праці всього колективу. Ще 20% йде на покупку хімії. І ще 30% – це оплата електрики і води. І окрема стаття видатків – це сплата податків.

Заробіток в цьому бізнесі залежить додаткових послуг: чорніння гуми, покриття авто воском і хімчистка салону.

Бізнес-ідея манікюрний салон: як його відкрити з нуля

Як знайти прибуткову нішу для старту бізнесу

Своя справа у дворі власної оселі: 8 ідей міні-бізнесу

error: Вміст захищений!!