Перейти до контенту

Категорії «Банки та кредити»

Дуже часто, практично щодня ми чуємо вираз: був у банку, треба зайти в банк, встановлений банком курс та інше. А що таке банк? Саме слово bank перекладається як лава. У найширшому сенсі – це фінансова установа, яка займається зберіганням грошей, а також проводить різні операції з грошима.

  • Скупує та продає цінні папери.
  • Торгує дорогоцінними металами.
  • Банк забезпечує безпечне зберігання грошових знаків. Здійснює кредитування клієнтів.
  • Здійснює покупку, продаж, обмін валюти.

Що таке банк: ця інформація переверне на краще погляд на банківську систему

Банки та кредит

Існує два види банків: Центральний банк України – це керівник і диригент над усіма комерційними банками держави. Без нього робота всієї банківської структури неможлива. Це єдиний фінансовий орган, який має право регулювати роботу комерційних банків. До обов’язків Центробанку входить контроль та аудит усіх фінансових організацій. Комерційний банк – це фінансова установа, яка має ліцензію на провадження підприємницької діяльності.

Простіше кажучи, вся банківська діяльність ґрунтується на одержанні прибутку. Усі банки можна класифікувати за видами:

• інвестиційні – це фінансові установи та організації, що займаються інвестиційною діяльністю. Вони різними методами і комерційними програмами залучають інвестиції, пропонуючи натомість прибуток, встановлюючи різного розміру відсоток, від внесеного вкладу. Крім того, вони надають населенню та бізнесу банківські послуги;

• спеціалізовані банки – це установи, які займаються тільки одним видом фінансово-комерційної діяльності, наприклад, видають кредити.

• ощадні банки – їхній обов’язок зберегти гроші клієнтів.

• уповноважені банки – це фін. установи, які виконують всі функції комерційного банку, але додатково мають ліцензію від Центробанку на право скуповувати і продавати іноземну валюту. Ці банки користуються підвищеною довірою вкладників та бізнесменів. Серед простого люду вони вважаються надійними.

10 самих надійних банків для фізичних осіб:

1. ПриватБанк (державна установа).

2. Ощадбанк (держустанова, дає гарантію збереження 100% вкладів.

3. Укрэксімбанк (державний, гарантує збереження вкладів.

4. Укргазбанк (держустанова).

5. Райффайзен банк Аваль (головний офіс в Австрії).

6. Ukrsibbank (Франція).

7. Кредобанк (Польща).

8. ПУМБ (СКМ Фінанс, Україна).

9. ПроКредит Банк (німецький банк).

10. ОТП Банк (Головний офіс в Угорщині).

Усі банківські структури, які надають фінансові послуги обов’язково проходять ліцензування та акредитацію.

Банківські ліцензії діляться на 2 типи:

• базова ліцензія, що містить набір базових операцій;
• Генеральна ліцензія – це документ, який відрізняється від базової ліцензії тим, що дає право банку виконувати фінансові операції з інвалютою.

Яким має бути ідеальний уповноважений банк

Ця фінансова установа має генеральну ліцензію, тому може надавати послуги вкладникам, виконуючи операції із іноземними грошовими знаками. Він може відкривати рахунок у іноземній валюті, проводити грошові перекази та оформляти вклади від населення валюті. Завдяки розширеній ліцензії цей банк може мати свої філії за кордоном, співпрацювати із закордонними банками.

На справді, уповноважений банк практично має ті ж повноваження, що й будь-який комерційний банк, але він має привілеї при наданні послуг, працюючи з іноземними грошима. Щоб пройти акредитацію на право надання фінансових послуг, а також отримати генеральну ліцензію, комерційному банку потрібно пройти серйозний аудит.

Тільки після цього він може повноцінно працювати, і надавати послуги як з державними казначейськими знаками, так і з іноземною валютою багатьох держав, які вказані в ліцензії.

Що таке ЗЕД, його види та форми

Простою мовою ЗЕД – ця зовнішньоекономічна діяльність, у якій відбувається обмін послугами, товарами та з іншими учасниками міжнародному ринку.

Уявіть, фірма продає ліс та деревину до Китаю, вона є учасником ЗЕД, або, навпаки, з Китаю надходить електроніка і Росія та Китай – активні учасники ЗЕД. Основні види ЗЕД. охоплюють більшу частину економічних та фінансових відносин щодо товарів та послуг.

1). Номер один – це імпорт товару, послуг з-за кордону споживання у країні.
2). Номер два – експорт, це продаж товару з вивозом його за кордон.

Перейдемо до форм ЗЕД. Для простоти розуміння необхідно виділити три основні форми.

1). Торгівля – це обмін продукцією, як промислового, так громадського споживання, і навіть операції з інтелектуальної власністю.

2). Спільне виробництво або співробітництво – воно рішуче зачіпає всі сфери життєдіяльності людини. Надання послуг на міжнародному ринку: їх надають такі партнери ЗЕД:

• банки;
• страхові компанії;
• логістичні організації;
• турфірми та інші учасники.

Велика кількість українських банків виконують комплексне обслуговування для ведення зовнішньоекономічної діяльності, сюди входить:

• повний моніторинг угоди;
• консалтингові послуги;

Для відкриття бізнесу в Україні це буде чудовою підмогою. Послуги менеджера ЗЕД пропонує, наприклад, Ощадбанк. У сучасному світі міжнародне партнерство – це не новація, це спосіб життя. Почати свою інтеграцію до світової спільноти ніколи не пізно.

Що таке акредитив: фінансові інструменти банків

Акредитив – це фінансовий інструмент банків. Він зобов’язує банківську установу виконувати за дорученням клієнта платежі договірного зобов’язання із зазначеною сумою оплати та на умовах, що зазначені в угоді. Ця послуга для людей, які здійснюють дорогі покупки виключно за готівку.

Покупець приходить у банк і кладе гроші у банківський сейф, а продавець забирає їх звідти. Простіше кажучи, акредитив — це форма збереження коштів клієнтів під час проведення фінансової операції.

Акредитив знадобиться, якщо ви продаєте квартиру або купуєте будинок, навіть якщо у вас оформлена іпотека. Оплачуєте дорогі послуги або купуєте дороге майно, наприклад, мотоцикл або машину, оформляєте угоду з нерухомістю. У всіх серйозних фінансових операціях використовуйте акредитив, якщо хочете захиститися від ризиків та обману під час угоди.

Що таке банківський кредит та як його отримати: плюси та мінуси фінансового інструменту

Банківський кредит – це угода у письмовій формі між фінансовою установою (кредитором) та клієнтом (позичальником), за якою банк надає певну суму грошей. Позичальник певний час користується цими коштами, щомісяця сплачуючи позику згідно з процентною ставкою.

Кредити надаються клієнтам, які, на думку банку, мають так звану кредитну спроможність. Кредити видаються як приватним особам, так і підприємствам, спільнотам, кооперативам.

Плату за послугу (позику) банк бере у вигляді процентної ставки. Інші витрати, прямо чи опосередковано пов’язані з оформленням позики, та включають:

• комісію за видачу кредиту;
• страхування;
• витрати на створення застави.

При наданні позики банки вимагають заставу. Цей вид гарантійного зобов’язання залежить від позички. Для іпотечних кредитів основною формою гарантії є нерухомість. У разі автокредиту, як застава використовується авто.

Як ця система працює?. Все дуже просто. Припустимо, людині потрібно терміново купити дорогу річ. Це може бути будь-яка матеріальна річ, але покупцю не вистачає на неї фінансів. І, тут на виручку приходить банківська послуга, за якою покупець може взяти гроші, що бракують для покупки.

Банк рятує, надає у користування свої гроші в кредит і бере відсоток від цієї суми за те, що позичальник користується його грошима. Проте позичальник погоджується на всі умови, бо зможе здійснити покупку.

4 факти про банківський кредит, які потрібно знати

Для повного знайомства з банківською системою дізнаємось, які бувають види кредиту. Існують основні класифікації кредитів:

• цільовий;
• нецільовий;
• споживчий;
• експрес.

1). Знайомство з цільовим кредитом

Його назва говорить сама за себе. Це сума грошей, яку банк дає у позику на здійснення мети позичальника. Це може бути дорога річ, яку банківська установа може взяти у заставу. Найпопулярнішими дорогими предметами, на які банк дає цільовий кредит під низькі відсотки, є нерухомість та автомобіль.

Справа в тому, що якщо позичальник не зможемо раптом повернути банку гроші з урахуванням кредитного договору, банк зможе зробити дуже просту дію, він забере заставу собі, щоб потім її продати, і тим самим компенсувати свої фінансові втрати. Це дуже неприємна процедура, але виною є несумлінний позичальник.

2). Що таке нецільовий кредит

Коли позичальник бере у банку гроші без пояснення на які цілі, йому оформляють нецільовий кредит під високі відсотки. Чому ж тут відсоток за кредитом вищий, ніж за цільовим кредитом? У цьому виду кредитування банкір має ризики, оскільки не знає, чи зможе куплена річ бути заставою, у разі, коли позичальник не зможе повернути запозичені гроші. Чи зможе банк компенсувати свої втрати, продавши заставу.

Саме тому банк хоче отримати більший розмір винагороди, тобто підвищену відсоткову ставку за ризик.

3). Споживчий кредит – що це таке

Цільовий та нецільовий кредити, по суті, є банківським споживчим кредитом. Договір у ньому оформляється з урахуванням гарантії позичальника та ризиків банківської установи. Обов’язково перевіряється платоспроможність позичальника. Це можуть бути такі документи як:

• документи, що свідчать про доходи;
• податкова декларація;
• свідоцтво власника квартири.

4). Експрес кредит , як його отримати

Експрес кредитуванням займаються так звані фінансові організації з видачі мікрокредитів. Вони, як правило, видають гроші у позику всім охочим. Однак це короткострокові кредити з високою кредитною ставкою. Суми грошей, які зазвичай видають мікрофінансові організації, невеликі, максимум кілька десятків тисяч гривень.

Але при цьому відсотки за ними досить високі, вони у кілька разів перевищують відсотки за звичайним кредитом.

Експрес-кредит оформити найпростіше. На це знадобиться кілька хвилин часу. Із документів достатньо надати паспортні дані.
Юристи рекомендують дуже уважно ставитися до цього виду кредитування та користуватися лише послугами ліцензованих мікрофінансових організацій. Ліцензію на цей вид діяльності видає Центробанк України.

Що таке кредитна картка

Це платіжний інструмент, що дозволяє купувати у межах ліміту, наданого банком. Вона не прив’язана до особового рахунку власника. Це форма банківського кредитування: користувач використовує гроші банку, а не свої.

Кредитна картка в основному застосовується при безготівкових розрахунках в магазинах, пунктах обслуговування, при онлайн-платежі.

Що таке автокредит

Це позичка на придбання авто. Банки надають такі позички не лише на покупку легкових автомобілів, але і мотоциклів, мопедів, скутерів і навіть моторних човнів. Характерною особливістю автокредитів є їхня заставна гарантія, а саме предмет кредиту.

Банки застосовують кілька видів заставної гарантії:

• іменна застава;
• перехід права власності у заставу;
• запорука паспорта транспортного засобу.

Автокредит можна оформити на придбаня нового або старого автомобіля. Як правило, немає значення, де людина купує машину: в автосалоні, на авторинку або у приватної особи.

Що таке іпотечний кредит

Іпотека – це банківський кредит під заставну гарантію нерухомості. Якщо позичальник не виплачує кредит, банк має право конфіскувати заставне майно. Іпотека видається лише на певну мету – покупку, будівництво чи ремонт нерухомості. Цим вона відрізняється від споживчої позики.

Іпотечні позички можна брати мінімум на кілька років (залежно від банку, зазвичай близько 10 років), максимум на 30 років. Мінімальна сума іпотеки зазвичай становить сотні тисяч гривень, хоча на справді сума іпотеки набагато вища, в середньому близько 1,5 – 2 мільйони гривень. В даний час найчастіше видають позички в гривнях, але в окремих випадках можна взяти позику в іноземній валюті.

Основна вартість іпотеки – це її відсоткова ставка. Це сума кредитної маржі та змінної ринкової ставки. Варто пам’ятати, що мінімальний початковий платіж може бути 30 – 50%. вартості нерухомості.

Крім того, банки часто стягують комісію кілька відсотків за видачу кредиту. До іпотечних кредитів зазвичай додається страхування життя, також потрібно передати банку права на поліс страхування майна.

Що необхідно знати про банківські кредити на житло

Що необхідно знати про банківські кредити на житло

Оскільки іпотека або кредит на житло зв’яже вас довгостроковими зобов’язаннями, приймаючи таке серйозне рішення, не варто поспішати. Намагайтеся зважити всі свої можливості. Чи справді ви можете щомісяця з року в рік виплачувати кругленьку суму. Причому тут дуже важливо бути регулярним платником, інакше крім самого кредиту доведеться виплачувати величезні штрафи та стягнення. Однак багатьох і це …

Переваги бухгалтерського аутсорсингу

Переваги бухгалтерського аутсорсингу

Бухгалтерський супровід, що виконується спеціалізованою компанією – це ефективний спосіб передачі бухгалтерського та податкового обліку професіоналам. Цей процес використовується у світовій практиці ведення бізнесу протягом кількох десятків років. Віддалене бухгалтерське обслуговування – це концепція діяльності багатьох успішних організацій, зайнятих у різних сферах бізнесу у розвинених країнах. В даний час, коли світова економіка перебуває в занепаді, …

Швидкий кредит на свята

Швидкий кредит на свята

Коли наближаються свята чи сімейні ювілеї, часто виникають фінансові питання – як усе організувати і скільки це коштуватиме? У періоди перед новорічними та різдвяними святами банки та кредитні компанії відзначають підвищений інтерес людей до їхніх послуг. Зазвичай на новосілля або терміновий ремонт кухні у людей виникає термінова необхідність зробити якусь велику покупку: новий холодильник, посудомийна …

Кредитування фізичних осіб

Кредитування фізичних осіб

Кредитування фізичних осіб передбачає чимало різноманітних видів кредитів. Наприклад, кредит на машину, іпотека молодим сім’ям, кредит на споживчі потреби, освітній кредит, кредит на відпочинок тощо. Крім видів, кредитування фізичних осіб може приймати, у свою чергу, різні форми. Це може бути овердрафт. Багато банків пропонують розглянути умови отримання овердрафту. Подібні кредити допомагають позбавитися нам багатьох проблем, …

Як правильно закрити кредит

Як правильно закривати кредит

Сьогодні спостерігається досить дивовижна закономірність – кредити у країні простіше отримати, ніж закрити. Адже остання процедура вимагає від вас граничної уважності та недовіри до банків. Досить поширеними є випадки, коли після оплати вже останнього платежу, десь на рахунку у вас «випадково» завалялася буквально копійчане прострочення. Вас про неї, звичайно, ніхто не збирався попереджати. А через …

Що таке кредитна історія, і де її подивитись?

Що таке кредитна історія

На сьогоднішній день обсяги кредитування постійно зростають. Тому дуже важливо дотримуватися позитивної репутації як потенційного позичальника. Саме кредитна історія є зведенням всіх загальних відомостей про те, яким чином ви виконували всі свої боргові зобов’язання, які були укладені офіційно кредитними договорами. Природно, що їхнє порушення призводить до погіршення вашої кредитної історії. Отже, знижуються ваші шанси на …

Як вибрати кредитного брокера

Як вибрати кредитного брокера

Кредитний брокер – спеціаліст, який допоможе отримати кредит. Звичайно, він не гарантує, що банк вам його точно видасть, але сприятиме цьому все одно буде. Як мінімум, полегшить вашу долю, взявши на себе багато організаційних питань. Але вибрати кредитного брокера не надто просто. А ось переваги від його послуг можна отримати лише тоді, коли фахівець – …