Перейти к содержанию

Бджільництво — як вигідний бізнес

Бджільництво як бізнес має кілька позитивних аспектів, які Вас можуть підштовхнути зайнятися цією дуже цікавою і досить прибутковою справою.

Перше: для створення пасіки потрібно невелике капіталовкладення, що є привабливим для малого бізнесу. Для початку можна почати «знайомства» із бджолами, на дачній або присадибній ділянці.

Бджільництво

Достатньо завести 5 – 10 бджолосім’ї, щоб пізнати всі тонкощі та особливості при роботі з бджолами на пасіці, і зрозуміти, чи готові Ви до такої роботи.

Друге: крім доходу від продажу натурального меду, є й інші продукти бджолиної життєдіяльності, які цінуються не менше ніж мед, і зможуть «приносити» гарний додатковий заробіток. До таких побічних продуктів бджільництва можна віднести: бджолиний віск, пергу, прополіс, пилок та багато іншого.

При низьких початкових обсягах, можна обійтися «підручними» засобами, але при більш серйозних обсягах, краще використовувати спеціалізовані бджільницькі інструменти та обладнання, що значно спростить весь процес.

По-третє: реалізувати продукцію бджільництва можна на ярмарках меду, фермерських ринках, роздрібних ярмарках вихідного дня. Але, не варто забувати, що багато покупців намагаються купувати натуральний мед прямо з пасіки. Якщо Ви продаватимете якісний продукт, зрілий, без домішки цукрового сиропу та крохмалю, то до Вас приїжджатимуть покупці і за 100 і за 200 км, щоб купити баночку меду. Родичі, друзі, друзі друзів, це теж хороший ринок збуту.

Підсумок: якщо ви все ж таки вирішили зайнятися бджільництвом не тільки для себе, але і для продажу, то вам потрібно близько 25 соток землі, з розрахунку на 50-70 вуликів. Середня ціна вулика в зборі становить від 2000 рублів за вулик Дадана-Блатта, 3500 рублів за вулик Лангстрота-Рута, і близько 2000 рублів за вулик із ППУ.
У кошторис неодмінно потрібно внести інструмент, і необхідне екіпірування пасічника, а також хороше електричне медогонку з нержавіючої сталі з електронним управлінням, яке значно полегшить Вам працю. Також знадобиться ємності для зберігання та реалізації меду.

Давайте спробуємо підрахувати дохід, і чи варто займатися бджільництвом.
Одна сильна бджолосім’я, за один сезон здатна в середньому зібрати від 30 до 100 кг меду.

На кількість зібраного меду впливають такі фактори як тип бджолиного вулика, порода бджіл, кліматичні умови, метод ведення бджільництва. За кочової пасіки, за один сезон з вулика можна отримати до 150 кілограмів меду. Не забувайте залишати потрібну кількість меду бджолам на зимівлю.

Припустимо, що ми можемо отримати близько 40 кг. з одного вулика на сезон.
Роздрібна ціна одного кілограма меду становить близько 500 рублів.
Дрібнооптова вартість меду становить близько 300 рублів за кілограм.
Оптова ціна становить близько 150 — 200 рублів за кілограм.
Якщо Ваша пасіка збирає до 500 кг. за сезон, то ви можете, продати таку кількість за роздрібною ціною, і заробити близько 200000 рублів.

Якщо Ваша пасіка здатна зібрати 1000 кг. за сезон, то Ви зможете, реалізувати частину за роздрібною ціною, а частина за дрібнооптовою і виручити близько 350000 рублів.

При більших обсягах (від 2000 кг) доцільно реалізовувати основну масу меду за дрібнооптовими та оптовими цінами і малу частину по роздробу.

Ціни вказані у статті є приблизними, і можуть відрізнятися залежно від регіону.
Але не варто відразу ж, обзаводиться великою пасікою. Краще почати з невеликої кількості вуликів 10-15 штук, тому що, не маючи досвіду роботи з бджолами та певних знань, дуже важко обслуговувати багатовульову пасіку.

Консультація PPC спеціаліста

Куди вкласти ( інвестувати ) гроші в Україні

Як правильно скласти резюме