Перейти к содержанию

Як відкрити бізнес без грошей?

У той час як реєстрація власної компанії може бути безкоштовною, її створення і подальше функціонування пов’язане з необхідністю нести витрати. Іноді це значні витрати пов’язані з необхідністю придбання оргтехніки, інструментів, оренда приміщення, дрібний ремонт або сплати внесків на соціальне страхування. Витрати на відкриття бізнесу різні – вони залежать в першу чергу від організаційно-правової форми, в якій підприємець хоче вести свою справу.

Створення бізнесу – це офіційна реєстрація у відповідному реєстрі. Крім того, в який реєстр потрібно вносити свій бізнес, залежить від організаційно-правової форми, в якій підприємець буде його вести.

Подробиці ви можете дізнатися далі в статті.

Індивідуальне підприємництво і цивільне товариство

Як відкрити бізнес без грошей

Самозайняті особи та партнери цивільного товариства підлягають реєстрації в Державному реєстрі та інформації про господарську діяльність. Сама реєстрація компанії в цьому реєстрі відбувається шляхом подачі спеціальної форми безпосередньо в обраний офіс міської виконавчої влади.

Заява та пакет потрібних документів для державної реєстрації подаються в паперах чи в електронній формі. Якщо пакет документів у паперовому форматі, то їх можна подати різними шляхами:

· особисто підприємцем;

· звичайною поштою у конверті з описом вкладення;

· своїм представником.

В цьому випадку майбутній підприємець під час подачі пакету реєстраційних паперів Державному реєстратору мусить особисто пред’явити паспорт громадянина України.

До пакету документів для державної реєстрації фізичної особи підприємця (ФОП) входять такі папери, згідно частини 1 статті 18 З-ну України № 755):

· заява від підприємця форма 10;

· заява підприємця про обрання спрощеної системи оподаткування;

Якість інші папери не потрібні. Утім, заявник повинен мати копію облікової картки платника податків.

Заявник повинен подати Держреєстратору довідки від таких органів:

· фіскальної служби;

· пенсійного фонду;

· статистики про взяття підприємця на облік.

Тільки тоді Держреєстратор зробить виписку із Єдиного державного реєстру.

Ця виписка буде розміщена на сайті електронних сервісів. Якщо заявник бажає отримати цю виписку в паперовій формі, то він її отримає у реєстратора особисто. Внесення до Державного реєстру коштує декілька гривень мита за послуги.

Ділові витрати майбутнього підприємця при створенні бізнесу

При створенні компанії необхідно знати, що її реєстрації недостатньо. На цьому витрати, пов’язані з відкриттям бізнесу, не закінчуються. Витрати, пов’язані з діяльністю компанії, можна розділити на два види: адміністративні та податкові збори, та поточні витрати на ведення бізнесу.

Адміністративні та фіскальні збори є обов’язковими зборами. Вони повинні виплачуватися через рівні проміжки часу. Ці збори включають:

· прибутковий податок;

· податок на додану вартість (ПДВ);

· витрати на соціальні відрахування – пенсійний фонд;

· внески до Державного фонду реабілітації інвалідів;

· інші збори, наприклад, реєстрація автомобіля, купленого на компанію.

Поточні витрати на ведення бізнесу – це витрати, які пов’язані з функціонуванням підприємства. Які будуть ці витрати, буде залежати в першу чергу від виду діяльності, але до основних з них можна віднести:

· збори, пов’язані з функціонуванням офісу або приміщень, наприклад, орендна плата, комунальні послуги, абонентська плата за телефон та Інтернет, ремонт оргтехніки;

· купівля технічного обладнання;

· підготовка приміщень до роботи;

· рекламні матеріали;

· витрати на ведення розрахункового рахунку в банку;

· витрати, пов’язані з наймом працівників;

· витрати на бухгалтерське обслуговування

Де взяти гроші для відкриття бізнесу?

Ви вже знаєте, що почати бізнес практично без грошей і власного фінансового вкладу можна, але для продовження бізнесу вам будуть потрібні гроші. Тому, перш ніж ви вирішите почати бізнес, перевірте, де ви можете отримати гроші для його старту, та на розкрутку та розвиток.

Субсидії з державних фондів

Популярним способом отримання коштів для відкриття власного бізнесу є субсидії передбачені в державному фонді для стимулювання молодих підприємців. Стартове фінансування призначене не тільки для молоді, а й для тих, кому за 30 років, хто знаходиться в складному фінансовому становищі.

Державна компанія для підтримки молодих підприємців

Молоді люди до 30 років, які не навчаються і не працюють, але мають бажання започаткувати свою справу, можуть отримати підтримку від держави. Перш ніж їх отримати, майбутнього підприємця спочатку проаналізують з точки зору його життєвої ситуації та індивідуальних можливостей.

На основі аналізу буде розроблений індивідуальний план дій і обраний найбільш підходящий пакет допомоги. В рамках виділених коштів заявник на бізнес може розраховувати не тільки на фінансову допомогу, а й на навчання і консультації, а також на опіку фахівців на початкових етапах роботи компанії.

Підтримка людей старше 30 років

Підтримка людей старше 30 років можливо, але часто це залежить від виконання додаткових критеріїв, які можуть відрізнятися в залежності від громади міста чи області, в якій людина подасть заявку на фінансування. Тим не менш, ця допомога доступна для:

· чоловіків старше 30 років;

· жінкам за 30 років;

· людям з обмеженими можливостями;

· низько кваліфікованим працівникам;

· довгостроковим безробітним.

Якщо ви не належите до жодної зі згаданих вище категорій, ви можете подати заявку на отримання безпроцентного кредиту для створення бізнесу в рамках державних фондів.

Кредит підлягає погашенню, але набагато більш доступний, і його можна отримати набагато швидше, ніж грант. Крім того, сума, яку ви можете отримати, набагато більша.

Допомоги від служби зайнятості

Ви також можете подати заявку на фінансування для відкриття бізнесу в бюро з працевлаштування. Гранти від служби зайнятості призначені для людей, які стоять на обліку, як:

· безробітний;

· особа, яка шукає роботу, не працює або не виконує іншу оплачувану роботу;

· особа, яка здійснює догляд за інвалідом;

· випускники центру соціальної інтеграції які зацікавлені у відкритті власної справи.

Після отримання субсидії підприємець зобов’язаний створити бізнес протягом терміну, зазначеного в договорі, і повинен використовувати отримані гроші відповідно до поданої заявки.

Після отримання субсидії підприємець зобов’язаний вести свій бізнес протягом 12 місяців, не припиняючи його. Йому не дозволяється займатися будь-якою іншою роботою протягом цього часу. Невиконання цих зобов’язань спричинить відшкодуванню отриманих субсидій.

Кредит для відкриття бізнесу

Одним із способів отримання грошей для відкриття бізнесу є програма кредитування під назвою «Рука допомоги» можна отримати безпроцентний кредит на три роки. Ця програма адресована випускникам професійно-технічних закладів або університетів протягом 48 місяців після закінчення навчального закладу або отримання професійного звання, студентам останніх курсів і безробітним. В рамках стартового кредиту можна подати заявку на отримання низько процентного кредиту з процентною ставкою менше 1% річних.

Субсидії для фермерів

Варіантом отримання коштів для відкриття бізнесу для фермерів є так звані стартові бонуси. Це фонд для фермерів, застрахованих в Україні і які планують розпочати власну справу. Фінансування становить до 100 000 гривень, і ви можете подати заявку на нього отримання в агентство з реструктуризації та модернізації сільського господарства.

Фонди початкового капіталу: венчурне інвестування

Фонди початкового капіталу, тобто фонди венчурного капіталу, призначені для діяльності з високим інноваційним потенціалом, але без грошей для старту.

Венчурне інвестування представляє собою спеціальну форму вкладення коштів у нові молоді проекти. Принципова відмінність венчурного фінансування від традиційного інвестування полягає в тому, що кошти для старту бізнесу надаються під перспективну ідею, без гарантії забезпечення підприємця майном або іншими активами.

Заставою в цьому випадку буде обумовлена частина акцій у створеній фірмі. Тут треба розуміти, що венчурний інвестор не має наміру придбати контрольний пакет акцій. Він може тільки розраховувати на те, що керівники компанії, будуть активно розвивати свій бізнес.

Це рішення дозволяє не тільки отримувати кошти на розвиток компанії, але і професійну підтримку працівників і доступ до ринків збуту і діловим контактам. Інвестор підтримає підприємця, але в обмін на можливість втручання у його бізнес.

Перевага цього рішення в тому, що підприємець може розвивати свої ідеї. Вирішальним недоліком є те, що він практично віддаєте контроль над своїм бізнесом інвестору, який входить в нього зі своєю стратегією. Ці кошти найчастіше використовуються стартапами.

Бізнес-ангели – це неформальні інвестори

Установою, подібною до фондів початкового капіталу, є бізнес-ангели, які часто групуються в бізнес-середовище. Бізнес-ангели – це люди, у яких є капітал, і вони хотіли б витратити його на фінансування молодих компаній та ідей. Люди, які отримують таку підтримку, натомість віддають бізнес-ангелам пакет акцій своєї компанії.

Краудфандинг – гроші для старту інноваційної ідеї бізнесу

Якщо у вас є ідея для бізнесу, але немає коштів на її реалізацію, ви можете скористатися так званим краудфандінгом. Він полягає в тому, що ініціатор проекту просить фінансову підтримку у інтернет-користувачів, натомість пропонуючи конкретні вигоди. У мережі є кілька популярних сайтів, які дають можливість кожному прорекламувати свою ідею і зібрати гроші на її реалізацію.

Академічні бізнес-інкубатори

Один із способів розпочати свій бізнес без грошей – це використовувати академічні бізнес-інкубатори. З самого початку ви можете зареєструватись у такій компанії і стати повноправним підприємцем без необхідності реєстрації своєї компанії у Державного реєстратора. Реєстраційні дані інкубатора використовуються для виставлення рахунків і укладення договорів створеного бізнесу і позбавляє сплачувати податки та відрахування. Все це платить бізнес-інкубатор.

Висновки

Прочитавши статтю можна зробити висновок, що почати бізнес без грошей і власного фінансового вкладу зможе кожна людина, яка горить цією ідеєю.

Існує безліч фондів підтримки початківців і молодих підприємців. Деякі з них дозволяють вести бізнес практично без фінансових вкладень, інші дають гроші на відкриття і розвиток бізнесу, треті надають поворотні безпроцентні кредити для бізнесу.

Залежно від ваших потреб і критеріїв, яким ви відповідаєте в цій області, ви можете знайти відповідну підтримку, яка дозволить вам створити бізнес без власного фінансового внеску.

Як знайти пасивний дохід в Інтернеті

Опікун для домашніх тварин як бізнес-ідея: догсіттер

Бізнес-ідея з нуля — перепродаж шкарпеток

error: Вміст захищений!!