Перейти до контенту

Бізнес-ідея манікюрний салон: як його відкрити з нуля

Салон манікюру сьогодні в сучасному світі жіночої краси займає рейтингові позиції серед безлічі інших бізнес-ідей цієї ніші. Тому постійно відкриваються нові точки і кабінети надання послуг манікюру. Вся справа в тому, що люди прагнуть до прекрасного у всьому в одязі в дизайні свого тіла. Яскравий приклад тому кабінети тату, афрокосічек, манікюру та інше. Кожна жінка хоче бути доглянутою і привабливою з голови і до кінчиків нігтів. Підприємці повинні це враховувати і шукати способи заробітку на цій ідеї.

У статті описано як відкрити свою справу в ніші жіночої краси.

Детальніше читайте далі.

Як відкрити манікюрний салон з нуля новачкові: покрокова інструкція

Сьогодні відкриття своєї справи в області догляду та краси вражає своєю ефективністю не тільки просунутих бізнесменів, а й підприємців-початківців. Як стверджують просунуті фахівці, якщо фахово створити свою стратегію відкриття і ведення бізнесу, якісно написати бізнес-план, то перший крок до успіху буде зроблений. Але, найголовніше в бізнесі це бажання працювати. А якщо подобається тема краси і здоров’я, то ідея з манікюрним салоном правильний вибір, який стане невід’ємною частиною життя підприємця і виведе його на стабільний дохід.

Професія майстер нігтьового сервісу

Для того, щоб мати можливість працювати нейл-стилістом, не обов’язково мати профільну освіту, наприклад, косметологічну. Досить пройти курс навчання, в ході якого людина набуває необхідні знання для заняття цією професією.

Nail-стилістом називають універсальних фахівців з манікюру, які володіють сучасними технологічними способами декоративно-гігієнічного догляду за нігтями. Вони здатні створити на нігтьових пластинах креативний арт-декор. Такі майстри вміють моделювати ніготь, придумувати оригінальний дизайн, вони володіють різними техніками нанесення візерунків.

Щоб стати професійним майстром манікюру або, як то кажуть, нейл-стилістом, потрібно закінчити як мінімум середню школу, а потім вибрати відповідну професію в профтехучилищі.

При виборі училища зверніть увагу на навчальну програму, особливо на кількість і обсяг практичних занять, які забезпечують належну підготовку за обраною професією.

Після закінчення училища у випускника буде кілька варіантів працевлаштування. Або відкрити свій манікюрний салон, або стати виїзним фахівцем з надання послуг. Для цього потрібно відправити своє резюме до салону краси. Якщо їм потрібен такий фахівець вони або беруть на роботу на підставі трудового договору, або по договору доручення.

Відкриття власного салону

Відкриття власного салону

Бізнес в ніші краси завжди був і буде прибутковим і затребуваним, тому що більшість цільової аудиторії складають дівчата і жінки, хоча і чоловіки також почали поповнювати базу постійних клієнтів.

Підприємець, який відкрив свою справу в ніші манікюру може надавати послуги, в залежності від наявності клієнтури і величини стартового капіталу:

· у салоні відкривши його в окремому приміщенні;

· на точці орендованої площі торгового центру або перукарні;

· з виїздом за викликом клієнта.

З усіх можливих варіантів найкраще це оренда площі для точки надання послуг з манікюру.

Відкривати відразу манікюрний кабінет в орендованому приміщенні — великий ризик. А ось точка послуг на території торгових підприємств або іншої сфери обслуговування для першого кроку в цьому бізнесі підходить найкраще.

· По-перше, в цьому випадку витрати на управління бізнесом будуть значно нижчі, а значить можна знизити ціни на послуги, що приверне клієнтів.

· По друге людям вигідно отримати кілька послуг в одному місці. Наприклад, роблячи зачіску в перукарні, тут же зробити манікюр.

Точка манікюру в торговому центрі знижує витрати на рекламу, тому що щоденний потік людей постійно бачать кабінет манікюру. Дуже часто стильні жінки, купивши новий наряд вирішують поміняти колір манікюру, тим більше, що нікуди йти не треба, все в одному місці.

Реєстрація трудової діяльності

Як би там не було, якщо ви вирішили відкрити свій бізнес, будь то салон або мобільна послуга на квартирі клієнта, в будь-якому випадку, необхідно зареєструвати підприємницьку діяльність. Цю дію можете зробити самостійно. У цьому випадку платник податків є власником косметичного кабінету і його єдиним представником, він також може займатися бухгалтерським обліком свого підприємства, або доручити ведення бухгалтерського обліку бухгалтеру за угодою.

Установа індивідуального підприємця

Самозайнятому підприємцю не потрібно займатися складними формальностями і фінансовими звітами. Більш того, при відкритті бізнесу не потрібен початковий капітал. Однак і у нього є свої недоліки – платник податків несе відповідальність за свою справу особистим капіталом, як кажуть фінансисти – приватним активом.

Створення бізнесу починається із заповнення заяви спеціальної форми для фізичних осіб – підприємців. Приватний підприємець вказує в ньому свої дані, адресу компанії, предмет діяльності компанії, дату її початку і обрану форму оподаткування. Заяву можна подати кількома способами: електронною поштою, особисто або поштою.

Під час надсилання форми через Інтернет потрібен електронний підпис або довірений профіль. Шаблон заяви доступний на сайте minjust. gov. ua. він також включений в бюлетень громадської інформації міністра економіки.

При особистій подачі заяви підприємець відвозить її у міськраду. Він також може зробити це за допомогою пошти, відправивши заяву рекомендованим листом.

Незалежно від форми подачі заяви, дана операція здійснюється безкоштовно. Далі заповнена форма заяви подається державному реєстратору для внесення підприємця до Центрального реєстру. Також необхідно зареєструватись в податковій інспекції та в управлінні соціального страхування.

Підприємець також вноситься до Єдиного державного реєстру суб’єктів підприємницької діяльності при Центральному статистичному управлінні. Отже, подача заяви на реєстрацію рівносильна відкриттю бізнесу.

На відміну від більшості видів підприємницької діяльності, для відкриття манікюрного салону великого числа документів не потрібно

Багато банків тепер дозволяють безкоштовно організувати бізнес з їх допомогою, а також надають банківський рахунок компанії і бухгалтерську програму для виставлення рахунків, ведення бухгалтерського обліку та фінансових розрахунків, наприклад, ПриватБанк.

Податки і касовий апарат в манікюрному салоні

У разі відкриття салону послуг з манікюру підприємцю буде вигідніше вибрати звільнення від ПДВ. Це пов’язано з тим, що тут надають послуги в основному фізичним особам, тобто суб’єктам, які не є платниками ПДВ . Необхідно знати, що поріг звільнення від ПДВ становить до 1 мільйона гривень доходу за рік. До цієї суми платник податків може бути звільнений від ПДВ.

З початку січня 2022 року салони краси повинні будуть використовувати обов’язкові касові апарати, які мають можливість відправляти інформацію в банк контрольно-касових машин.

Згідно українського законодавства там, де здійснюється розрахунок на місці надання послуг застосовується Реєстратор Розрахункових Операцій (РРО). Клієнт при цьому отримує чек.

Форма оподаткування манікюрного салону

Що стосується форми оподаткування, то у випадку з салонами краси в Україні найбільш оптимальною буде податкова карта або розрахунок на загальних підставах. Загальні правила є основною формою оподаткування в Україні.

Податкова карта доступна підприємцям на вебпорталі ДПС у електронному кабінети, а також за посиланням: map. tax. gov. ua.

З іншого боку, податкова карта вважається найпростішим способом розрахунку для невеликих підприємств сфери послуг, виробництва і торгівлі. Перш за все тому, що вони звільнені від обов’язку вести бухгалтерський облік і обчислювати авансові платежі з податку на прибуток.

Однак варто знати, що особа, яка здійснює розрахунок податковою картою, зобов’язана на вимогу замовника видати квитанцію і рахунки-фактури.
Розмір інвестицій для старту бізнеса

Для того, щоб відкрити салон надання послуг манікюру з нуля в окремому приміщенні буде коштувати приблизно 55 тисяч гривень. На оренду приміщення достатньо 7 000 гривень. Спеціальний ремонт для таких салонів не потрібен. Досить провести звичайний косметичний ремонт. Стаття основних стартових витрат на відкриття салону для одного фахівця:

· оренда приміщення – 7 000 гривень;

· ремонт та оформлення приміщення – 5 000 гривень;.

· меблі: стіл, шафа, тумбочка, журнальний столик, лавка для клієнтів – 23 000 гривень.

· обладнання та спеціальне крісло для клієнта – 12 000 гривень;

· інструмент і матеріали – 6 000 грн;

· Реклама – 2 тисячі грн.

Реклама – це обов’язкова стаття витрат, тому що дівчата і жінки повинні дізнатися про новий салон манікюру в їхньому регіоні. Для цього найкраще давати оголошення на міському форумі, роздавати рекламні листівки.

Можна за окрему плату співробітникам, наприклад, перукарні, розташованої по сусідству запропонувати повідомляти своїм клієнтам про новий салон, рекомендуючи відвідати в день відкриття, коли будуть бонуси.

Як кажуть багато підприємців це надійний спосіб зібрати свою клієнтську базу. Підприємцю радять ввести програму лояльності, наприклад, клієнту який отримає послугу вперше дати знижку 50% . Крім того встановіть передсвяткові бонуси. Пізніше, постійно запрошуйте своїх клієнтів на різні акції та ювілейні дати салону.

Покрокова інструкція створення бізнесу

1). Вибираєте приміщення для оренди, яке найбільш підходить за ціною і розташуванням.

2) Зустрічаєтеся з орендодавцем і вирішуєте всі питання щодо оренди та подальшої співпраці.

3). Вивчаєте сучасну технологію догляду за руками, та популярні види манікюру. Їх багато, і потрібно вивчити той, на який є попит. Наприклад, якщо ваша точка знаходиться біля студентського гуртожитку, то потрібно вивчити види креативного манікюру для молоді.

Якщо біля офісів адміністративних установ, то попит буде на класичний манікюр.

4). Далі оформляєте реєстрацію, допуски та дозволи, якщо потрібна ліцензія, то оформляєте цей документ.

5).Ремонтуєте та стильно оформляєте приміщення. У ньому бажано зручно розставити сучасні меблі для салонів краси.

6), Купуєте сучасне обладнання, інструменти та матеріали. Всі матеріали повинні мати сертифікати від виробника.

Чи вигідно відкривати манікюрний салон

Розкручений салон протягом місяця приносить дохід в межах 60-80 тисяч гривень. Після сплати податків, комунальних платежів, купівлі матеріалів виходить чистий прибуток 42 – 50 тисяч гривень щомісяця. Стартові вкладення окупляться за півроку

В процесі розвитку бізнесу можна розширити види послуг, наприклад, додати послугу нанесення татуювань або масаж. Крім того, можна перепродувати клієнтам різні косметичні засоби. Все це підвищує дохід, збільшує клієнтську базу і приносить додатковий прибуток.

Резюме

З огляду на біологію, цей бізнес буде завжди працювати і приносити стабільний дохід, адже нігті постійно відростають, а дівчата намагаються стежити за руками, тому приходити на манікюр вони будуть регулярно.

Як стверджують успішні майстри, якщо клієнтці сподобалася робота салону, вона буде відвідувати його навіть якщо доведеться їхати на інший кінець міста. Тому клієнтська база буде тільки рости, а це значить, що бізнес стабільний.

Як знайти прибуткову нішу для старту бізнесу

Своя справа у дворі власної оселі: 8 ідей міні-бізнесу

Тактика заробітку грошей в мережі Instagram