Перейти до контенту

Своя справа у дворі власної оселі: 8 ідей міні-бізнесу

Багато людей, які втомились від міської суєти хочуть трохи змінити стиль свого життя, відмовитись від роботи в компанії, шукають ідею для створення свого бізнесу і задаються питанням, у що варто інвестувати гроші. Гарна ідея для бізнесу на селі навіть з невеликим бюджетом дозволить підприємцю відкрити свою справу, яка буде приносити реальний прибуток. Сільський бізнес вигідний тим, що не вимагає великих витрат для старту. Потрібно написати хороший бізнес-план і мати земельну ділянку.

У статті знайдете цікаві бізнес-ідеї для відкриття своєї справи прямо на подвір’ї своєї хати.

Власний бізнес у селі: чому цим варто займатися

Своя справа у дворі власної оселі

Ведення бізнесу має багато переваг: незалежність, створення власного бренду, часто також здійснення мрії, пов’язаної з підприємницькою діяльністю, або просто бути підприємцем. Однак мати ідею для бізнесу в селі – цього ще замало, адже ділянка землі і приміщення також має значення. Вони повинні відповідати розміру і розташуванню передбачуваного бізнесу.

Наприклад, вирощування кроликів або курей на м’ясо, потрібна територія для споруди кролятника чи курятника, а також земля для вирощування корму для тварин. Сучасний бізнес у сільській місцевості – це поєднання ідеї та привабливого місця для діяльності, це перший крок до успіху

Якщо ви живете за містом, маєте великий сад і думаєте, як облаштувати пасіку? Ви знаходитесь в потрібному місці. Ми розповімо, на що варто звернути увагу і як облаштувати пасіку відповідно до вимог.

1.Як облаштувати бджолину пасіку: вигідна ідея для села

Звичайно, завжди можна стихійно почати свою справу в селі як власник господарства і вирощувати зелень на продаж, але перш ніж заводити пасіку, слід перевірити, які нормативні документи необхідно оформити для цього виду діяльності і чи здатні ви виконати вимоги законодавства.

 Намагаючись облаштувати пасіку, спочатку перевірте, чи немає у когось з членів сім’ї алергії на бджолину отруту, а потім врахуйте наступні кроки:

  • врахуйте всі правові положення та загальноприйняті норми, що визначають умови розташування пасіки;
  • виберіть вулики і сплануйте їх розміщення;
  • виберіть види бджіл, якими хочете заселити вулики;
  • ознайомтесь з правами та обов’язками бджоляра;
  • вивчіть можливості продажу меду.

Що таке Пасіка?

Це територія, на якій споруджуються вулики бджоляра та інші споруди і пристосування, необхідні для його роботи. Конкретних вказівок про те, якою має бути площа, немає, але прийнято вибирати зелені, великі ділянки землі. Все залежить від кількості розміщених вуликів.

 Розташування пасіки

При виборі місця для установки вуликів завжди враховуйте найближче оточення людей і перевірте, чи немає обмежень на розташування вуликів на даній території.

Не можна ставити вулики поруч з сусідським парканом, знаючи, що бджіл не тримають на прив’язі і рано чи пізно ці корисні комахи почнуть бродити по чужому саду. У цьому випадку є велика ймовірність, що вони вжалять людей (про добросусідські стосунки дивіться Закон України «Про бджільництво»).

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських рад у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.

Бджолярі в силу своєї професії зазвичай несприйнятливі до бджолиної отрути. Але, бджола може вжалити сусіда, або тварину, яка знаходиться поблизу, особливо це небезпечно якщо у людини алергія на бджолину отруту.

Кожен бджоляр повинен враховувати цю можливість. Не дивно й те, що потерпілий може звернутися до суду з позовом.

За законодавчим правом пасіку слід розміщувати в межах 10 м від кордону сусіда або дороги. Якщо це неможливо, бджоляр повинен звести уздовж своєї ділянки паркан висотою 3 метри або посадити живопліт. Щоб знизити ризик виникнення конфліктних ситуацій з сусідами, варто виконати обидві умови.

  1. Український часник дуже популярний в країні

Кількість плантацій з кожним роком збільшується, але попит на цей овоч як і раніше залишається не задоволеним.

Покупці в Україні можуть вибрати один з двох видів часнику: один імпортний, інший вирощений українськими фермерами. Український часник дуже затребуваний, тому він швидко зникає з прилавків магазинів.

В даний час часник вирощують в Україні в основному на півдні країни в Одеській області на фермі «Константиново». Там досягають дуже хорошої врожайності часнику від 16 тон до 20 тон з гектара.

В даний час український ринок часнику порожній, тому підприємці можуть сміливо відкривати цей бізнес в селі. Практично весь світ постачає часником Китай. Продають його оптом на Alibaba.com.

Експерти аграрного ринку не сумніваються, що наш вітчизняний часник заслужив хорошу репутацію завдяки високій якості і при його вирощуванні не використовуються заборонені пестициди.

Якість часнику залежить, перш за все, від якості насіннєвого матеріалу і правильного вирощування із застосуванням кращих агротехнічних прийомів. А для цього потрібні знання. Якщо новим садівником рухає тільки бажання отримати швидкий прибуток, без належної бази знань, то  бізнес не принесе прибутку.

  1. Екологічні продукти

На чому можна заробити в селі? На екологічно чистих продуктах, що надходять безпосередньо від виробника до споживача. Наприклад, тваринництво: кури, корови, кози і качки — може бути спрямоване на отримання високоякісних продуктів тваринного походження, таких як яйця, молоко сир і м’ясо. Добре керована своя справа може стати виключно прибутковим бізнесом у сільській місцевості.

  1. Тваринництво – класика жанру

Класична тваринницька ферма, заснована на розведенні тварин і на отриманні товарної продукції — це класичний спосіб ведення бізнесу на селі, який окупиться вже через рік.

Якщо у вас є земля або ферма на орендованій землі, то зверніть увагу на цю бізнес модель. Однак розведення кіз, свиней, корів або курей – це господарська діяльність, що вимагає створення відповідних умов для тварин, і для цього прекрасно підходять сучасні споруди.

  1. Екологічні культури 

Екологічний бум триває, і органічне землеробство відповідає цій тенденції. Біо і еко продукти, вирощені далеко від забруднень, що не обприскуються і за якими доглядають належним чином, стають все більш популярними.

Тому розумною відповіддю на питання, у що варто інвестувати кошти в сільській місцевості, є екологічне вирощування або переробка фруктів і овочів.

  1. Грибна ферма

Це перевірена ідея для власного бізнесу в селі чи в малому місті. Вона прибуткова навіть в невеликих масштабах, адже на одному квадратному метрі можна виростити до 25 кг грибів. Гриби найкраще вирощувати в спеціально підготовлених для цього приміщеннях. Це оптимальне рішення, що дозволяє швидко розвивати бізнес в сільській місцевості.

  1. Вирощування квітів або садовий комплекс

Вас цікавлять рослини? Ваше хобі може стати ідеєю для власного хорошого бізнесу в селі. Ви можете вирощувати один вид квітів або відкрити садовий комплекс — це заняття окупається. Продавати квіти можна навіть на власній ділянці, досить відокремити територію і почати продавати рослини сезонно або цілий рік.

  1. Вирощування американської лохини

Яку ще бізнес-ідею впровадити в селі ? Якщо у вас є капітал для старту і доступ до ріллі, то цей бізнес для вас – американська лохина з кожним роком стає все популярнішою, а її вирощування приносить дуже високий прибуток.

Безкоштовна криптовалюта – сайти де роздають біткоїни за реєстрацію