Перейти к содержанию

Як почати Бізнес в селі з нуля — кращі бізнес ідеї

Представлені в цій статті бізнес-ідеї для села призначені сільським мешканцям, які хочуть почати свій бізнес з нуля і отримати солідний дохід. А також для тих людей, які хотіли б переїхати в село на постійне місце проживання. На перший погляд бізнес в сільській місцевості не приносить прибутку, але, незважаючи на обмежені можливості, в селі є безліч способів заробітку. І, якщо підприємець скористується інноваційною бізнес-ідеєю, то отримає значний дохід.

Ознайомтеся з перевіреними ідеями для бізнесу в сільській місцевості

Відкриття власної справи в маленькому місті чи в селі має свої переваги:

 • однією з головних переваг ведення підприємницької діяльності сільській місцевості – це відсутність конкуренції. Доказом тому є втрачена можливість селян доступу до самого примітивного сервісу, наприклад, аптечного пункту, продуктового магазину, поштового відділення, не кажучи вже про перукарню або кафе, бо їх в селах немає;
 • друга перевага – це можливість вирощування органічних продуктів. Де такий бізнес можна відкрити, якщо не в селі? Сам сільський побут мотивує до вирощування екологічно чистої продукції. У селі немає шкідливих викидів з виробництв, немає загазованості від автомобільних пробок;
 • сільський бізнес має менший розмір стартового капіталу;
 • у селі легше організувати бізнес, тому що більшість людей знають один одного.

Сільські поля – це  простір з ароматами землі і чистого повітря. Природно, що тільки в селі можна отримувати дохід від природи. Якщо ви міський житель і у вас немає паю землі, яку колись давали у власність, можете без проблем орендувати стільки землі, скільки душі завгодно. Місцеві жителі здадуть в оренду пристойну за розміром ділянку за відносно невелику ціну.

Тому, коли мова заходить про бізнес-ідеї, які можна впровадити в селі, то, перше, що спадає на думку – це тваринництво, садівництво і городництво, розведення коропів, раків, равликів, та іншу живність. Усе, що завгодно, до чого душа лежить.

Є багато напрямків, де можна почати свій бізнес в сільській місцевості і сільське господарство — лише одна з них. Знання того, як почати бізнес, буде марним, якщо у вас немає хорошої бізнес-ідеї. Перш ніж щось вирішити, переконайтесь, що все сплановано і продумано належним чином.

Прибутковість від підприємницької діяльності в селі: фактори, що впливають на величину доходу

Щоб сільський бізнес був в плюсі і приносив відчутний дохід, підприємець повинен перед початком оформлення бізнесу провести дослідження на наявність факторів, які негативно впливають на розвиток бізнесу:

 • чисельність населення та перспектива розвитку села, чи призведе до зростання кількості жителів;
 • середній вік сільського населення;
 •  аналіз землі і рекомендації фахівців щодо видів вирощуваних рослин.

На підставі результатів дослідження можна зробити висновок, який вид бізнесу відкривати, чи надавати послуги або займатися виробництвом сільськогосподарської продукції.

Експерти радять побудувати свій бізнес на основі місцевих сільських потреб

У жителів села завжди є проблеми, які є спільними для більшості людей. Але в кожній ніші проблем є унікальні проблеми або потреби, які не вирішуються тривалий час і негативно впливають на стиль життя сільського населення.

Тому підприємець повинен опитати людей всього села, і визначити чого не вистачає в селі, робочих місць для зайнятість людей або надання послуг і тоді побудувати бізнес з урахуванням місцевих потреб.

Найчастіше такі рішення вельми прозаїчні, наприклад, найближча заправка знаходиться занадто далеко, в селі немає можливості влаштуватися на роботу через відсутність робочих місць. Можливо, населення просто страждає від нестачі фахівців, що пропонують свої послуги.

Реєстрація підприємницької діяльності в селі: легалізація бізнес-ідеї

Процедура легалізації сільського бізнесу полягає в реєстрації компанії в державних установах. Технологічно процедура виглядає у відвідуванні офісів контролюючих і податкових органів.

Тут багато що залежить від виду підприємницької діяльності бізнесмена. Чи немаловажну роль в цьому відіграє вид товарної продукції, її обсяги і кількість найманих працівників.

Враховуючи перелічені фактори, що впливають на вибір виду діяльності підприємцю можна вибрати або індивідуальне підприємництво, тобто фізична особа підприємець (ФОП) або юридична особа – фірма.

 Перевага першої форми діяльності полягає в тому, що людина в індивідуальному порядку проходить всі етапи реєстрації своєї компанії.

Але для створення товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) надзвичайно складно зібрати і скласти пакет необхідних для офісу Державного реєстратора підприємницької діяльності. Тому для реєстрації товариства найкраще звернутися за послугами до юриста або досвідченого бухгалтера.

Підприємець повинен розуміти, що від типу компанії та її діяльності залежить пакет документів, що надаються реєстратору. Наприклад, якщо він відкриває вечірній клуб з можливостями продажу алкоголю, то обов’язково потрібна ліцензія на торгівлю алкогольною продукцією і наявність касового апарату.

 Топ-7 найвигідніших ідей для бізнесу в селі

Бізнес в селі з нуля

У сучасних дієтах особлива увага приділяється споживанню фруктів і овочів в мінімально можливому зміненому стані через вміст в них поживних речовин.

За рекомендаціями дієтологів, ці продукти повинні бути присутніми на наших столах кожен день. Найкраще вживати їх в свіжому стані, але це не завжди можливо. Щоб якомога довше зберегти високу якість овочів і фруктів і зберегти від втрати поживних речовин і зміни зовнішнього вигляду, їх зберігають шляхом заморожування.

1.Бізнес-ідея для села: виробництво замороженої фруктово-овочевої продукції

Так, цей бізнес затребуваний, прибутковий, але витратний на старті. Крім придбання холодильної техніки необхідно побудувати або орендувати приміщення під холодильний цех і комору тимчасового  зберігання замороженої продукції.

За попередніми підрахунками у відкриття бізнесу потрібно вкласти на старті близько 900 000 гривень. При цьому очікувана окупність підприємства більше одного року.

Основною перевагою фруктово-овочевого бізнесу є те, що заморожена продукція користується підвищеним попитом.

Шляхів реалізації готової продукції кілька:

 • Оптові поставки в роздрібну торговельну мережу.
 • Договірні поставки в мережу громадського харчування – це всілякі ресторани і кафе.
 • Оптова закупівля компаніями, які виробляють напівфабрикати, наприклад, вареники і млинці з ягідною начинкою та інше.

Прибуткова бізнес-ідея для села – вирощування бройлерів на м’ясо

Практично всі продуктові магазини торгують курятиною. М’ясо птиці – це зазвичай споживаний білковий продукт, який використовується для виробництва м’ясних страв.

Гурмани цінують смак курячого м’яса, простоту обробки і можливість приготування безлічі страв. Тому попит на м’ясо птиці величезний і підприємці, які бажають змінити асортимент сільськогосподарського виробництва, часто вивчають технологію рентабельності розведення бройлерів.

Перевага бізнесу в тому, що йде швидка окупність. При інтенсивному вирощуванні бройлерів годують повнораціонними сумішами з високим вмістом енергії і білка.

Забій бройлерів відбувається через п’ять тижнів, коли птахи набирають живу масу від 2,5 кг до 3 кг. Нежирну птицю можна відправляти на забій при досягненні маси 1,2 кг — 1,3 кг. При інтенсивному виробництві щільність птиці в курнику становить 33 — 42 кг/м2.

1). Витрати підприємця, крім корму для курей

Щоб почати розведення бройлерів, потрібно купити птахів. Одноденні курчата-бройлери коштують від 19 гривень до 21 гривні за штуку. На покупку курчат припадає близько 15% — 20% бюджету.

Наступними витратами є ліки: всілякі вітамінні препарати, консультації ветеринара та інші витрати. Купівля підстилки – це незначна трата в бюджеті.

Головний біль у підприємців, які крім вирощування птиці вирощують ще й кукурудзу на корм бройлерам. Ще одна проблема – договори  на продаж гною.

У витрати виробника м’ясної продукції входить утримання курника в чистоті, тобто покупка мийки високого тиску, проточна витрата води і дезінфікуючих засобів.

Не слід забувати і про витрати на утилізацію полеглої птиці, що, на жаль, відбувається при інтенсивному розведенні. Заборонено законом зберігати полеглих птахів в поліетиленових пакетах або в металевих контейнерах.

Також забороняється закопувати падаль на оброблюваних або невикористовуваних землях. Форма утилізації полеглої птиці – спалювання.

На думку фахівців, це не шкідливий для навколишнього середовища процес. Зола, що залишилася від спалювання, є біо компонентом, використовуваним для виробництва біо компосту. Всі перераховані вище фактори впливають на рентабельність вирощування бройлерів.

2). Збут продукції

Є два типи людей, споживачів м’яса птиці:

 • Перший варіант – це люди, які купують дешеву продукцію і не звертають увагу на спосіб виробництва.
 • Другий варіант – це споживачі, які купують птицю, вирощену на зерні і ту, що мала доступ до вільного вигулу.

Це означає, що обидва методи гарантують рентабельне вирощування бройлерів, продукція якого доходить до споживача, що має певні вимоги.

Вирощування індичок і фазанів – інноваційна ідея для села

Стартові вкладення: від 100 000 гривень. Окупність бізнесу: від 6 місяців. Птахівнича діяльність, безумовно, може бути інтегрована в ефективні бізнес-ідеї в селі основні витрати в цій області є придбання курчат.

Для будівництва вольєрів не потрібно багато грошей, якщо обійтися придбанням металевої сітки, дроту і металевих стовпчиків.

Поїлки для птахів можуть бути зроблені зі звичайних пляшок. Для птахівництва в сільській місцевості важливо розуміти його різноманітність. Існує різне м’ясо птиці, наприклад, курятина , індичатина і м’ясо, фазанів.

Вирощування індиків на м’ясо схоже на вирощування курей-бройлерів, тому що ці птахи набирають велику вагу і, отже, виробляється великий обсяг товарної м’ясної продукції.

М’ясо індички, так само як і м’ясо бройлерів нежирне, тому вважається дієтичним. Але, ціна м’яса індички значно вище вартості м’яса бройлерів, що позитивно позначається на доходах.

При цьому потрібно відзначити, що витрати на виробництво індичатини відрізняються тільки при покупці курчат.

Також можна розводити фазанів – дрібних за вагою птахів. Хоча птах дрібний, але бізнес по їх розведенню досить прибутковий. Вся вигода полягає у делікатесі м’яса фазана.

Проблеми з продажу м’яса фазана немає, тому що його охоче беруть ресторани.

Виробництво органічної товарної продукції

Кращі ідеї для бізнесу в селі – це виробництво екологічно чистої продукції. Виробництво і продаж фруктів і овочів, що не містять хімікатів, може бути дуже прибутковою справою, якщо все зроблено правильно. Причина цього в тому, що споживачі все більше уваги приділяють своєму здоров’ю і, зокрема, продуктам, які вони їдять.

Ця нова тенденція представляє дивовижну можливість для сільських підприємців. Вони можуть почати сільський бізнес з виробництва екологічно чистих овочів і фруктів.

Для цього потрібно отримати сертифікат про те, що продукція органічна.

Виробництво органічних курячих яєць розміру XL

Яйця від курей, яких годують натуральним зерном, стають все більш затребуваними продуктами. Змінились і погляди людей на цивілізоване поводження з тваринами, тому багато фермерів утримують курей на волі.

Для відкриття цього бізнесу не потрібна велика ферма, достатньо кількох гектарів землі з курником і загоном. Перш ніж приступити до виробництва органічних яєць, перевірте відповідність своєї діяльності санітарно-ветеринарним вимогам.

Вирощування лохини (американської чорниці)

Вирощування лохини – ідея для людей з великим капіталом, адже для початку цього бізнесу потрібно мати велику площу землі і гроші на розсаду.

Попит на лохину постійно зростає, тому при збільшенні виробництва вона забезпечує істотний прибуток.

За розрахунками експертів, інвестиційні витрати на створення 1 га плантації лохини високорослої може досягати цифри від 10 тисяч доларів до 15 тисяч доларів при вкладенні з нуля (покупка розсади, полив і добриво).

Експерти і виробники згодні з тим, що цей бізнес окупиться і принесе прибуток виробникам в найближчі роки.

Виробництво і продаж меду – прибуткова ідея для сільського підприємця

 Завдяки своїм харчовим і цілющим властивостям мед є одним з найпопулярніших натуральних продуктів.

Як і у випадку з виробництвом органічних овочів і фруктів, ринок продуктів бджільництва постійно розвивається.

Натуральний мед можна виробляти на власній пасіці. Його також можна купити оптом у пасічників, а потім розлити в меншу тару і правильно зробити маркування  для роздрібного продажу. Дуже важливо написати на упаковці інформацію про користь меду і можливості його використання.

Де можна реалізувати мед в роздріб? В першу чергу це міські продуктові магазини і спеціальні ярмарки.

З метою рекламування користі споживання меду можна, наприклад, створити спеціальні листівки, в яких експерти дають позитивну характеристику властивостям бджолиного меду.

Азартні ігри — де можна виграти гроші без вкладень?

Ідеї для бізнесу в Інтернеті з мінімальним бюджетом

Бізнес ідеї 2022 — 33 Ідеї для Бізнесу в маленькому місті з невеликим капіталом

error: Вміст захищений!!