Перейти к содержанию

Бізнес з розведення кроликів

Вирішивши розпочати свій бізнес у тваринництві, мало хто замислюється про кролівництво. Хоча це досить вигідний бізнес. Але перш ніж починати розводити кроликів, потрібно розрахувати всі витрати та підрахувати можливі прибутки. Як це зробити – дивіться далі.

Перші кроки

Напевно, більшість бізнесменів-початківців, вирішивши почати якусь справу, відразу біжить оформляти ІП. Індивідуальний підприємець – це, звичайно, дуже добре. Однак якщо у Вас є заміський будинок або Ви живете у сільській місцевості, можна обійтися без зайвих витрат на оформлення та різні довідки. Але при цьому розвинути велику діяльність ви не зможете.

Житло для кроликів

Бізнес з розведення кроликів

Тепер займемося безпосередньо землею та житлом для кроликів. Неважливо, де Ви будуватимете клітини на своїй ділянці або на орендованій землі. Важливо пам’ятати, що для кожної особини потрібна своя клітина, і хоча б одна її сторона має бути зроблена з сітки, щоб кролики зберігали своє хутро. Відповідно, зверху клітка має бути закрита від дощу та снігу. Крім того, для кролиць потрібно відразу дві секції. Перша секція така ж, як для крола, друга – повністю закрита, з невеликим проходом для самої кролиці, і невеликими дверцятами ззаду, щоб зручно було її чистити. Навіщо потрібна така секція? Коли з’являються на світ кроленята, хутра як такого у них ще немає. У цій секції кролиця ще вагітна робить гніздо із соломи та свого пуху, тому кроленята не замерзають.

Крім того, зазвичай клітини встановлюють у закритих сараях. Однак якщо ви живете на півдні, вам достатньо зробити невеликий навіс.

Породи кроликів

Є різні породи кролів. Яких кроликів розводитимете Ви – це вже ваш вибір. Наприклад, якщо ви розводите кроликів на м’ясо – ви можете спокійно схрещувати особин різних порід. Якщо ж вам потрібне хутро або ви розводите їх на продаж, краще зупинитися на одній породі. Головне, у вас має бути кілька кролів. Якщо покривати одним кролом кілька поколінь поспіль, можна отримати велике за вагою, але безплідне потомство. І це у кращому випадку.

Витрати

Якщо у Вас свій будинок або дача, витрати на землю та будівництво водопроводу можна не рахувати. В іншому випадку земля обійдеться вам залежно від місця знаходження від 1 млн. та вище.

Купити або побудувати клітини своїми руками Ви вирішуєте самі. Але будівельні матеріали досить дорогі, тому рахуємо витрати близько 50 тисяч на 30 клітин та два-три сараю.

Все необхідне обладнання — це приблизно 200 тис. рублів.

Одна особина коштує від 1 до 10 тис. рублів залежно від породи. Візьмемо загалом 2000 рублів на 30 особин – це ще 60 тис. рублів.

Разом виходить близько 1,3 млн. рублів.

Корм на рік – одна особина з’їдає сіна та зерна приблизно на 2000 рублів на рік. Додаємо до цього ще зарплату хоча б двох робітників – всього не менше 1.5 млн. рублів.

Доходи

Кролиха може призводити до 6 разів на рік. Кількість дитинчат – від 1 до 8. Звичайно, вона може привести і більше, але як не крути сосків у самки 8, сильні будуть добре вигодовані, слабкі недоїдати.

Зазвичай ріжуть кроликів на м’ясо у віці 5 місяців, дрібні породи зростають довше.

З однієї особи виходить близько 5 кг м’яса. Якщо продавати м’ясо за ціною 200 руб./кг, маємо 10 тисяч прибутку. Відповідно, окупає себе такий бізнес за 10-15 років.

Сезонний заробіток на зборі грибів та ягодів

Як фотографувати одяг для інтернет-магазинів

Як можна економити воду

Комментарии 1

Добавить комментарий