Перейти к содержанию

Чому сайт не індексується пошуковою системою

Сьогодні поговоримо про те, чому і в яких випадках новий (і не лише) сайт може не індексуватись пошуковою системою.

Відсутність зовнішніх посилань на сайт

Коли ви створили сайт і виклали його в інтернет, для того, щоб пошукач дізнався про нього, необхідно проставити кілька посилань на різні сторінки свого проекту. Таким чином, коли пошуковий павук оброблятиме інші сайти, де розташовані ваші посилання, він перейде і на ваш сайт.

Чому сайт не індексується пошуковою системою

Посилання краще проставляти (купувати) на найпопулярніших, якісних сайтах. На це є як мінімум 2 причини:

На популярних сайтах пошукові павуки буквально живуть і нові матеріали з’являються у видачі вже через 1-2 години. Купуючи посилання на якісних (трастових) майданчиках, Ви відразу даєте зрозуміти, що Ваш сайт якісний, якщо на нього посилаються такі проекти.

Це набагато краще, ніж у перші дні життя проекту, прогнати сайт по 20 000 неякісних каталогів і «вбити» його.

На новому сайті присутній копіпаст

Великою помилкою (загалом, хоча зрідка можливі зокрема, про які зараз не йдеться) буде викласти новий сайт цілком з копіпасту — матеріалів, скопійованих з інших сайтів. , так як ваш сайт ще молодий, до нього немає довіри з боку пошукових систем, (так званого трасту). Навіть часткове наповнення копіпастом (10-20%) може зіграти не на вашу користь.

Наявність неунікального контенту може відразу з перших днів існування сайту позбавити його довіри пошукових систем. І внаслідок чого він може зовсім не проіндексуватися.

Вихід: На початку життя проекту (перші місяці), викладайте тільки якісний, і головне унікальний контент.

Домен раніше був під фільтром

Бувають випадки, коли веб-майстри замість того, щоб купити новий домен, купують старі, що вже звільнилися. Т. е. на домені раніше був сайт, але з якихось причин господар домен не продовжив, і той став доступним для реєстрації.

Бувають випадки, коли людина зареєструвала домен, який раніше був під «фільтром» пошукової системи, навіть не підозрюючи про це. Особисто у мене так було двічі.
Вихід: Написати листа в техпідтримку компанії Яндекс з проханням перевірити домен на наявність фільтрів і попросити скасувати їхню дію.

Аргументувати прохання слід тим, що домен куплений вже під фільтром, але зараз на ньому знаходиться «білий та пухнастий» проект. Нерідко, після перевірки модератором, дія фільтрів скасовується.

Неправильно заповнено файл Robots. txt

Файл Robots. txt створений для того, щоб керувати індексацією сайту, закривати непотрібні сторінки та розділи від пошукового робота, тим самим зменшуючи кількість дублів на сайті.

Дуже часто можна зустріти файл Robots. txt у такому вигляді:

Директива — Disallow:/ означає, що сайт не буде індексуватися пошуковою системою. Взагалі ніяк. В результаті, наповнюючи сайт якісною та унікальною інформацією, веб-майстер дивується, чому його сайт не бере участі в пошуку. Для виправлення ситуації достатньо лише грамотно створити файл Robots.

Неякісний хостинг та помилка 503

Ненадійний хостинг може стати причиною поганої індексації сайту. Особливо це може бути помітно у разі, коли сервер часто » лежить » , тобто.
просто недоступний.

Виходить таке: пошуковій машині надійшов сигнал додати до бази новий сайт. Пошуковий павук намагається зайти на сайт, щоб просканувати сторінки, але на сайт зайти йому не вдається – вискакує помилка 503 (Service Temporarily Unavailable, сервіс тимчасово недоступний). Внаслідок цього сайт не індексується.

Аналогічна ситуація може трапитись, коли сервер доступний, але сайт завантажується дуже повільно. Пошуковий павук має таймер. Якщо павук не може потрапити на сторінку протягом певного часу, він вважає сайт недоступним. Тож вибирайте якісні хостинг-компанії.

Який вибрати варіант овочевого бізнесу

Чи варто вибирати віддалену роботу у сфері IT

Заробіток на економічній грі StarBirds