Перейти к содержанию

Чорна п’ятниця та Кіберпонеділок: маркетингові стратегії

На весь календарний рік люди придумали собі різні свята, щоб порадіти життю, відпочити та витратити трохи грошей. Окрім найпопулярніших та традиційних свят в Україні, додалося два веселих дні – свято шопінгу. На нього чекають продавці та покупці. Родом це свято з Америки Black Friday, що в перекладі з англійської Чорна п’ятниця. Пізніше до неї приєднався і Cyber Monday, що означає Кібер понеділок. Вони проходять у листопаді, в останню п’ятницю місяця та наступний за нею понеділок. Чому їх так полюбили люди? У ці дні магазини дають найбільші знижки на всі товари, що продаються.

Як до них підготуватися, скільки вони тривають читайте далі.

Що таке Чорна П’ятниця та Кіберпонеділок: як підготуватися до сезону розпродажів

Чорна п'ятниця та Кіберпонеділок

В Україні Чорна п’ятниця вже стає традицією, але проходить вона якось мляво, великих знижок у ціні на товари не даються, тому люди не дуже проявляють активність.

У Сполучених Штатах Чорну п’ятницю називають шаленством покупок у магазинах та онлайн-магазинах. У цей час, а часто і за кілька тижнів до неї, магазини готують найбільші знижки року. Тож деякі люди, які планують купити щось дороге, чекають до кінця листопада.

Кібер понеділок – це перший понеділок після Чорної п’ятниці, цього дня акції відбуваються лише в інтернет-магазинах. Звідси і назва, яка в перекладі українською означає «цифровий понеділок».

Коли відбувається Чорна п’ятниця та скільки вона триває?

Жорстких правил у тому, як довго триває Чорна п’ятниця, немає. Звичайно, умовно це один день, але на практиці магазини починають пропонувати товари за нижчими цінами на кілька днів або навіть тижнів раніше і часто влаштовують чорний тиждень або чорний місяць.

Однак найчастіше кульмінацією розпродажу є остання п’ятниця листопада.

З рекламними банерами, в Інтернеті, рекламою на телебаченні та на радіо важко пропустити, коли настане Чорна п’ятниця, але якщо ви пропустили цю інформацію, нічого не втрачено. Якщо ви надаєте перевагу онлайн-покупкам, наступний понеділок після Чорної п’ятниці – це Кіберпонеділок, коли ви можете скористатися унікальними пропозиціями в інтернет-магазинах.

Що купити у Чорну п’ятницю?

Якщо ви ставите питання, що купити в Чорну п’ятницю, відповідь на нього дуже проста – все, що вам потрібно або просто все що хочете мати, але головне ви хочете отримати це за нижчою ціною.

Практично кожен магазин готує акції для покупців, незалежно від того, чи є в асортименті одяг, побутова техніка, електронні гаджети, іграшки для дітей, книги або автомобільні покришки.

Тому, якщо ви давно прагнете побалувати себе чимось дорожчим, то шопінг-відпустка – найкращий час для цього, адже ви можете заощадити від 10% до 80% від первісної вартості речей. Це хороший спосіб менше витрачати на покупки.

З іншого боку, під час Чорної п’ятниці та Кіберпонеділка варто керуватися здоровим глуздом і купувати те, про що ви дійсно мрієте або просто цього потребуєте. Часто великі знижки дійсно привабливі, особливо коли важко встояти перед маркетинговими хитрощами. Однак необдумані покупки можуть призвести до того, що речі будуть довго припадати пилом у шафі.

Чорна п’ятниця – як підготуватися?

Тож до Чорної п’ятниці треба підготуватись. Для цього складіть план дій.

1). Складіть список речей, які вам потрібні, і ви збираєтеся їх купити. Звичайно, можна враховувати власні смаки та бажання, а також необхідні предмети для дому, дітей, батьків та подарунки для друзів. Чорна п’ятниця – це ще й чудова можливість купити подарунки на свята за нижчими цінами. Однак потрібно знати, що вам потрібно.

2). Дізнайтеся, що пропонують магазини. Як тільки у вас буде готовий перелік покупок, з’ясуйте, де і за якою ціною можна придбати ці речі. Для цього варто використовувати онлайн системи порівняння цін, а також відвідувати свої улюблені магазини, якими ви користуєтеся кожен день.

3). Запишіть початкову ціну товарів, що вас цікавлять. Варто пам’ятати, що Чорна п’ятниця та Кіберпонеділок – це величезна маркетингова машина, і знижки насправді не такі великі, як повідомляють продавці. Тому в Чорну п’ятницю будьте розумнішими і до початку розпродажу дізнайтесь ціни на товари, які плануєте купити.

4). Дізнайтесь про пропозицію магазинів, які ви вибрали для покупок. Якщо ви знаєте, що і де купувати, дізнайтеся точний час, коли це буде продаватися. Зазвичай протягом кількох тижнів до акції календарі проведення розпродажу вже доступні, тому можете планувати відвідування магазинів, коли знижки будуть найбільшими.

5). Відкладайте гроші на покупки. Якщо у вас вже є ціни на речі, які ви плануєте купити, ви можете легко розрахувати загальну суму, яка вам потрібна. Це ваш бюджет на покупки. Якщо у вас немає коштів, ви можете розглянути можливість отримання кредиту для Чорної п’ятниці.

Чорна п’ятниця в Україні – як вона виглядає?

США — лідер за прибутковістю від покупок у Чорну п’ятницю. Акції там найбільші. Однак це не означає, що в Україні не можна заощадити гроші на акції.

Щоб не пропустити найбільші знижки, варто відвідати сайт black-fridays.com, на якому зібрані всі магазини, що організовують Чорну п’ятницю в Україні.

Вони розташовані в алфавітному порядку, тому знайти цікаву компанію дуже просто.

Що робити, якщо немає у списку тих речей, яких ви шукаєте? Тоді в списку магазинів клікаєте за посиланням і переходите на його сайт, де знайдете подробиці про розпродаж: коли вона почнеться, скільки триватиме і на які акції ви можете розраховувати.

Резюме

Головне в ці дні не втрачати розум і не купляти все підряд. Якщо ви запланували купити  телевізор, спортивне взуття або ексклюзивний парфум, то кращої можливості їх купити по акції не буде.

Тому, якщо не вистачає коштів, то кредит на покупки у Чорну п’ятницю — це нормальна ідея.

Однак позикові гроші здаються дуже легкими, особливо при покупці речей, які вам сподобаються. Тому, щоб не потрапити в халепу з фінансами, треба якийсь час подумати та пам’ятати, що кредит доведеться повертати.

Швидкий кредит на свята

Як вижити в кризу простому українцю

Instagram Reels для просування бізнесу