Перейти до контенту

Чи є біткоїн повністю анонімним

Біткойн (BTC) від початку був оточений безліччю міфів. Ця історично перша криптовалюта, на думку багатьох, суворо анонімна і не виявляється. А тепер подумайте, чи це так насправді.

Відкритий блокчейн – відкрита криптовалюта

Чи є біткоїн повністю анонімним

BitCoin працює на основі блокчейну, який доступний безкоштовно. Це повний запис всіх попередніх транзакцій між окремими гаманцями в мережі біткойн протягом усього її існування. Тут записується кожен переклад BitCoin. Неважливо, чи хтось відправив тисячі монет або лише частину одиниці віртуальної валюти.

Як тільки майнер поміщає транзакцію до блокчейну під час майнінгу, її вже не можна скасувати.

Наприклад, браузери, такі як Blokchair, використовуються для перегляду цієї загальнодоступної бази даних. Всі адреси, включаючи вашу, відстежуються.

Фондова біржа – шлюз до біткойнів та інформації

Більшість сучасних користувачів купують криптовалюти через онлайн-біржі. Відповідно до чинного законодавства, біржі при реєстрації повинні отримувати від користувачів безліч ідентифікаційних даних, таких як ім’я та прізвище, домашню адресу або громадянство. Фондовий ринок також вимагатиме посвідчення особи користувача (з фотографією) або паспорт, а потім перевірить особу, часто через відеочат.

Ваш публічний гаманець

Кожен створений біткойн зберігається за вказаною адресою з його видобутку до продажу. Це публічна адреса, яку видно всім. Будь-хто може знайти його. Наприклад, це може виглядати так: 1LXZs48AozXNhkdfdhKJp2e2FXgAdopfns , який містить загалом 0,00866747 невитрачених BTC.

Багато бірж спочатку зберігають монети за власною адресою, але тільки доти, доки вони не будуть переведені на власний гаманець, на мобільний телефон або на апаратний гаманець. Таким чином, при купівлі або продажу криптовалюти вперше можна пов’язати ідентифікаційні дані з конкретною адресою і, отже, із заданою кількістю біткойнів.

Популярна американська біржа Coinbase була зобов’язана надати дані користувача за запитом податкового агентства IRS (Internal Revenue Service).

Запит був для тих, чиї криптовалютні активи перевищували 20 000 доларів США. Цей приклад показує, як користувачі BitCoin втрачають свою незалежність від державної влади через централізацію у вигляді біржі криптовалют. Прагнення до автономної та децентралізованої грошової системи породило цю криптовалюту.

Державний або приватний аналіз блокчейна

Через деякий час пошуку в інтернеті ви можете знайти компанії, які спеціалізуються на аналізі блокчейну. На своєму веб-сайті вона пропонує послуги для державних організацій та інших корпорацій. Проте можна лише оцінити, скільки податкових органів та їм подібних органів скористалися цими послугами.

Як захистити свою конфіденційність

Сьогодні існує безліч біткойн-гаманців для смартфонів. Наприклад, у популярному додатку Coinomi за замовчуванням біткойн створює нову адресу для свого користувача після кожної окремої транзакції. Власник біткойна може мати стільки, скільки захоче. Їх створення відбувається автоматично і нічого не варте. Це може знизити ризик відстеження загальнодоступних адрес.

Кожен користувач створює адресу і використовує її для зберігання своїх біткойнів. Це свого роду псевдонім. Таким чином, BitCoin є псевдонімною криптовалютою, що випливає з усієї концепції відкритості блокчейну. Для повної анонімності можна використовувати інші криптовалюти, такі як Monero (XMR) або Zcash (ZEC). Завжди звертайтеся з біткойнами з обережністю. Не розповсюджуйте свою біткойн-адресу без причини. Подумайте, кому і чому ви надаєте особисту інформацію в інтернеті. Ніколи не знаєш, до кого вони можуть піти.

Як відкрити салон красоти

Що робити, якщо немає чим платити іпотеку

Як легко вийти з відпустки: прості та дієві поради

Коментарі 1

Залишити відповідь