Не можна заперечувати, що пандемія коронавірусу змусила багато компаній працювати віддалено. А якщо ні, то їм довелося б зіткнутися з серйозними простоями, які навряд чи хтось може собі дозволити. Хоча для багатьох компаній та установ це в новинку, IT-індустрія вийшла з кризи пандемії неушкодженою. Програмісти, розробники та IT-фахівці працюють таким чином вже багато років, і більшість їх завдань можна виконувати з дому чи з будь-якої іншої точки світу.
Віддалена робота у сфері IT має на увазі безліч переваг, і додатковим плюсом є нестандартний робочий час, гарантований B2B співпрацею.
Чому більшість програмістів та розробників вибирають віддалену роботу?
Перехід на модель дистанційної роботи в березні 2020 року (початок пандемії) став непереборним бар’єром для багатьох галузей. Співробітникам, які раніше виконували свої завдання в офісі, перебуваючи у постійному контакті з рештою членів команди та під пильною увагою своїх керівників, довелося перейти на нову модель роботи. В IT-індустрії з цим не виникло великих проблем, оскільки співробітники цього сектора вже кілька років використовують низку інструментів, що полегшують виконання своїх завдань із дому. Можна з чистою совістю сказати, що віддалена робота в IT – це хліб насущний для багатьох програмістів та розробників, переважно завдяки гнучкості зайнятості на цьому ринку.
На додаток до стандартних договорів наймання або конкретної роботи, співпраця B2B дуже популярна в IT-індустрії. Фахівці, які вибрали цю форму роботи, можуть розраховувати – крім більш високої зарплати – на більшу свободу у плані робочого часу. Це чудово поєднується з домашнім офісом – зрештою, не всім подобається працювати з 8:00 до 16:00, а деякі люди більш ефективні у другій половині дня. Роботодавці, знаючи, що IT-працівникам часто потрібно більше свободи, часто погоджуються на таку форму роботи, яка стала майже необхідністю за часів пандемії.
IT-індустрія та технології – секрети віддаленої роботи добре відомі програмістам та розробникам.
Варто також згадати про набір інструментів, що підтримують віддалену роботу, які IT-працівники досконало освоїли. Крім ефективного використання голосових повідомлень, розробники та програмісти часто застосовують віддалені робочі столи або діляться своїм екраном, щоб інші члени команди могли бачити, як працює та чи інша функція. Це може здатися очевидним, але останні місяці дали зрозуміти, що не всі люди, які щодня працюють із комп’ютерами, спокійно ставляться до реалій віддаленої роботи. IT-індустрія вийшла з цієї ситуації неушкодженою, тим більше, що програмісти та IT-фахівці створили безліч рішень, що підтримують віддалену роботу (наприклад, системи, що впроваджують хмарні обчислення у внутрішню мережеву інфраструктуру компанії).
Віддалена робота в IT – у чому переваги?
До основних переваг віддаленої роботи належить, насамперед, велика свобода у питанні, як і коли співробітник виконує поставлені перед ним завдання. Це може призвести до значного підвищення продуктивності праці, а також позитивно позначиться на якості роботи – адже домашній офіс – це постійна присутність у безпечному просторі. Більше того, віддалена робота у сфері IT дозволяє програмісту або розробнику повністю зосередитись на конкретній задачі. Робота у відкритому просторі має багато переваг (наприклад, легкість спілкування з колективом), але постійний шум та велике скупчення людей можуть негативно вплинути на співробітника, особливо якщо він чи вона інтроверт. Віддалена робота в галузі IT є великою підмогою для таких людей і дозволяє ефективно виконувати всі необхідні дії для завершення того чи іншого проекту.
Недоліки віддаленої роботи в ІТ
Віддалена робота у сфері IT, як та інших галузях, часто асоціюється з поняттям зволікання, тобто схильністю відкладати справи на потім, зазвичай до останньої хвилини, коли термін вже добігає кінця, а роботи ще багато. Самодисципліна, ретельне виконання завдань, запланованих на певний день, та здатність легко адаптуватися до мінливих умов – ось ключ до віддаленої роботи в IT-індустрії.
Ще одна незручність, пов’язана з психологічним комфортом програміста – це відчуття того, що він постійно перебуває на роботі. За нормальних обставин, якщо проект завершено вчасно після того, як співробітник покидає офіс, він може повністю зосередитися на собі, своїй сім’ї або інших справах на свій вибір. У разі віддаленої роботи межа між обов’язками та вільним часом стає розмитою, що може влаштувати не всіх. Тим більше, що лист або телефонний дзвінок від клієнта з проханням внести невеликі корективи може прийти будь-якої миті, та ще й у період пандемії, коли більшість компаній, пов’язаних з новими технологіями, працюють з дому.
Заробіток на економічній грі StarBirds