Перейти до контенту

Категорії «Інвестиції та фінанси»

В епоху дуже низьких відсоткових ставок на банківські депозити та облігації, підвищення ризиків акцій та пайових фондів стало проблематично зберігати свої особисті фінанси в цілості та безпеці. При зберіганні грошей вдома чи на ощадному рахунку знецінює їх. З іншого боку, будь-які інвестиції з метою збереження та примноження капіталу також пов’язані з певним ризиком.

У статті публікується стратегія управління своїми фінансами яка може допомогти зберегти та примножити заощаджені гроші.

Як краще інвестувати та примножити особисті фінанси: сім способів які радять фінансові консультанти

Фінанси

Застосовуючи заходи збереження своїх коштів під час інфляції, слід мати певні знання у сфері фінансів, щоб ними правильно управляти. Тому, якщо ви не впевнені у своїй компетенції, у вас завжди є можливість звернутися за підтримкою до фінансових консультантів.

Особисті фінанси людини – це не лише захована банка з купюрами та ювелірними виробами, а також набір фінансових інструментів, які людина застосовує, щоб досягти поставленої мети.

Одні люди тримають свої фінанси на банківському депозиті, інші не довіряють банкам та зберігають їх у сейфі, треті – інвестують у нерухомість.

Тому фахівці встановили такі види особистих фінансів: активні та пасивні, тобто працюючий капітал або мертвий вантаж.

Щоб врятувати від знецінення свої особисті заощадження, фінансові експерти рекомендую не тримати гроші пасивно, а інвестувати їх у проекти, які здатні згодом принести дохід.

Використання відповідних методів фінансового планування дозволяє більш ефективно інвестувати та ефективніше примножувати свій фінансовий стан.

Важливо встановити власну мету, визначити свої щомісячні доходи та витрати, а також враховувати можливі ризики.

Визначення того, яка норма прибутку необхідна, ухвалення рішення про залучення капіталу в потрібний момент і диверсифікація індивідуальних інвестицій – це ключові аспекти побудови багатства.

Фінансові експерти стверджують, що не існує чарівного способу швидкого збільшення заощаджень, тому більшість людей згодні з тим, що впровадження кількох перевірних практик, планування грошових потоків та ефективне управління капіталом, у майбутньому дасть гарний результат.

Є багато методів, у тому числі японська техніка якебо (зошит, куди заносяться доходи та витрати), дозволяє розібратися у своїх фінансах. Ось сім методів, які допоможуть вам збільшити свої заощадження та підвищити ефективність інвестицій.

1.Плануйте роботу по збереженню грошей та встановлюйте мету отримання прибутку

Під час створення інвестиційної стратегії слід розпочати з постановки мети для чого збираєте кошти. Це дасть знання того, який дохід потрібен для досягнення цієї мети, а також підтвердить, чи має ця мета сенс.

Після того, як визначили необхідну норму прибутку, можна розпочати розробку інвестиційного плану.

Працюючи над ним варто переконатися, що він відповідає інвестиційному профілю та раніше встановленим термінам реалізації.

Заплануйте собі чіткі фінансові цілі. Створіть надзвичайний фонд – подушку фінансової безпеки та сплануйте свої заощадження на довгострокову перспективу.

Надзвичайний фонд – це кошти для т. зв. «Чорної біди». Таке заощадження потрібне для підтримки фінансової ліквідності у разі непередбачених випадкових подій. Скільки має бути резервний фонд?

Фактично це має бути від 100 до 500 доларів.

Якщо ви починаєте планувати свої фінанси, то «надзвичайні» заощадження можуть стати вашою першою страховкою. Їх можна зберігати на ощадному рахунку у банку.

Подушка фінансової безпеки – це друга складова ваших заощаджень. Це будуть кошти, щоб покрити щонайменше три місячні витрати на проживання. Фінансова подушка має діяти як буфер безпеки у разі втрати доходу.

Фінансова подушка може містити банківські депозити, ощадні рахунки або казначейські облігації фізичних осіб.

Останнє дослідження експертів показує, що більше половини людей вважають, що у разі втрати роботи накопичені кошти повинні бути в такій кількості, що дозволять їм прожити до шести місяців.

2. Особисті фінанси. Визначте, скільки можете заощадити

Також важливо правильно оцінити, скільки ви можете заощадити за місяць. Справа не в тому, що іноді відкладається певна сума, тут йдеться про підвищення поінформованості про те, як швидко і наскільки ваші заощадження наблизять вас до вашої мети.

Спочатку потрібно скласти річний кошторис з огляду на необхідність покриття щорічних витрат, таких як комуналка, податки та інше. Завдяки цьому набагато простіше передбачити, яку суму можна заощадити.

Тримати руку на пульсі, економити на витратах та вміло планувати фінансові цілі – це одне. Однак можливість регулярно збільшувати заробіток все одно стане у нагоді для повного успіху.

Безперервне підвищення кваліфікації та особистісний розвиток – це фактори, які дозволять розширити стовпець доходів на аркуші домашнього кошторису. Тому подбайте про особистий та професійний розвиток. Читайте цікаві блоги, беріть участь у курсах та тренінгах, які підвищують компетенцію, цікавтеся світом фінансів та дізнавайтесь щось нове, щоб рухатися вперед

3. Щоб ефективно розпоряджатися капіталом, тримайте свої витрати під контролем

Дуже часто, ухвалюючи рішення про фінансове заощадження, люди не повністю усвідомлюють, на що підуть їхні гроші.

Спочатку необхідно визначити необхідний рівень прибутку. Далі, з урахуванням того, що є мета, якої ви хочете досягти, та сума коштів, яку ви повинні регулярно відкладати, щоб мати можливість задовольнити свої потреби, вимагають встановити норму прибутку, необхідну для реалізації цього проекту.

Тримати гроші на одному банківському рахунку – це означає погодитися з тим, що їх з’їсть інфляція. Через кілька років може статися, що на рахунку така сама сума грошей як і була, але купити за них ви зможете значно менше.

4. Щоб ефективно розпоряджатися фінансами плануйте свої витрати

Ось чому так важливе правильне планування. Це стратегія, яка дозволяє досягти поставлених раніше цілей за рахунок прибутку, який ви отримаєте. З іншого боку, може виявитися, що це справді неможливо.

При поточному рівні відсоткових ставок на депозиті, які прагнуть до нуля, зберігання грошей у банку на ощадному рахунку не дасть запланованого прибутку.

З цієї причини може виникнути потреба у виборі пайових інвестиційних фондів або інших форм розміщення капіталу. Все залежить від рівня ризиків.

Особиста схильність до ризику в кожної людини має психологічний характер. Це можна порівняти зі стрибком із парашутом: деякі люди відважуються зробити такий стрибок, а деякі ніколи не наважаться зробити це, бо це суперечить їхній природі.

У світі є люди. хто ризикує. у житті, і ті, хто намагається уникнути ризиків. Визначення того, на який ризик люди готові йти допомагає у виборі правильних інвестиційних продуктів.

Наприклад, той, хто від природи обережніший, з меншою ймовірністю вирішить інвестувати у фондовий ринок, ніж той, хто готовий піти на ризик.

Також важливо розуміти, що якщо вам потрібні гроші в короткостроковій перспективі, ви повинні утримуватися від інвестування. Залучення капіталу має відбуватися тоді, коли ви знаєте, що він вам не знадобиться найближчим часом.

5. Інвестуйте у потрібний час та у потрібні продукти

Експерти попереджають, що деякі інвестиційні продукти є привабливими на короткий час. Наприклад, за їхньою думкою, зараз варто цікавитись акціями, що торгуються на європейських фондових біржах. З одного боку, це пов’язано з перспективами макроекономічного зростання, з іншого, слід пам’ятати, що європейські ринки поки що не виросли так сильно, як ринки США.

Інвестування – це процес, який дає можливість примножити свої гроші зі швидкістю, яка перекриє інфляцію. Також варто переосмислити свої інвестиційні цілі, щоб обрати спосіб реалізації завдяки правильним фінансовим інструментам.

Фахівці розділяють фінансові цілі на три типи:

• короткострокові (до 3 місяців) – це ощадні рахунки, тут добре пасують банківські вклади;

• середньострокові (до 12 місяців) – тут варто розглянути вкладення у пайові інвестиційні фонди та облігації;

• довгострокові, для реалізації яких варто розглянути вкладення в акції, пайові фонди, облігації,

Щоб успішно збільшити свої фінансові заощадження, необхідно свідомо вибрати інструмент інвестування. Дуже важливо мати відповідні знання.

Це необхідно для того, щоб диверсифікувати ризики. На щастя, сьогодні потрібно лише мати бажання, щоб досить швидко навчитися мистецтву інвестування.

В Інтернеті знайдете багато знань на цю тему у вигляді курсів (також безкоштовних), подкастів, статей або порад з блогів. На ринку є безліч інструментів, які допоможуть вам інвестувати.

6. Один раз на квартал проводьте аудит своїх інвестицій та фінансових інструментів

Пам’ятайте, що інвестування завжди пов’язане із певним ризиком. І кожен інвестор хоче отримати якнайбільший прибуток, а не втратити кошти. Що ж, саме тут знання дозволяють людям знайти найоптимальнішу золоту середину між своїми фінансовими потребами для досягнення мети, та рівнем ризику, який можуть отримати.

Вкладення грошей – це процес, який виходить за межі заощадження на безпечних банківських депозитах або особистих рахунках. Активи, які все ще можуть бути частиною фінансової подушки, а деякі вже можуть становити інвестиційний портфель – це інвестиції в золото, іноземну валюту (наприклад, євро, долари США) і короткострокові казначейські облігації.

Інвестиційні активи, які можуть бути включені в інвестиційний портфель, включають, наприклад, корпоративні облігації, акції, нерухомість, пайові інвестиційні фонди, товари та предмети колекціонування.

Як бачите, можливостей багато. Окремі активи відрізняються один від одного, серед іншого рівень ризику та тимчасовою дією, які слід враховувати для досягнення наміченої мети.

Раз на рік (до двох разів) варто аналізувати ефективність обраної стратегії. Може статися, що ваші уподобання можуть змінитися. Крім того слід враховувати рухи ринку. Такий аналіз ефективності діяльності допомагає відмовитися від збиткових вкладень, та посилити ті, що приносять більший прибуток.

З гідно з останніми дослідженнями, статистичний українець нині не може заощадити або інвестувати більше, ніж раніше, ця ситуація змусила багатьох людей усвідомити, наскільки важливо мати заощадження.

Отже, це перший крок до скорочення свого поточного споживання та почати відкладати кошти, а потім інвестувати їх у визначені проекти.

7. Особисті фінанси. Диверсифікуйте свої вкладення

По суті, ніколи не кладіть усі свої гроші в один проект. Один із способів уникнути цієї пастки – це звернутися до інвестиційних фондів. Завдяки цьому в одному продукті буде поєднано кілька видів вкладень.

Фахівці наголошують, що потрібно диверсифікацію зробити за рахунок придбання активів, вартість яких урівноважує один одного. Це означає, що коли людина купує товар, який за ціною врівноважує інший товар, а різниця у витратах дорівнює нулю.

Особистий приклад заробітку на Форекс для новачків

Особистий приклад заробітку на Форекс для новачків

Особистий приклад заробітку на Форекс – одне з питань, яке найбільше цікавить трейдерів-початківців. Чи можливо заробляти на торговій біржі і чи є яскраві приклади цього? Починаючи працювати на Форексі, мало хто з трейдерів націлюється на отримання великих грошових сум та професійно працювати на даному терені. Насамперед приступають до вивчення основ роботи на торгових майданчиках: знайомляться …

Як підключитися до грошового эгрегору

Як підключитися до грошового эгрегору

Звичайно, гроші вирішують все. Це люди зрозуміли давно, але не можуть зрозуміти, чому одні люди трудяться щосили і живуть якщо не бідно, то посередньо, заощаджуючи на всьому. А є категорія людей, яка особливих зусиль у зароблянні грошей не робить і живе найкраще. Причому, вони вміють із будь-якої ситуації, навіть несприятливої отримати вигоду і хороші гроші. …

Як стати багатою жінкою

Як стати багатою жінкою

Сучасна жінка має всі можливості, щоб розбагатіти. Головне – це її прагнення. Доведеться докласти зусиль, щоб скористатися таким шансом. Хтось вдало виходить заміж, інші відкривають свій бізнес, треті здобувають престижну посаду. Деякі жінки віддають перевагу сім’ї та дітям, вважаючи, що це і є справжнє багатство. Звичайно, важливо враховувати всі аспекти життя, але погодьтеся, що якщо …

Як змінити своє фінансове становище на краще

Як назавжди змінити своє фінансове становище на краще

Звичайно, у багатих людей достатньо грошей, але насамперед їх відрізняє особливість мислення. Вони знають, як залучати гроші у своє життя, примножувати їх. Тому важливо думати, як багата людина, щоб поліпшити своє фінансове становище. Вчіться заробляти гроші. Завдяки завзятій праці, ви досягнете фінансового благополуччя. Капітал зростатиме поступово. Не чекайте, що на рахунку в одну мить з’явиться …

Заробіток на економічній грі StarBirds

Заробіток на економічній грі StarBirds

StarBirds – є однією з найкращих економічних ігор, що дозволяє отримувати прибуток в інтернеті, докладаючи мінімум зусиль. Сенс у цій грі дуже простий. Учаснику цієї економічної гри необхідно купувати птахів, які цілодобово нестимуть яйця. Ці яйця слід збирати та продавати за срібло. Срібло можна конвертувати у справжні гроші та виводити на свій електронний гаманець. У …

Як економити за допомогою веб-додатків

Як економити за допомогою веб-додатків

Ситуація із накопиченням коштів на велику покупку багатьом знайома. Щоправда, не всі можуть накопичити гроші тому, що встежити за всіма витратами та доходу складно. В результаті, фінанси просто витрачаються. Згодом виходить замкнене коло, з якого важко вибратися. Важливо у такому разі взяти ситуацію під свій контроль. Для початку необхідно почати контролювати всі доходи та витрати …

Як українцю захистити від інфляції свої заощадження

Як українцю захистити від інфляції свої заощадження

У цій статті ви дізнаєтесь відповідь на питання, яке все більше й більше українців задають собі – як врятувати свої гроші за сучасної інфляції, яка досягає 14%,. Люди шукають відповіді на це питання, бо бояться втратити всі свої заощадження. У статті наведено рекомендації професійних фінансистів, які вжити конкретні заходи, щоб захистити свій капітал. Ці рекомендації, …

Як ухвалити правильне рішення при купівлі акцій

Як ухвалити правильне рішення при купівлі акцій на біржі?

Сьогодні перед багатьма людьми часто виникає проблема визначення зароблених грошей з метою подальшого отримання доходу від них. Фінансові аналітики радять інвестувати власний капітал в акції. Але як правильно це зробити? Що потрібно знати, щоб не помилитись при цьому? Будь-яке інвестування коштів у акції, починається з їхньої покупки. Щоб не потрапити на хитрощі шахраїв, акції слід …

Золото: дорогоцінні метали, їх властивості та застосування

Золото: дорогоцінні метали, їх властивості та застосування

Коли люди говорять про дорогоцінні метали, то вони насамперед називають золото. Насправді так воно і є, тому що в побуті найчастіше застосовуються срібло та золото. Але люди, які часто користуються виробами з цієї унікальної сировини, називають ще платину та паладій. Ці дорогоцінні метали є чудовим засобом для інвестицій завдяки своїй вартості. А їх унікальні властивості …

Магічні властивості нового гаманця

Магічні властивості нового гаманця

Буває так, що людина працює цілодобово практично без відпочинку, додатково шукає якихось підробітків, а грошей постійно не вистачає, та й борги накопичуються. Ті, кому знайома така картина, шукають якісь дієві магічні ритуали, які допоможуть залучити гроші та успіх у справах. Однак ті, хто шукає подібні ритуали, повинні поставити собі питання, чому в одних людей є …