Ще в школі ви писали твори на одному диханні, ночами читали під ковдрою з ліхтариком, а зараз друзі зберігають електронну листування з вами, смакуючи кожен рядок? Ваші теми на форумах і блогах користуються великою популярністю і вам є, про що розповісти читачам?
Тоді для вас є хороша новина – вміння писати легко і красиво стає все більш затребуваною та оплачуваною професією. Як же почати працювати на ниві копірайтингу?
Портфоліо
Вакансій для майстрів слова в інтернеті чимало, але для новачка першим бар’єром стає необхідність професійного досвіду та обов’язкова наявність портфоліо. Плани райтерів-початківців нерідко розбиваються про цей камінь спотикання, причому – даремно. Почати кар’єру із самопрезентації, дійсно, необхідно.
А ось мати за плечима десяток сайтів, власноруч наповнених чудовим контентом, необов’язково. Адже потенційного роботодавця цікавить, перш за все, ваш стиль та вміння створювати цікаві тексти. Декілька статей у власному блозі зможуть багато розповісти про автора.
Біржі копірайтингу
Ще однією приємною новиною для початківців є існування в мережі спеціальних бірж копірайтингу, де розпочати свою діяльність автор зможе під захистом адміністрації.
Декого відлякують низькі розцінки на подібних проектах, проте оплата за 1000 знаків зростатиме одночасно з досвідом.
Зручно таке віртуальне робоче місце ще й тим, що особиста сторінка копірайтера поступово обростає рейтингом чи відгуками замовників, а портфоліо швидко наповнюється.
Частина авторів сприймає подібні майданчики лише як старт, але багато хто знаходить постійних замовників саме на біржах, що позбавляє їх необхідності залишати звичне робоче місце, вирушаючи у вільне плавання.
Теми
Іноді пильніше розгляд заявок на статті відштовхує і розчаровує новачків. Нудні технічні завдання викликають непереборну позіхання, а надто високі вимоги лякають.
На жаль, саме на цьому етапі дехто вирішує махнути рукою на нову професію, визнаючи, що копірайтинг – це не для них.
Але поспішати не слід – теми, в яких молода мама почувається як риба у воді – вагітність, виховання дітей, здоров’я – є затребуваними.
Та й близькі практично кожній жінці статті про моду, красу, догляд за обличчям і тілом також знаходять своїх читачів. А може, ви займаєтеся рукоділлям і вмієте створювати справжні майстер-класи? Не поспішайте з висновками – у кожної з нас є свої теми, в яких ми розуміємося краще за інших. Починати творити краще саме з них.
Вимоги до статей
Отже, коло інтересів та робоче місце обрано, перше завдання отримано, але пальці вперто не бажають лягати на клавіатуру, а душу охоплюють сумніви. Як догодити замовникам, написавши «правильну» статтю і як донести до читачів інформацію, що накопичилася?
Справа в тому, що написання текстів для сайтів має серйозні відмінності від журналістики та літератури:
– Потрібно помістити статтю в обмежені рамки заданого обсягу. Пошук інформації в інтернеті не передбачає вечорівки за читанням численних текстів. При цьому читачі мають зачепитися саме за ваш текст, який змусить їх затриматись на сайті. Писати доведеться яскраво, коротко та інформативно.
– Стаття має повністю розкривати свою назву та давати вичерпну відповідь на заявлену проблему. Неприпустимо відхилятися від теми або вдарятися у великі міркування.
– Помилки та друкарські помилки караються. Перед відправкою готової роботи слід уважно перевірити її на часті повтори однокорінних слів та мовні помилки. Стежити треба і за стилем написання – кожна аудиторія висуває свої вимоги.
Як знайти себе?
Робота зі створення контенту хороша ще й тим, що кожен вибирає нішу для себе. Декому до вподоби припадають замовлення з унікалізації вже готових текстів – виконуються вони швидше, а сил забирають менше. Інші воліють брати складніші завдання, компенсуючи трудовитрати грошовим винагородою.
Швидше за все, перший місяць вам доведеться шукати свій формат методом спроб та помилок. Хтось виявить, що не в змозі писати великі обсяги, віддаючи перевагу відточувати склад на коротких нотатках, тоді як комусь велика кількість знаків і гарантована завантаженість здадуться більш привабливими.
Єдиних правил тут немає, адже шлях кожного автора-початківця свій – вибирати, експериментувати, помилятися і знаходити.
Речі які заважають розвиватися