Перейти до контенту

Категорії «Криптовалюта і блокчейн»

Криптовалюта – це нові гроші, які не можна пощупати, бо вони віртуальні. Ринок цифрової валюти невтримно розвивається, він стає все більш популярним у зв’язку з широкомасштабним впровадженням Біткойна і Ефіріума, заснованих на технології блокчейн.

Така валюта відрізняється від фіатної валюти (від латинського fiat, це валюта, гарантована державою), оскільки вона є активами, які в даний час не регулюються і не контролюються державою.

Хоча віртуальна валюта не має юридичної сили в більшості країн світу, але вона стала настільки популярною, що її неможливо ігнорувати.

Докладніше про криптовалюту прочитаєте у статті.

Технологія блокчейн : що це таке, та як її використовують на фінансовому ринку

1). Визначення: блокчейн — це загальний незмінний реєстр, який спрощує процес реєстрації транзакцій і відстеження активів у бізнес-мережі. Актив може бути матеріальним (дім, автомобіль, гроші, земля) або нематеріальним (інтелектуальна власність, патенти, авторські права, бренд). Майже все, що має цінність, можна відстежувати та купувати чи продавати в мережі блокчейнів, таким чином зменшуючи ризики та втрати для всіх залучених сторін.

2). Важливість блокчейну: інформація є наріжним каменем бізнесу. Чим швидше і точніше вона досягне місця призначення, тим краще. Блокчейн є ідеальним середовищем для цієї інформації, оскільки він забезпечує негайний, спільний та повністю прозорий доступ до даних, що зберігаються в незмінному реєстрі, доступ до якого можуть отримати лише належним чином авторизовані користувачі мережі.

Мережа блокчейн дозволяє відстежувати замовлення, платежі, рахунки, виробництво та багато інших типів інформації. А оскільки всі учасники бачать однакову загальну версію достовірних даних, усі деталі транзакції відомі на всіх етапах транзакції, що сприяє довіри та створює нові можливості для оптимізації операцій.

3). Що потрібно змінити: оперативні групи часто витрачають багато часу на зберігання тих самих даних, які вже доступні в інших місцях, і перевірку точності інформації.

Системи зберігання даних можуть бути вразливі до шахрайства та кібератак. Обмежена прозорість уповільнює перевірку даних. А з появою Інтернету обсяги транзакцій різко зростають.

Все це гальмує бізнес і негативно позначається на фінансових результатах – що породжує потребу в кращих рішеннях. Настав час для блокчейну.

5 переваг блокчейну та одна пастка для інвесторів

1). Прозорість.

Одна з причин привабливості блокчейну для бізнесу в тому, що створені ланцюги мають відкритий вихідний код. Це дає можливість розробникам змінювати його на власний розсуд, але в той же час це робить неймовірно важким зміну раніше зареєстрованих даних. Остання обставина робить блокчейн особливо надійною технологією.

2). Зміцнена впевненість.

У мережі блокчейн, доступній лише її користувачам, кожен користувач може бути впевнений, що отримані дані є безпомилковими та актуальними, а конфіденційні записи блокчейну будуть доступні лише тим учасникам мережі, які отримали відповідні права доступу.

3). Підвищена безпека.

Потрібний консенсус усіх учасників мережі щодо точності даних. Всі перевірені транзакції залишаються незмінними, оскільки вони постійно зареєстровані. Ніхто, навіть системний адміністратор, не може видалити транзакцію.

4).Зниження транзакційних витрат.

Оскільки блокчейн дозволяє проводити транзакції без посередника, наприклад, банку, учасники операції, користувачі чи організації, не несуть витрат, які є при роботі з посередником, тому транзакційні витрати знижуються.

5). Більша ефективність.

Уникнути трудомісткого узгодження записів можна завдяки розподіленому обліковому запису, який надається учасникам мережі. Для прискорення транзакцій можна зберегти в блокчейні набір правил, так званий смарт-контракт і виконувати його автоматично.

Незважаючи на переваги, успіх блокчейну не гарантовано.

Головна проблема, яку не можна ігнорувати, полягає в тому, що інвестори вже неодноразово переоцінювали потенційну швидкість впровадження будь-якої технології.

Щоб закласти основу для застосування нових технологій, потрібен час. Оскільки ніхто не знає, як швидко запровадиться блокчейн, немає сенсу оцінювати його вигодою. Більшість оцінок поточних криптовалют, зумовлених надією на успіх блокчейну, можуть виявитися неточними. Що може бути серйозною проблемою для криптовалютних інвесторів?

Криптовалюта: що це таке і чи можна на ній заробити

Технологія блокчейн лежить в основі Bitkoin, Ethereum, Monero та іншої віртуальної валюти та має широке значення, починаючи від торгівлі на біржі, до покупки продуктів у супермаркетах.

Торгівля криптовалютою сильно відрізняється від традиційних ринків, таких як Форекс, оскільки тут йдеться про відносно нові активи, на які не впливає держава та банки.

Зараз на ринку продається популярна криптовалюта, яка вже здобула популярність, а також нова, менш відома людям.

Оскільки ці ринки торгують децентралізованими активами, вільними від контролю, зміна курсів і політичні потрясіння не викликають помітних наслідків, на відміну від класичної, реальної валюти. Ціни на віртуальну валюту постійно зростають і залежать від низки факторів, таких як:

• розбіжності між спільнотами криптовалют щодо оновлень.

Наприклад, коли крипта піддається хард форку (hard fork у перекладі розвилка). Така ситуація виникає, коли валюта блокчейн розходиться у двох різних напрямках.

• атаки на криптовалютні біржі, що мають слабкий захист у плані безпеки.

Якщо ви новачок в онлайн-торгівлі, може бути складно зрозуміти різницю між деякими з основних криптовалют і вирішити, якою з них торгувати. Це відносно нові активи, тому розуміння ролі кожної криптовалюти є важливим моментом, перш ніж ви зможете розробити свою власну торгову стратегію.

На ринку торгується різна крипта, деяка дуже відома, наприклад, Біткоїн, інша менш відома, наприклад Трон.

Тому ця коротка довідка допоможе краще зрозуміти кожну криптовалюту, яку рекомендують експерти в даний час, шляхом характеристики її основних сильних і слабких сторін.

Список популярної валюти, якою можна торгувати на біржах

1). Біткойн (BTC) – це оригінальна децентралізована криптовалюта або однорангова цифрова платіжна система, що призначена для конкуренції з традиційними фінансовими моделями завдяки технології блокчейн, для транзакцій з іншими валютами, послугами або продуктами.

Біткойн був заснований у 2009 році Сатоші Накамото, анонімним інтернет-користувачем або групою користувачів, які видобули перший біткойн. Цифрова валюта була створена з використанням кінцевої кількості можливих біткойнів, які можна видобути, всього 21 мільйон.

Монети добуваються з допомогою обчислювальної потужності комп’ютерів чи комп’ютерних мереж. Спочатку кожен біткойн коштував приблизно 0,05 долара.

У грудні 2017 року біткойн досяг рекордних максимумів, кожен біткойн коштував трохи менше 20 000 доларів. А, в грудні 2021 року біток став коштувати біля 50 000 доларів.

2). Bitcoin Cash (BCH) з’явився в 2017 році після хард-форка (розгалуження) оригінального ланцюжка блоків Біткойн. Коли криптовалюта піддається так званій «розвилці», і ланцюжок блоків розділяється, утворюються два ланцюжки інформації, внаслідок чого утворюються дві окремі версії вихідної криптовалюти. Нова валюта обіцяє більш швидкий час обробки та більшу гнучкість для користувачів.

3). Ethereum (ETH) (Эфириум, Эфир) – це ще одна, можливо, більш амбітна валюта, здатна докорінно змінити роботу інтернету. Эфириум – це система з відкритим вихідним кодом та криптовалюта одночасно. Мета якої спростити використання інтернету та спосіб збереження глобальних даних за допомогою децентралізованих програм.

Ефір – це криптовалюта, розроблена для функціонування Ефіріуму, і використовується для «оплати» майнерів, що видобувають монети.

Ефір, які, як і інша криптовалюта, зареєстровані в децентралізованому та розподіленому публічному ланцюжку блоків.

Ефір розроблений, щоб прискорити процес підтвердження, його час обробки близько 15 секунд, порівняно з 10 хвилинами для BTC. На відміну від Біткойна, на цю валюту немає обмежень на кількість монет ETH, які можна видобути.

4). Litecoin (LTC) – це цифрова валюта, створена для підтримки платежів зі швидким часом транзакції. Litecoin пропонує більш швидкі підтвердження та час обробки, ніж Bitecoin, але його важче видобувати у великій кількості. Litecoin дуже схожий на біткойн у тому, як він видобувається, управляється і використовується, хоча широко поширена думка, що він може бути більш ефективним.

5). Ripple (XRP) – це віртуальна валюта, яка вирішує проблеми міжнародних платіжних систем. Риппл був створений як платіжне рішення проблеми з використанням технології блокчейн, щоб змінити спосіб роботи систем цифрових переказів.

Усуваючи або мінімізуючи багато витрат, пов’язаних із глобальними платежами, і працюючи в режимі реального часу замість затримок та тривалого часу обробки Ripple прагне полегшити швидкі та безперешкодні міжнародні платежі.

Ripple – одна з небагатьох криптовалют, яка викликала ентузіазм у традиційних фінансових установах, не в останню чергу завдяки своєму високому потенціалу у світовій торгівлі.

Великі банки та установи, такі як Santander, стали партнерами мережі Ripple, щоб пропонувати миттєві міжнародні платежі користувачам у всьому світі, а також інтегрувати підтримку Apple Pay. Що цікавить інвесторів, то це здатність Ripple функціонувати як спільна валюта, яка може підтримувати інші транзакції.

2. Трейдинг ( торгівля криптовалютою )

Для того щоб торгувати на біржі криптовалют, необхідно зареєструвати цифровий гаманець (який не складно налаштувати і не складно ним управляти) для зберігання своїх віртуальних монет. Коли трейдер торгує цифровою валютою методом спекуляції, він заробляє на стрибках курсу валюти.

Це дає кілька переваг перед покупкою цифрової валюти.

Потрібно розуміти, що ринки цифрової валюти є найбільш волатильними (постійні стрибки вартості валюти протягом дня) ринками у світі, тому вони мають великі коливання цін. При торгівлі на криптовалютній біржі можна використовувати ті самі інструменти управління ризиками, які працюють на традиційних біржах.

Торгувати криптою може людина, яка добре знає цей ринок, і має свою перевірену торгову стратегію, що базується на знанні можливих ризиків, які там є.

Оскільки віртуальна валюта є новим активом, поки що точно не відомо, як вона реагує на різні ринкові умови, наприклад, довгострокові активи. Інвестори все ще чекають, як цифрова валюта відреагує на серйозну фінансову кризу.

Тому трейдеру дуже важливо прийняти точну стратегію торгівлі, що базується на надійному управлінні ризиками.

Консультанти з торгівлі криптою можуть порадити, на якому ринку краще торгувати трейдеру-початківцю, як торгувати і як відстежувати свою позицію після її відкриття.

З чого розпочати торгівлю на криптобіржі

1). Для початку виберіть криптовалюту, якою торгуватимете.

Завітайте на форуми, щоб побачити список популярних валют, пропонованих в даний час. Майте на увазі, що багато крипто-ринків відносно волатильні, тому дуже важливо вибрати біржу, що відповідає своєму рівню схильності до ризику.

Переконайтеся, що ви розібралися та розумієте, як працює крипто-валюта, з якими проблемами стикається та як вона працює у довгостроковій та середньостроковій перспективі, перш ніж відкривати позицію.

2). Навчіться виконувати головну дію трейдера: довгі чи короткі позиції.

Результати дослідження, аналіз та знання ринку допоможуть вирішити, яку відкрити позицію на купівлю активу довгу (лонг) або продаж активу коротку (шорт). Вирішальне значення має напрямок позиції. Якщо робите покупку активу в довгій позиції, то чекаєте, коли підвищиться його вартість, тоді продавайте.

У короткій позиції актив продаєте, і чекаєте, коли він подешевшає, тоді й купуєте його собі. Тому тут дуже важливо ретельно все досліджувати та проаналізувати, щоб точно визначити точку входу на ринок із максимальною для себе вигодою.

3). Постійно контролюйте фондовий ринок цифрової валюти.

Ситуація на крипто-біржі часто змінюється, тому постійно знати події що відбуваються на ринку, має вирішальне значення для успішної торгівлі. Оскільки дедалі більше криптовалют стають популярними, інформація про рух цін стає дедалі доступнішою.

Завжди уважно стежте за новинами про крипту, якою торгуєте. Також корисно спілкуватися на тематичних форумах, щоб знати можливі новини пов’язані з коливанням цін.

Торгівля віртуальною валютою – новинка у трейдингу, якщо врахувати, що цьому ринку менше десяти років.

Це вносить елемент непередбачуваності у торгівлі криптою, оскільки для визначення торгової стратегії потрібна перевірена інформація з надійних джерел.

Як і у випадку з будь-яким іншим активом, яким ви вирішите торгувати, важливо скласти чіткий торговий план, поглиблено вивчити та проаналізувати ринок для правильного ухвалення рішення.

Криптовалюта простими словами

У роботі врахуйте поради, що ґрунтуються на здоровому глузді, та виберіть торгові стратегії для успішної торгівлі, які дають досвідчені брокери.

Що таке криптовалюта простими словами? Основні поняття та визначення

що таке криптовалюта простими словами

З появою мережі інтернет в світі постійно з’являються якість суттєві зміни  у житті людей і функціонування держави. Ось зовсім недавно з’явились цифрові гроші, так звана криптовалюта. Яка використовується виключно в Інтернеті у транзакціях між користувачами, для конфіденційності та повної свободи. Вона виникла здавалося б з простої ідеї: зробити так, щоб гроші були повністю незалежними і …

Заробіток на криптовалюті новачку – способи та варіанти заробити

заробіток на криптовалюті

Хмарний майнінг, партнерські програми та багато іншого — це все про заробіток на криптовалюті, і не тільки для новачків. Криптовалюта – це частково інформатика та частково фінанси, але страшного в цьому нічого немає, щоби не лякалися новачки. Щоб почати заробляти, зовсім не потрібно бути експертом. Приклавши трохи розумних інвестицій та трохи удачі, кожен новачок зможе …

Безкоштовна криптовалюта – сайти де роздають біткоїни за реєстрацію

безкоштовна криптовалюта

Жодна людина, яка хоче зайнятися заробітком у мережі, не відмовиться від безкоштовних грошей, так званого бонусу за реєстрацію на криптобіржі, яка платить новачкові за те, що він відкрив у них акаунт. Якщо в пошуковій системі Google написати фразу «Як отримати безкоштовно…», то система видасть 29 300 000 (0,38 с) відповідей, якщо перевірити, скільки було запитів …

Гроші на халяву – сайти з роздачею халявних грошей

гроші на халяву - де взяти

Люди здебільшого взагалі досить жадібні до халяви. Не відомо, що на це впливає, чи особливості менталітету, чи генетична пам’ять, що нагадує людям про нелегке життя наших предків, чи складну економічну ситуацію сьогодні, але слово «халява» діє на наш народ, як факір на змію. Крім того, це працює, навіть якщо йдеться не про грошовий подарунок, а …

Binance – що це, як користуватись, інструкція для новачків

Binance - що це, як користуватись, інструкція для новачків

Binance — це найбільша в світі блокчейн-компанія, що об’єднує криптобіржу Binance, Binance Info, Binance Labs, Binance Launchpad та багато інших опцій, пов’язаних із криптовалютою. Криптовалютна біржа Binance з’явилася 2017 року. За нетривалий час існування вона набула величезної популярності, і за добовим обсягом торгів увійшла до ТОП-29 найкращих торгових майданчиків, що працюють у цьому напрямку. Штаб-квартира …

Майнінг криптовалюти – що це, з чого почати новачкам

Майнінг криптовалюти - що це, з чого почати новачкам

Популярність видобутку криптовалюти шляхом майнінгу протягом кількох останніх років помітно вплинула на зростання вартості криптовалюти різного найменування. Це також вплинуло на вибір ідеї для бізнесу. Адже новачки думали, що майнути дуже просто та практично безкоштовно. Але, насправді, все виявилося не так. Простий комп’ютер або ноутбук з цією роботою не справляється, а купити дороге обладнання новачок …

6 этапов эволюции трейдера в профессии

6 этапов эволюции трейдера в профессии

Чи думали ви, як відбувається становлення трейдера в рамках його професії? Це робота для одного та рівні компетенції визначаємо ми з вами самі. Головне, не зупинятися на досягнутому та не кидати розпочате на півдорозі. Зі свого особистого досвіду можу виділити такі рівні еволюції трейдера. Стадія перша, містична та чарівна Ми всі колись розпочинали з цього …