Перейти до контенту

Куди вкласти ( інвестувати ) гроші в Україні

Ще до несподіваної пандемії Коронавірусу, що призвела до сильних перестановок на фінансових ринках, інфляція в Україні стала небезпечно високою. Це було пов’язано з низькими відсотковими ставками і нестримним споживанням, що підживлюються дешевими грошима. Однак, коли таємничий вірус назавжди влаштувався в країні, а урядова комісія з грошово-кредитної політики спізнилася з підвищенням процентної ставки, у листопаді 2021 року інфляція досягла дуже високих показників, а саме 14%.

У що інвестувати в Україні, щоб заробити гроші

Куди вкласти гроші в Україні

Бурхлива інфляція робить інвестування дедалі складнішим. Щоб заробити, ми повинні досягти річної норми прибутку вище, ніж 15%. Але це не так просто.

За такого результату інфляції депозити та ощадні рахунки не дозволять протистояти втраті вартості грошей. В даний час через не дуже високі процентні ставки на вкладення в депозит, максимум  6-8% річних, на рахунку немає зростання.

Тож уникнути інфляції за допомогою цього методу неможливо, не кажучи вже про додаткову норму прибутку. Щоб досягти прибутку на кілька відсотків, потрібно звернутися до інших інвестицій. Деякі є досить ризикованими. У що інвестувати? Давайте перевіримо наявні можливості.

Акції, або як інвестувати у фондовий ринок

Фондова біржа – це не тільки картинки з рекламних фільмів, в яких брокери тонуть у вирі інвестицій, Це також спосіб отримати солідну ін’єкцію готівки.

Щоб почати заробляти на фондовому ринку, потрібно мати брокерський рахунок та великий обсяг знань. Інвестиції, засновані лише на удачі, можуть швидко вичерпати ваші можливості та обернутися для вас величезними фінансовими втратами. Саме тому так важливо регулярно навчатися, користуватися гайдами та дотримуватися думок експертів.

За часів кризи довгострокове інвестування найчастіше не є найкращим вибором, оскільки невеликі компанії відкликають дивіденди через фінансові проблеми. На щастя, великі компанії вживають рішучих заходів та виплачують, хай невеликі дивіденди своїм акціонерам.

Проте слід пам’ятати, що шукати момент для покупки акцій, коли їхня вартість буде найнижчою, сподіваючись, що потім вона зросте, може виявитися не найкращою ідеєю. За часів потрясінь на фінансових ринках є лише деяка невизначеність, тому ті, хто шукає халяву на біржі, можуть прогоріти.

Для людей, які не хочуть робити вибір тільки однієї компанії, можуть звернутися в ETF, тобто в інвестиційні фонди.

Багато хто з брокерських компаній також пропонують можливість інвестування на зарубіжних ринках. Ви завжди мріяли володіти акціями Facebook, Coca-Cola чи Netlfix? Тепер це можливо.

Інвестиції у фондовий ринок: пошук дивідендних аристократів

Багатьох інвесторів турбує питання виплати дивідендів, які є привабливою формою інвестування. Коли люди купують акції на довгі роки з розрахунком на дивіденди, поточна вартість акцій цієї компанії має для них другорядне значення. Найголовніше – це річний прибуток компанії та дивіденди для її акціонерів. Тому під час інвестування люди шукають організації, які роками виплачують дивіденди.

На ринку США є такий термін, як дивідендні аристократи. Це компанії, які регулярно діляться своїм прибутком з інвесторами, розмір якого збільшується у довгостроковій перспективі. Такою компанією є, наприклад, Coca-Cola.

На українській фондовій біржі такі приклади знайти складно, хоча є компанії, які можуть похвалитися регулярною виплатою дивідендів.

Висновок

Виникає питання, чи потрібно інвестувати під час кризи? Звісно, що так.  Але треба йти туди, де платять дивіденді. Якщо на українському ринку скрута, то шукайте щастя на закордонних фондових ринках.

Як правильно скласти резюме

Важливі правила для успіху в бізнесі

Правила та особливості публічного виступу