Перейти к содержанию

Лідерство – це мистецтво впливу

Не можна робити синонімами поняття — лідер та лідерство. Слова ці однокорінні, але різниця між ними є. Лідер — людина, яка керує будь-яким процесом (виробничим, інтелектуальним, творчим). Лідерство — здатність керівника впливати на підлеглих в такий спосіб, щоб якість роботи колективу у результаті було вище передбачуваного рівня.

Формальне лідерство можливе за наявності формального лідера.

Хто такий формальний лідер, і звідки він з’являється?

Таких начальників зазвичай призначають із вищих за рівнем кабінетів.

Лідерство – як мистецтво впливу на людей

Варіантів мотивації призначення може бути кілька:

— Протекція є у будь-якій корумпованій владній структурі. У Державі, де все «за знайомством», будь-яке вигідне місце у фірмі може бути придбано за конкретну суму грошей.

— Підвищення по службі. Дуже часто за певні заслуги під час роботи у будь-якому відомстві ініціативної людини чи кар’єриста за вдачею начальство переводить до іншого закладу свого відомства на керівну посаду вищого рангу.

— Будь-яке міністерство чи відомство може, проводячи ревізію своїх кадрових складів та знижуючи людину у внутрішньовідомчому «табелі про ранги», призначити його на керівний пост у закладі на порядок нижче і таким чином зробити людину формальним лідером.

Вочевидь, керівник такого роду, відчуває багато труднощів нової роботі. Його не можуть розжалувати з посади рішенням робітничого колективу, бо він призначений «зверху». Але якщо формальний лідер має організаторські здібності, то зможе налагодити робочий процес, навіть за невеликої присутності поваги до нього, як до особистості, членів того колективу, яким він керує.

Неформальне лідерство — дуже цікавий процес, який можна зарахувати до творчості під час вирішення важливого питання. Процес неформального лідерства будується за іншими принципами. Неформальний керівник має багато «бонусів» довіри з боку своїх підлеглих, які його самі обрали. У його основну життєву програму лідера має бути закладено формулу «довести конкретними рішеннями та діями свою професійну самодостатність».

Ідеальним лідером може вважатися керівник, призначений будь-яким способом, або обраний колективними зборами, але вміє вирішувати будь-які організаційні питання творчо та професійно. Керівників подібного плану високо цінують не лише безпосередні начальники, а й пересічні підлеглі, які поважають рішення начальника за грамотний підхід до вирішення будь-якої теми. Людський фактор для такого начальника ніколи не є несуттєвим. Будь-яке надзавдання буде виконано колективом.

Що потрібно, щоб відкрити магазин?

Переваги IT-аутсорсингу для бізнесу

Відкриття свого бізнесу – основні правила

Добавить комментарий