Перейти к содержанию

Як не попасти на «липову роботу» в Інтернеті

Людина постійно прагне покращення якості свого життя, тому багато хто стурбований пошуком нової більш цікавої та високооплачуваної роботи. Шахраї, цинічно граючи на почуттях претендентів, пропонують «роботу мрії». Як не потрапити до рук брехливих роботодавців та відрізнити з тисячі пропозицій «липу»?

На форумах про заробіток, безкоштовні дошки оголошень і навіть портали рекрутерських агентств можна зустріти пропозиції про віддалену роботу, в яких за солідну оплату потрібно виконувати прості завдання вдома. Від претендента не потрібна наявність освіти або будь-яких додаткових навичок.

Як кидають тих хто шукає роботу

Суть роботи полягає в упаковці дисків, складання авторучок, передруку рукописного тексту, обробці кореспонденції та інших схожих дій. Після проходження співбесіди здобувачеві пропонується сплатити витрати на пересилання матеріалів. У разі отримання грошей «роботодавець» максимум надішле марні, нічого не варті матеріали, а швидше за все, просто перестане відповідати. За виконану роботу, якщо до неї дійде справа, ніхто не заплатить.

Відмітні ознаки пропозицій про «липову» роботу

Замість точної назви організації вказані загальні фрази: «Велика міжнародна компанія», «Солідна фірма», «Постачальник зі світовим ім’ям»;

Відсутні адреса місцезнаходження, реквізити та телефон організації;
Менеджер з персоналу приховує свої дані, повідомляє лише електронну адресу на безкоштовному хостингу або скайп;

Вказано не конкретну посаду, на яку оголошено вакансію, а розмите формулювання:

«Робота за комп’ютером», «Обробка документів»;

Занадто висока та/або розпливчаста оплата за примітивну роботу: «5000 рублів за 15 хвилин на день», «Від 3000 доларів на місяць»;

Не міститься вимог до освіти та професійних навичок працівника;

Вимога перед початком роботи зробити оплату за щось: матеріали, пересилання.

Помилка багатьох претендентів полягає у страху чи небажанні докладно розпитувати наймача про умови майбутньої роботи. В умах працівників вимоги соціальних гарантій прирівнюються до відмови у працевлаштуванні. Рабство у нашій країні скасували кілька століть тому, і висувати умови роботодавцю – нормальне явище.

Звісно, ​​робити це треба коректно та грамотно. Справжній, зацікавлений у персоналі наймач буде тільки радий упевненому працівникові. Комерційні організації з метою реклами дають про себе максимум інформації, а шахраїв подібні розпитування, навпаки, відлякають.

Щоб вирахувати пропозицію про «липову» роботу, на етапі співбесіди необхідно запросити адресу сайту компанії та зразок договору, який буде укладено з працівником. Наймач повинен повідомити свої ПІБ та посаду в організації, що представляється. Ви можете попросити посилання на профіль у соціальних мережах. На сайті слід перевірити наявність фізичної адреси та реквізитів фірми.

Щоб шахрай не надав чужий сайт, необхідно зв’язатися з контактами на сайті та уточнити, чи справді працює такий співробітник. Приступати до роботи можна лише після підписання договору, у якому мають бути відображені розмір оплати, строки виконання, компенсації виробничих витрат, податкові відрахування.

Оплата має бути порівнянна з виконуваною роботою. Занадто висока плата за просту роботу – привід замислитись. Жодних попередніх грошових внесків від майбутніх працівників реальні організації не беруть.

Аферисти не люблять складнощів, вони припиняють спілкування одразу після згадки про договір та питання про сплату податків і спрямовуються на пошуки менш пильної жертви.

Чому робота «липова»?

Не рідко обман та фальшивку називають «липою». Чому такі безсторонні дії пов’язують з цим прекрасним медоносним і лікарським рослиною? Існує кілька припущень.

Найбільш популярне сягає корінням у часи, коли важливі документи скріплювали сургучною печаткою. Саме кліше з гравіюванням виготовлялося з міді. Шахраї при підробці грамот використовували дерево, тому що мідь була дорогою, а печатка була потрібна для разового застосування.

Деревина дуба та сосни погано ріжеться впоперек і не підходить для круглих кліше, яблуня, вишня та інші плодові дерева тверднуть після висихання, що ускладнює обробку, береза ​​сильно усихає. Ідеальною виявилася деревина липи – м’яка із однорідною структурою. Досвідчені дяки, розпізнавши на грамоті відбиток від дерева, заявляли: «А печатка липова!».

За іншою версією поняття «липа» не має нічого спільного з деревом, а походить від слова «липкий». Шулери склеювали карти за допомогою спеціальної суміші, яку називали «липок». У такий же спосіб непомітно прикріплювали до карт додаткові значки, перетворюючи, наприклад, шістку на сімку. Липкий склад склеював папір неміцно, що дозволяло за потреби легко роз’єднати карти або швидко прибрати з них зайвий значок. Підроблені карти, а потім інші змінені документи, стали називати «липою».

Як студенту знайти роботу на літо?

Як відновити втрачені дані з жорсткого диска

Як обманюють пошукові системи