Перейти к содержанию

Облігації чи банківські вклади?

Інвестиції в облігації багато людей порівнюють із відкриттям власних банківських вкладів. І зробити таке зіставлення буде цілком коректним. Справа в тому, що обидва ці інструменти є дуже надійними, але при цьому не надто прибутковими. Також вони відмінно підходять для новачків, які роблять лише перші кроки загалом у інвестуванні. Але тому часом виникає питання, якому з варіантів краще віддати перевагу? В ідеалі – обом. Але не всім вистачає гроші такі грамотні кроки. Тому ми спробуємо порівняти банківські вклади та інвестиції у облігації.

Банківський вклад передбачає страхування. А облігації нема.

Облігації чи банківські вклади

Якщо ви вкладаєте гроші в облігації, вам знадобиться посередник для того, щоб купити цінні папери і просто відкрити рахунок. А ось для здійснення банківського вкладу він не потрібен, адже всі операції можна виконати самостійно.

Щодо отримання відсотків, то при інвестиціях у облігації вони залежать від їхнього виду. Це можуть бути встановлені відсотки купонів з певною періодичністю. А може бути виплата відсотків у момент погашення облігації. Вклади теж бувають різними, тому відсотки за ними виплачують або після закінчення терміну депозиту, або щомісяця.

Облігації дозволяють достроково вилучити кошти через їх продаж на вторинному ринку. А ось банківський внесок можна вилучити лише виплативши штрафні санкції. Тобто із втратою частини своїх коштів.

Повернути всю вкладену в облігації суму можна через погашення емітентом заборгованості, зокрема і дострокове, і навіть у вигляді оферти. Йдеться викуп облігацій ще до закінчення терміну дії їх на ринку. Якщо ж говорити про вклад, це залежить від його виду: або після закінчення депозиту, або в будь-який час.

Середня прибутковість за облігаціями становить до двадцяти відсотків річних, а за банківським вкладом ще менше – лише до дванадцяти відсотків.

Загальні відомості: цінні папери та інвестиції

Особливості облігацій

Особливості фондового ринку

Комментарии 1

Добавить комментарий