Сейшельські острови – це великий архіпелаг, розташований на південь від Екватора, в Індійському океані. До його складу входить більше сотні островів загальною площею 450 квадратних метрів, за своїм географічним розташуванням їх прийнято ділити на зовнішні та внутрішні. На початок 2013 року населення країни становило близько 75 тисяч людей.
Сейшели як держава характеризуються стабільною економікою і внутрішньополітичною ситуацією, серед пріоритетних галузей економіки тут можна відзначити туризм і фінансовий сектор, що стрімко розвивається.
У 1992-93 році влада країни вирішила стимулювати приплив інвестицій в національну економіку Сейшельських островів, з цією метою було розроблено та прийнято відповідне законодавство, в рамках якого було створено особливу зону міжнародної торгівлі.
Сьогодні завдяки досить низькій вартості обслуговування та простоті реєстрації відкриття офшор Сейшел вважається найоптимальнішим рішенням для бізнесу, який тільки починає свою діяльність та шукає способи мінімізувати податкові виплати та зберегти прибуток. Підприємства, які мають реєстрацію на Сейшельських островах, повністю звільняються від сплати податків. Однак для них встановлюється щорічний гербовий збір, який залежить від розміру статутного капіталу.
Особливості відкриття офшорних компаній на Сейшелах
Згідно із чинним законодавством Сейшельських островів, тут можлива реєстрація компанії з типом IBC. До назви фірми жодних особливих вимог немає, єдина умова – вони мають бути унікальними. Допускається використання у назві майбутньої компанії слів Corporation, LTD, LLC, Limited, Company, Inc, Corp, Incorporated і т.д.
При відкритті фірми наявність статутного капіталу перестав бути обов’язковим. Обмеження за видами діяльності діє лише у тих напрямках, де необхідне отримання ліцензії в контролюючих органах Сейшел, йдеться про інвестиційну, банківську, фінансову та страхову діяльність.
Серед інших вимог можна назвати:
– компанія обов’язково повинна мати офіційно зареєстровану на Сейшалах юридичну адресу та власний офіс.
– обов’язкова вимога про наявність як одного директора та одного акціонера будь-якої резидентності, причому ними можуть бути і фізичні та юридичні особи;
– у законодавстві немає вимоги щодо обов’язкової наявності секретаря, але найчастіше власники компаній наймають його на роботу.
Після реєстрації офшорних компаній її власник автоматично отримує право на відкриття на Сейшелських островах банківського рахунку в будь-якій іноземній валюті. Окрім іншого офшор може виступати як власник акцій та власник цінних паперів інших місцевих компаній. На офшорні компанії їх власники можуть реєструвати нерухомість, розташовану в межах Сейшел, а також літаки та морські судна.
Власники іноземних компаній, зареєстрованих на Сейшелах, за бажання можуть отримати дозвіл на проживання на островах терміном на п’ять років.
Переваги використання офшорної компанії у США