Перейти к содержанию

Оподаткування в офшорних холдингах

Найкраще холдингові офшорні компанії розміщувати на Кіпрі. Але часто власники бізнесу вирішують розміщувати офшори в Люксембурзі та Нідерландах, а також у колишніх колоніях Британії. Але офшорну зону вибирають для конкретного бізнесу.

Не всі країни мають спеціальний режим оподаткування всередині холдингу, досить часто встановлюються обмеження на укладання угод між компаніями. Принцип витягнутої руки прив’язує до ринкового рівня цін під час укладання договорів між компаніями.

Оподаткування в офшорних холдингах

Правило тонкої капіталізації обмежило співвідношення пасивів та активів позичальники при фінансуванні компаній, пов’язаних між собою. Правило контрольованої компанії встановлює у деяких випадках спільне оподаткування для дочірньої та материнської компанії.

Якщо холдинги раніше використовували для оптимізації податків трансферне ціноутворення, то сьогодні це неможливо. Іноземні підприємства оподатковуються у країні, де вони зареєстровані. Якщо це класичний офшор, то оподаткування буде нульовим, але це питання потрібно вивчити для інших зон. У деяких юрисдикціях холдинги не сплачують податки на приріст капіталу та дивіденди. Але для компаній, які займаються фінансуванням, пільги не діятимуть.

Законодавство передбачає стягнення податку, що становить 15%. Податок стягують із джерела, яке сплачує дивіденди. Це означає, що податок платитиме організація, яка сплачує доходи. Але треба враховувати, що якщо є договори, які дозволяють уникнути подвійного оподаткування, то вони будуть пріоритетнішими, ніж податкове законодавство. Податок може бути знижено до 5%.

Якщо іноземна компанія розподіляє дивіденди серед акціонерів, то країні реєстрації можуть стягувати податок із джерела виплати. Власники холдингу сплачують податок у країні, резидентом якої є. Також оподатковуються платежі роялті, якщо вони є в національній валюті. В даному випадку не діятиме податкова угода.

Офшор Сейшели – чим привабливий?

Переваги використання офшорної компанії у США

Хто такий лудоман – як впізнати ігромана?