Перейти до контенту

Особливості облігацій

Державна облігація є цінний папір, що підтверджує факт позики певних коштів. З її допомогою кредитори можуть вимагати повернення своїх грошей, а також належних відсотків. На основі облігацій створюють низькоризикові інвестиційні портфелі. Але й відсоткова ставка за ними трохи нижча, ніж за банківськими вкладами. Вкладення коштів у державні облігації по праву вважається найбезпечнішим капіталовкладенням. Єдиний ризик – дефолт державної системи.

Особливості облігацій

Тобто основною перевагою облігацій можна вважати їхню перевагу в платоспроможності. Тобто облігації підприємств надійніші, ніж акції банківських установ. Крім того, такі облігації дозволяють кредитувати компанії без посередників, а безпосередньо купуючи облігації. Тобто, можна самостійно керувати кредитною якістю свого інвестиційного портфеля. Також продати облігації можна будь-коли, практично не втративши свої кошти, адже відсоткові ставки за ними незмінні. А от із банківськими депозитами так не вийде. Коли їх припиняєш достроково, всі відсотки не тільки губляться, а й можуть бути накладені штрафні санкції.

Облігації бувають довгостроковими. Вони звертаються на ринку п’ять-тридцять років. Також існують короткострокові облігації, які не бувають на ринку довше за п’ять років.

На сьогоднішній день на фінансових ринках присутні не лише державні облігації. Ще є муніципальні та корпоративні. Саме останні визнаються найприбутковішими. Тому вони вважаються для інвесторів найпривабливішими. А ось державні – найбільш надійні, на думку багатьох фахівців. Ліквідність таких цінних паперів надає їм популярності. А ось інвестиції в приватні компанії є набагато більш ризикованою справою, адже звертати увагу слід на безліч різних дрібниць.

Особливості фондового ринку

Купуємо недооцінені акції

Як загрузити відео в Інстаграм більше 1 хвилини

Коментарі 1

Залишити відповідь