Перейти до контенту

Який вибрати варіант овочевого бізнесу

Рентабельним та економічно вигідним сьогодні можна назвати бізнес на овочах, оскільки свіжі “дари городу” мають попит незалежно від сезону. Сучасні покупці звикли до доступності та великого вибору овочевих культур. Звичайно ж, щоб досягти прибутковості бізнесу даного сегмента, необхідно врахувати всі особливості його побудови, а також вибрати найвигідніші варіанти.

Який вибрати варіант овочевого бізнесу

Варіант 1. Овочевий магазин.

Для цього варіанту знадобиться приміщення, в якому ви здійснюватимете реалізацію.

При цьому важливо буде передбачити склади та холодильні відсіки, в яких зберігатимуться овочі, адже цей продукт досить швидкопсувний. Однак вам не обов’язково самим вирощувати овочі, якщо ви не вмієте цього робити, або у вас немає потрібної площі під захищені посіви. Достатньо буде налагодити канали постачання.

Немає потреби і у великому штаті персоналу. Тому даний варіант по праву можна назвати економним і вигідним, але для цього необхідно завжди стежити за якістю продукції, що поставляється, адже тільки так ви зможете залучити і утримати покупців.

Важливо вміти відрізняти екологічно чисті, безпечні для здоров’я овочі. І хоча вирощувати модифіковані продукти для аграріїв сьогодні не вигідно з економічної точки зору, все ж таки іноді бажання отримати овочі “як на картинці” бере гору, і фермери використовують модифікатори, що захищають рослини від хвороб і прискорюють їх зростання і дозрівання. Завжди ретельно перевіряйте товар.

Варіант 2. Дистрибуція овочів.

Ви можете стати посередником на овочевому ринку, постачаючи продукцію кінцевому реалізатору. В цьому випадку вам знадобиться транспорт для перевезень, і, звичайно ж, уміння знайти постачальника та замовника. При цьому у вас може бути і свій склад, що збільшить доходи.

При виборі цього варіанта овочевого бізнесу також дуже важливо контролювати якість овочів, щоб не втратити клієнтів. Краще використовувати з цією метою електронний нітратомір, який дасть максимально правильні результати при вимірах.

Варіант 3. Вирощування овочів.

Такий спосіб овочевого бізнесу можна назвати універсальним. Адже ви можете вирощувати продукцію на присадибній ділянці, а також у домашніх умовах. Потрібно просто звільнити площу, продумати систему поливу, а також захист рослин від шкідників та низьких температур. Звичайно, що більше площі посіву, то більший прибуток, але чому б не почати зі створення невеликої теплиці прямо на балкон?

Варіант 4. Переробка овочів.

Тут знадобляться спеціальні установки та санітарні дозволи. При цьому цей варіант найбезпрограшніший, адже консервована продукція може зберігатися досить довго. Ви зможете її самостійно реалізовувати чи постачати до магазинів супермаркетів. Освоївши технологію та отримуючи прибуток, можна поступово розширюватися та завойовувати нові ринки.

Вибір варіанта овочевого бізнесу залежить від ваших фінансових можливостей, а також уміння вирощувати овочеві культури. Проте, який сегмент діяльності ви не вибрали (продажу, поставки, переробка), ви неодмінно отримаєте прибуток, адже овочі стали одним з основних продуктів у раціоні кожної сучасної людини.

Чи варто вибирати віддалену роботу у сфері IT

Заробіток на економічній грі StarBirds

Як економити за допомогою веб-додатків