Перейти к содержанию

Найчастіші помилки в резюме на роботу

Якщо попереду на нас чекає перша співбесіда, яку доведеться провести, швидше за все, нас супроводжує стрес і готовність якнайкраще підготуватися до цього процесу. Наш перший контакт із кандидатами – це документи, які вони надсилають. На що звертати увагу, коли ми читаємо їх? Які найчастіші помилки у резюме?

Найчастіші помилки в резюме

Найчастіші помилки у резюме

Всі ми припускаємося помилок — серйозних або дрібних — і, звичайно ж, їх оцінка дуже суб’єктивна. Ми маємо самі судити, що змушує нас критично дивитися на кандидата. І вибирати, безперечно, є з чого, бо ми обов’язково зустрінемо багато помилок. Які найчастіші помилки у резюме?

Відповідність одержувачу

Перше питання, на яке варто звернути увагу, чи відповідає резюме співробітника тому, що ми розмістили у рекламі. Буває, що кандидати масово надсилають свої резюме та не акцентують увагу на тому, що для нас найважливіше і що ми вказали у вимогах.

Чому така важлива відповідність аудиторії? Тому що зазвичай це показує відданість співробітника та реальний інтерес до запропонованої нами посади. Якщо він покаже це вже на етапі резюме, ми зможемо більше переконатися в тому, що він дійсно хоче працювати на нас, і очевидно, що ми шукаємо того, хто вноситиме свій внесок у нашу команду на довгий час.

Форма

Для нас має бути важливим не лише контент, а й естетика. Коли ми тягнемося за резюме, у нас не повинно виникнути проблем із його читанням. Важлива розбірливість такого документа та відсутність «хитромудрості».

Буває, що потенційний співробітник хоче чимось виділитися і багато що підкреслює, змінює шрифти та кольори, що в результаті стає абсолютно нечитаним, а часто навіть інфантильним.

Резюме також не повинно бути занадто розтягнутим – зазвичай це максимум 2 сторінки А4. В цьому випадку більше не означає краще. Може виявитися, що що воно довше, то більше в ньому непотрібної інформації.

Непотрібна інформація

Якщо говорити про надмірність, то до найчастіших помилок резюме можна віднести включення в документи великої кількості непотрібної інформації, без якої легко можуть обійтися обидві сторони.

Нам не потрібно знати сімейне становище даної людини, де вона народилася, чи проходили стажування в середній школі (якщо вони не пов’язані з посадою) і як пройшов весь шлях їхньої освіти. Зазвичай таке заповнення непотрібною інформацією займає місце найголовнішого.

Фото зі свят

Від першого листа слід очікувати потенційного співробітника повного професіоналізму. Тому варто звернути увагу на фото у резюме. Звичайно, робити це не обов’язково у професійній студії та дуже серйозно, але селфі, фото з відпустки чи вечірки, звичайно, не професійно.

Електронна адреса

Підхід працівника до працевлаштування та його професіоналізм може бути підтверджений навіть адресою електронної пошти. Якщо він неофіційний, очевидно приватний і навіть з давніх-давен, про що свідчить його інфантильність, сумніви щодо того, чи серйозно він сприймає нас, цілком обґрунтовані.

Шахрайство

На жаль, у резюме теж є шахрайство. Звичайно, не все можна перевірити, але якщо щось привертає нашу увагу, давайте спробуємо перевірити це — наприклад, ми можемо підготувати питання про набір персоналу, які дозволять нам визначити, що є реальною інформацією.

Брехня у резюме виявити нескладно і часто повністю видаляє кандидата. Ми хочемо працювати з людьми, яким можемо довіряти, і це не дивно.

Шаблони

Те, що резюме скопійоване з шаблону, можна побачити з першого погляду. Не всі дані завжди добре «підмінюються», до того ж у таких розділах, як інтереси чи навички, часто буває багато кліше, таких як, наприклад, книги, фільми, музика, комунікативні навички та вміння працювати в групі.

Якщо кандидат використовує шаблон, це часто ще раз показує відсутність зацікавленості та інтересу та, можливо, масове розміщення резюме. Ми не впевнені, чи цілеспрямована така людина.

Лінгвістична коректність

Лінгвістична коректність також свідчить про професіоналізм. Звичайно, у резюме можуть бути помилки, і не завжди слід видаляти кандидата, але не можна заперечувати, що виправлення не займе багато часу і якщо потенційний співробітник дійсно піклується про роботу, він може її отримати.

Звичайно, якщо досвід та навички показують, що ми маємо справу з відмінним кандидатом, ви можете заплющити очі на деякі помилки у своєму резюме. Проте варто знати найпоширеніші помилки у резюме, щоб знати, що шукати і що це може означати. Завдяки цьому перший етап набору може розповісти нам набагато більше, ніж ми очікували.

Навчання співробітників – як ефективно спланувати

Як пройти співбесіду на роботу

Чому хочеться весь час їсти – 12 причин