Перейти до контенту

Правила та особливості публічного виступу

Якщо ви маєте усне публічне виступ, тоді знайте, що в доповіді має бути освітлено не більше трьох нових, свіжих ідей. Це з тим, що людина на слух може сприйняти і запам’ятати трохи більше трьох думок.

Доповідь необхідно побудувати, взявши на озброєння правило рекламних компаній.

Правила та особливості публічного виступу

І якщо доповідь буде нашпигована дрібними, цікавими на вашу думку, фактами, то слухачі просто потонуть у потоці інформації.

Мистецтво публічного виступу свідчить: «стислість – сестра таланту»

Мистецтво публічного виступу має бути ємним. Люди розучилися сприймати інформацію на слух.

Слухачі швидко втомлюються, відволікаються на перешіптування з сусідом, на власні геніальні думки, на людей, що знову увійшли в аудиторію і т.д. Саме тому доповідь повинна містити якнайменше інформації – тільки основне, інакше все буде сказано в порожнечу.

Секрети публічного виступу – план має бути завжди

Доповідь має бути структурована і зрозуміла слухачам, тому на початку виступу необхідно відвести трохи часу на озвучування плану.

Кожен новий розділ бажано починати з короткого опису того, про що йтиметься, наприклад, «Зараз я коротко розповім вам про конструкцію андроїдного колайдера…».

Прийоми публічного виступу та принцип кричучих заголовків

Інформація, яка збиралася кілька місяців (а то й років), нізащо не вміститься в 15-ти хвилинний виступ.

Завдання доповідача лише повідомити про існування того чи іншого факту, використовуючи кричущі, помітні заголовки, які обов’язково привернуть увагу аудиторії, наприклад, «Жах на селі! Сорок трупів!».

Безперечно, задіяні прийоми публічного виступу вам лише на руку. Такий хід викличе багато питань, що дозволить розгорнути тему поза часом, відведеним на виступ.

Секрети публічного виступу – маніпуляція увагою публіки

Виступ тривалістю понад 10 хвилин має на увазі короткі «тайм-аути».

Якщо в доповіді є стендовий матеріал, потрібно рівномірно розподілити його по всьому часу виступу, це дозволить публіці перемикати вербальний аналізатор на зоровий.

Можна розбавити текст дотепами, цитатами, які можуть виглядати як експромт. У доповіді можуть існувати звернення слухачів на якийсь предмет за вікном або аудиторії, концентрація уваги одному з учасників.

Ця можливість трохи розім’ятися, посміятися дозволить освіжити увагу і зосередитися на важливих деталях.

Публічне виступ і наочність думки

Не бійтеся використовувати у своїй доповіді наочний матеріал: графіки, презентації, таблиці, схеми та інше. Так ви привернете увагу аудиторії та донесете матеріал до кожного.

Правила публічного виступу, чи техніка на високому рівні

Правила публічного виступу припускають таке:

1. Доповідь тривалістю до 20 хвилин навчається напам’ять; решта виступів переказуються близько до тексту, «з підглядками».

2. Текст доповіді повинен бути надрукований із внесеними маркувальними позначками на логічних частинах доповіді.

3. Доповідач під час виступу може переглянути аркуш, щоб проконтролювати правильність ходу доповіді.

4. Інформація має бути доступна всім присутнім, тому потрібно вживати якнайменше спеціальної термінології, адже мета доповідача донести до слухачів ідею того, над чим ви працюєте, а не показати, що ви найрозумніша серед оточуючих.

5. Перше вступне речення потрібно вимовити приглушеним голосом, опустивши очі до паперів – це змусить аудиторію притихнути і напружити увагу. Потім, піднявши голову, потрібно злегка посміхнутися і знайти серед «жертву», що сидять на останньому ряду, і почати говорити розміреним, гучним голосом.

6. Виступ має справляти враження, що розповідь ведеться експромтом, тому не потрібно поспішати, паузи після важливих висловлювань дозволяють засвоїти сказане.

7. Шум у залі можна припинити, для цього достатньо зробити 10-15-ти секундну паузу або змінити розташування, перейшовши в інший кінець аудиторії. Або просто зробити щось, що приверне увагу слухачів.

І головне – виступ має продовжуватися попри все!

Секрети публічного виступу, як і і прийоми, прості. Тренуйтеся перед дзеркалом, і страх публічних виступів поступиться успіхом! Дерзайте!

Тайм-менеджмент – інструмент успішного інвестора

Як правильно розпланувати свій час

Вигідна пропозиція як готовий бізнес