Для будь-якої продуктивної та творчої праці дуже важливою є нормальна обстановка. Адже коли людині ніхто і ніщо не заважає працювати, то продуктивність його праці помітно зростає. Але виникає багато випадків, коли з’являються непередбачені ситуації, що заважають працювати. На думку соціологів, є основні причини роздратування на роботі.
Шум на робочому місці
Наприклад, дуже складно працювати, коли немає свого окремого кабінету та в офісі постійно галас, розмови, заходять відвідувачі, які не звертають уваги, що поряд працюють, пишуть, звіти складають. Ще відволікають та дратують на роботі різкі звуки мобільних телефонів, постукування ногами по підлозі колег, звук ключів. Дуже складно змусити не зважати на шум і з головою піти в роботу, як кажуть.
Але навіть якщо і змусити себе не звертати уваги на шум деяким все ж таки вдається, то не помічати запахи, що дратують неможливо. Лідером серед таких запахів є жіночі парфуми. Не всі жінки вміють вміло користуватися ними. Плюс ще після частого їх використання може притупитися сприйняття духів, може здатися, що їх мало, і тоді жінки їх завдають у значній кількості. Зовсім не думаючи, що поруч доведеться працювати зі співробітниками.
І дуже сильні запахи парфумів відволікають від роботи, у деяких випадках можуть спричинити алергію та головний біль. Як у такому разі можна працювати. До неприємних запахів також відноситься запах спітнілого тіла, особливо це стосується літа, коли приїжджаєш на роботу вже пропотілої. Тоді намагаються за допомогою дезодоранту прибрати запах поту, в результаті виходить запах поту та дезодоранту або щось одне переважає більше.
Порушення особистісного простору
Не менш сильно дратує на роботі порушення особистісного простору. Коли ваш стіл не обгороджений і на нього можуть ставити сумки і все, що заманеться. Сідати чи спертися, а можуть і в комп’ютер залізти подивитися, чим там займаєтесь або що там за документ на столі лежить. Зараз, щоб знизити дратівливі ефекти від сторонніх запахів та звуків та мінімізувати вторгнення в особистісний простір, стали використовувати легкі перегородки. Але ефект від них більш психологічний ніж практичний.