Перейти к содержанию

Принципи інвестування Уоррена Баффета

Принципи інвестування Уоррена Баффета заробили йому прізвисько «найбільшого інвестора у світі». Це прізвисько, над яким сам Баффет усміхається, але коли ваш статки оцінюється в 75.4 мільярдів доларів, важко сперечатися. Однак це не так. Уоррен Баффет не став мільярдером як інвестор, і він не інвестує в образ, який зазвичай зображується в популярних ЗМІ або рекламі. Це може бути сміливою заявою, але як ви зрозумієте його фактичні методи накопичення багатства, тоді ви зможете почати вкладати власні інвестиції таким же чином.

Правда про Уоррена Баффета

Баффет не є інвестором, він власник. Інвестором може бути вчитель, який вкладає 100$ на місяць у взаємний фонд, або продавець, який бере його бонус у 2,500$ та купує акції Apple замість того, щоб вирушати у відпустку. Інвестор це бухгалтер, у якого 5% коштів виділено із зарплати, щоб інвестувати в акції.

Це не те, що робить Баффет. Уоррен Баффет купує достатньо акцій, щоб самому отримати місце у раді директорів компаній. Навіть на самому початку, коли він був не зовсім мільйонером, інвестиційне партнерство, з яким він працював, перетворилося на компанію під назвою Sanborn Map Company, де він був призначений членом ради директорів. Коли ви є членом ради директорів будь-якої компанії, ви можете керуватися напрямком компанії та наймом або заміною керівників та фінансових директорів. Це силам далеко не всім. Ви не опинитеся в раді компанії, що публічно торгується, вклавши 100 — 200$ або навіть 1000$ за раз.

Цей момент важливий із двох причин. По-перше, для того, щоб працювати як Баффетт, потрібні деякі навички. Він не просто знаходить недооцінену компанію, купує її і сидить в очікуванні потенційного прибутку. Так, він ретельно розуміється на компаніях, які він купує. Проте на початку своєї кар’єри він, так би мовити, потрапив у структуру і активно співпрацював з тим, що робили багато компаній, які він інвестував.

По-друге, він підкреслює той факт, що якщо ви хочете розбагатіти, ви повинні бути власником. Це правда, ви можете заощадити та інвестувати трохи грошей у довгостроковій перспективі, звичайно якщо не відбудеться ринкового краху, як у 1987 році, наприкінці 2000 року або у 2008 році, тоді врешті-решт ви можете отримати пару мільйонів доларів через кілька десятиліть. Якщо ви хочете, щоб гроші з’явилися трохи раніше, тоді найкращий спосіб полягає в тому, щоб володіти чи брати участь у власному бізнесі.

Купівля та утримання

Баффетт використовується як приклад засобами масової інформації та фінансовими консультантами, чому ви повинні купувати та утримувати. Але це уявлення не дуже точне. Коли ви купуєте та тримаєте акції, ви купуєте її та тримаєте її незалежно від того, що відбудеться. Не має значення, чи є хороші новини чи погані новини, політичні новини, рецесія чи економічний бум. Ви утримуєте акції як у «хороші» часи, так і в «погані».

З іншого боку, Баффет купує з певних причин, і коли ці причини більше не є ключовими, він продає свої активи. Відомий як цінний інвестор, той, хто купує акції з низьким співвідношенням ціни і прибутку. Баффет шукає хороші ціни, раціональне управління та конкурентну перевагу. Наприклад, у листі 1996 року акціонерам він навів GM, Sears та IBM як компанії, які були чудові за всіма показниками, але не могли залишатися конкурентоспроможними на своєму ринку, і тому вони були б компаніями, які багато інвесторів могли б викинути зі свого інвестиційного портфель.

Баффет ніколи не утримує акції компаній надто довго. З перших 20 компаній, в які вкладав Баффет, єдина, якою він, як і раніше, володіє, це Berkshire Hathaway, і це, ймовірно, тільки для того, щоб підтримувати його ім’я. Кожна з інших 19 акцій вона більше не володіє.

Як інвестувати, як Уоррен Баффет

Принципи інвестування Уоррена Баффета

Хоча ви, ймовірно, не матимете частки володіння в компаніях, в які ви інвестуєте, ви можете слідувати методу Баффета, щоб отримати більше прибутку та зменшити втрати. Ці кроки прості у розумінні, хоча їх можливо нелегко реалізувати:

— Складіть список критеріїв для покупки акцій. Наприклад, ви можете шукати акції у певній галузі та з питомим співвідношенням ціни та прибутку або ковзної середньої на 6 місяців. Просто пам’ятайте, що ціна акцій не має бути єдиним критерієм. Часто потенційно хороша компанія падає в ціні через ринок або сектор, що може стати гарною можливістю для покупки.

— Інвестуйте в галузі та компанії, знайомі вам. Розуміння чогось про галузі або компанії, в які ви інвестуєте, полегшить перебування у галузевих тенденціях та новинах компанії. Стратегія інвестування, заснована на галасі або порадах інших людей, це рецепт довгострокової невдачі. Якщо вас цікавить компанія, яку ви не знаєте, але багато чуєте про неї, спочатку вивчіть її.

— Не вкладайте у сумнівні компанії. Якщо немає компанії у вашому списку не відповідають вашим інвестиційним критеріям, не вкладайте в них свої кошти.

— Слідкуйте за компаніями. Як тільки ви інвестуєте, починайте стежити за компаніями, які інвестували щомісяця. Чи не дивіться на них щодня.

— Продати у потрібний час. Коли компанія більше не відповідає вашим критеріям купівлі, продайте акції. Якщо ви визначили, що акції повинні бути вищими за дворічну середню ціну акцій, і вони падають нижче цього параметра, то вам необхідно їх продати. Це те, чого не вистачає більшості послідовників Баффета. У нього є правила, і він старанно слідує за ними. Коли компанія більше відповідає його критеріям, він продає.

Цінність інвестування у дію

Наприкінці 2004 року ви могли придбати акції Apple за ціною 32 дол. за акцію. Причиною цієї покупки могло бути те, що ви бачили хвилю захоплення від появи iPhone і iTunes, і ці продукти домінували на ринку. Наприкінці 2008 року фінансова криза перевернула ринок, і ціна акцій Apple також знизилася з 172 $ до 97 $ за акцію. Однак причини покупки акцій Apple не змінилися, тому було б розумно й надалі утримувати ваші акції та навіть купувати більше. Зараз Apple торгується із 680 доларів за акцію. Порівняйте це з Yahoo! Раніше він домінував у світі пошукових систем, а згодом з’явилася невелика компанія під назвою Google. Тепер, Yahoo! Не може конкурувати з ними, втративши частку на ринку, яка, швидше за все, не повернеться.

Висновок

Уоррен Баффет не звертає уваги на щоденні ціни на акції, і він не особливо дбає про те, що скаже преса чи інші фінансові новини. Це не його конкретні критерії, але він описує свою дисципліну, дотримуючись його інвестиційних правил та принципів. Його критерії можуть бути вашими, або ви можете бути більш технічним інвестором, який використовує математичні та біржові діаграми. Незалежно від того, які критерії ви встановлюєте, ви, можливо, не можете стати мільярдером, але у вас буде менше втрат у деяких інвестиціях і більше прибутку в інших.

Що таке внутрішня оптимізація сайту

Переваги оренди приміщення у бізнес-центрах

Вплив розташування офісу на розвиток бізнесу

Комментарии 1

Добавить комментарий