Перейти к содержанию

Рекрутингова співбесіда — 6 питань рекрутеру

Тема, яка завжди актуальна, і багато людей постійно шукають в Інтернеті інформацію, корисну для отримання своєї мрії, — це співбесіда. Ми думаємо, як до нього підготуватися, які питання може поставити рекрутер і як наше ставлення та невербальне спілкування сприймається майбутнім роботодавцем. Ми набагато рідше питаємо, чи є якісь питання з нашого боку. Відповідь на це запитання: звичайно ж!

Рекрутингова співбесіда – з чого розпочати підготовку?

Рекрутингова співбесіда

Збираючись на співбесіду, варто заздалегідь підготуватися. Для кандидата важливо вміти чітко та об’єктивно розповісти про свої попередні досягнення, досвід чи особливості, які роблять його добрим партнером для співпраці. Не менш важливо ознайомитися з профілем та діяльністю компанії, в яку ви подаєте заявку. На жаль, часто під час зустрічі з роботодавцем майбутній співробітник не знає, чим займається організація. Це можна розглядати як відсутність прихильності та недостатню підготовку до зустрічі. Тому, щоб уявити себе якнайкраще, підготовку до співбесіди слід починати з ознайомлення з профілем діяльності компанії.

Які питання поставити потенційному роботодавцю під час співбесіди під час прийому на роботу?

Міжпоколінні відмінності — як мотивувати покоління X, Y та Z?
Найчастіше під час співбесіди при прийомі на роботу емоції виходять на перший план, і іноді ми забуваємо запитати про проблеми, які ми знайшли неясними або не виникли безпосередньо з оголошення про вакансію. Однак під час зустрічі, коли виникають нові теми, варто розвіяти будь-які сумніви. Ось 6 питань, які слід поставити, перш ніж обидві сторони вирішать про готовність до співпраці:

1. Яка організаційна культура у компанії?

Організаційна культура – ​​це так звана ДНК компанії з тим, що її створює, та відображає характер людей, які її створюють. У кожного з нас є свої особисті уподобання щодо клімату, який йому підходить на робочому місці. Будуть обидва любителі невимушеної атмосфери, коли всі говорять один з одним на ім’я, але є й люди, які почуваються комфортно в формальніших умовах, де є офіційний спосіб звернення один до одного або особливий дрес-код. Свою позицію з цього приводу професійна компанія має сама викласти, але якщо ви не отримали достатньо інформації – питайте. Важливо приєднатися до організації, де вам буде комфортно працювати. Від цього виграють обидві сторони.

2. Які можливості розвитку та кар’єрні можливості у вашій організації?

Це одне з питань, яке часто непокоїть претендентів. Варто поцікавитись, які можливості розвитку створює компанія. Чи інвестує він у розвиток співробітників за допомогою навчання та участі у галузевих заходах? Чи є внутрішні тренінги? Ще один важливий аспект – це шляхи розвитку всередині організації, про які варто запитати, особливо якщо ви хочете розвиватися, як експерт у певній галузі, та зацікавлені у можливості просування по службі.

3. Якими будуть мої обов’язки?

Під час першої зустрічі варто визначити свої очікування з посади, яку ви хочете обійняти. Чи потрібні крім знання предмета, наприклад, спеціальні знання у певній галузі та знання численних комп’ютерних програм?

4. Які м’які навички особливо важливі у вашій компанії?

Крім спеціальних знань, важливими є м’які навички кандидата, які необхідні для співпраці з іншими людьми в організації. Варто виділити ті, які найбільше оцінять майбутній роботодавець.

5. Як виглядає процес прийому працювати?

У кожному організації то, можливо індивідуально розроблений процес прийому працювати. Часто він складається з кількох етапів і може бути поєднаний, наприклад, з тестами на компетентність чи змаганнями. Якщо при першій зустрічі з рекрутером ви не були проінформовані про хід повного набору, запитайте про це під час співбесіди. Часто наступні етапи розподіляються за часом, і отримання інформації на цю тему дозволить покращити логістичне планування зустрічей.

6. Які найбільші успіхи вашої компанії?

Співбесіда з набору персоналу – це зустріч, яку потенційний кандидат не повинен пов’язувати із співбесідою. Це можливість для обох сторін перевірити готовність до можливої ​​співпраці. Тому кандидату слід постаратися максимально докладно ознайомитися з діяльністю компанії. Питання про успіхи компанії дозволить перевірити, чи йде реалізація бачення та місії організації у правильному напрямку та чи трансформується на ефективну роботу і, таким чином, чи перетворює її на місце розвитку для дій.

Рекрутингова співбесіда – питання майбутньому роботодавцю з погляду рекрутера
Природно, що початок співпраці – це процес, у якому беруть участь обидві сторони, і працівник, і роботодавець. Тому людина, яка претендує на посаду, повинна пам’ятати, що їй обов’язково потрібно ставити питання, які її турбують. Дуже важливо розвіяти сумніви. Тільки тоді можна свідомо розпочати співпрацю на чіткій та прозорій основі.

Питання та інтерес до діяльності компанії також можуть свідчити про відданість з боку кандидата. Людина, яка хоче знати подробиці, виявляє відповідальний підхід, серйозно та шанобливо ставиться до потенційного роботодавця. Ці аспекти можуть підвищити її працевлаштування.

Брендингова агенція – що таке

Найчастіші помилки в резюме на роботу

Навчання співробітників – як ефективно спланувати