Відкриття бізнесу не завжди потребує великих витрат та дуже серйозних знань та навичок у роботі. Тут насамперед велике значення має вибір нестандартної ідеї. У статті пропонується кілька десятків цікавих ідей, які вже перевірені та добре працюють. А також нові ідеї, але з шансами на успіх. Експерти у підприємницькій діяльності стверджують, що будь-яка, навіть смілива бізнес-ідея може прижитися, якщо вона відповідає потребам клієнтів, а підприємець підходить до справи фахово і з пристрастю та великим терпінням.
Ринкові ніші, де варто відкривати свій бізнес
У статті підібрано 33 бізнес-ідей, які вже перевірені бізнесменами, і всі вони доводять, що в Україні ще можна знайти ніші для заробітку.
Кожна ідея має різний рівень ризику, тому деякі з них простіше реалізувати та отримати під них кредити, інші складніше втілити в життя. Проте приказка про гроші, що валяються під ногами, все ще є актуальною в Україні.
Пропонуємо перелік бізнес-ідей з невеликим стартовим капіталом.
1.Агентство нянь та доглядальниць – стартовий капітал 15 тисяч гривень
Для відкриття бізнесу знадобиться невелике приміщення, яке можна взяти в оренду та скромні офісні меблі. Шанси на успіх величезні, якщо кандидати мають професійну освіту.
Зростає попит на доглядальниць за літніми людьми. Зазвичай агенції беруть за послугу від 300 до 1000 гривень. У великих містах, де немає таких агентств є великий попит на послугу няні, але люди бояться наймати нянь без рекомендації.
Тому ті агентства, які вже працюють, мають понад 20 – 30 замовлень на місяць.
2. Магазини здорового харчування
Не лише вегетаріанці хочуть мати на столі натуральні та екологічно чисті продукти. Відкриття магазину здорової їжі – гарна пропозиція для людей, які розраховують на постійний, але не надто високий дохід. Так стверджують підприємці зі стажем.
Підприємець має бути пристрасним ентузіастом здорового способу життя. Товарний оборот буде нижчим, ніж у продуктових супермаркетів, але магазин, що добре зарекомендував себе, може розраховувати на постійних покупців.
Відкриття невеликого (60 кв. м) магазину в межах міста, де насичення і без того занадто велике, обійдеться мінімум в 40-50 тисяч. гривень плюс вартість купленого товару. Натомість можна розраховувати на 10 -15 тисяч гривень – місячна зарплата власника та близько 8 тис. гривень на співробітника.
3. Велосипед за телефоном
Єдині витрати для відкриття пункту прокату – це покупка велосипедів. Бажано щоб велосипед був новий і не дуже дорогий, бо швидко не окупиться, а дешевий може відлякувати клієнтів – так радять підприємці, які працюють в цьому бізнесі. Ще потрібен транспорт, щоб довезти велосипед до замовника.
4. Запуск точки доступу Wi-Fi
Точка доступу — це місце, де можна скористатися Інтернетом за бездротовою технологією Wi-Fi. Однією з його переваг є те, що в місці, де підключений постійний дротовий Інтернет, запуск такої точки займає кілька хвилин. Для цього вам знадобиться пристрій, який забезпечує бездротовий доступ до мережі.
Однак це потребує вкладення, оскільки одна точка доступу працює в межах 100 метрів, тому для обслуговування сусідніх будинків необхідно побудувати мережу таких пристроїв. Фахівці впевнені, що витрати можуть бути відшкодовані протягом шести місяців.
5. Реставрація меблів
Для того, щоб реставрувати старі меблі, потрібні відповідні навички, терпіння та бажання – стверджують майстри цієї справи. Ті, хто освоїв професію столяра і почали займатися ремонтом меблів, не мають наміру кидати цю роботу.
Шанс на успіх такого бізнесу вони бачать у збільшенні продажів меблів і постійно зростаючу моду, на антикваріат в Україні.
Все, що потрібно для початку підприємницької діяльності, це невелике приміщення, столярні інструменти та матеріали, які доступні на ринку. Крім цього потрібні навички ручної праці, базові знання столярної справи та терпіння. Скільки можна заробити? Все залежить від кількості замовлень, у середньому майстри заробляють понад 17 тисяч гривень на місяць.
6. Багатофункціональний сервісний центр: швець + слюсар + кравець
За відгуками мешканців різних міст, люди хочуть щоб послуги з пошиття одягу, ремонту взуття чи слюсарних робіт були в одному місці. Поки що кожна точка цих окремих послуг перебуває у різних районах міста. Універсального сервісу практично немає.
Інвестиції в такий бізнес – це насамперед витрати на оренду приміщень. Швець, слюсар та кравець, коли вони об’єднуються в один бізнес, то можуть заощадити на орендній платі та рекламі, а також було б легше їх знайти і таким чином мати більше клієнтів.
7. Автостоянка, що охороняється
У деяких районах великих міст досі немає автостоянок, які охороняються. У будь-якому місті ще є майданчики, що не використовуються, і навіть при відносно високій орендній платі за квадратний метр можна мати дохід. Тим більше, що вкладення в паркан та зведення будки зі шлагбаумом – це не великі витрати. Ключ до успіху – вдале розташування та нижчі розцінки, ніж на сусідніх паркінгах.
8. Знищення комп’ютерних даних
Іноді у компанії виникають потреби ефективного знищення конфіденційної інформації з комп’ютерних дисків. До потенційних клієнтів належать, наприклад, банки, юридичні фірми.
Найдешевший портативний файловий шредер для знищення паперових документів коштує близько 3000 доларів. Його можна вільно купити, і надавати послуги потенційним клієнтам різних фінансових установ. Таких компаній поки що небагато, а кількість комп’ютерів продовжує зростати.
9. Виготовлення наклейок на цигарки
Смішні наклейки на пачки цигарок можна виготовити використовуючи електронні пристрої. Наклейки використовуються для покриття знаків, що запобігають шкідливому впливу куріння. Вартість виготовлення однієї наклейки недорого. Для початку бізнесу потрібно небагато — комп’ютер із графічною програмою, ідеї для гумористичних текстів та малюнків, кольоровий принтер.
10. Поштове відділення
Відкриття поштового відділення у маленькому місті – гарна ідея для додаткового заробітку. Для запуску такої точки не потрібні великі вкладення. Контракт складається з місцевим вузлом зв’язку, який постачає необхідне обладнання, таке як печатки, ваги, бланки та штампи з датами. Підприємцю просто потрібно мати підходяще приміщення та зареєстрований бізнес.
11. Медичні послуги вдома у пацієнта
До 200 гривень на годину — стільки медсестра у місті хоче за годину догляду за хворим. Тому гарною ідеєю буде відкрити агентство з надання медичних послуг вдома у пацієнта.
Ринок надання медичних послуг вдома росте з кожним роком. Надання таких послуг, як ін’єкції, зміна пов’язки, вимірювання артеріального тиску або збирання крові вдома у пацієнта не потребує великих витрат. Тут будуть лише витрати на рекламу, обладнання, телефон та, можливо, автомобіль.
12. Індивідуальні футболки
Магазин для тих, хто любить бавовняні футболки. Там покупці можуть оформити замовлення на футболку з власним принтом.
Можна відзначити, що інтерес до цього виду послуг зростає, але увійти до цього бізнесу сьогодні набагато складніше, ніж 3-4 роки тому.
На думку фахівців, щоб залучити онлайн-клієнтів на таку послугу, потрібно дуже вміло оформити сайт, щоб він опинився на перших місцях пошукових систем та вийти з широким асортиментом товарів.
13. Рибальство та мисливський туризм
Для цього потрібно відкрити спеціалізоване туристичне бюро, яке займається організацією полювання. Спочатку потрібно відкрити офіс. Також слід отримати дозвіл на організацію полювання.
Страхування – це найбільша стаття витрат під час ведення бізнесу. Поліс треба купувати не лише туристу. Сама компанія також має бути застрахована. У сервіс входить проживання, харчування та підготовка місця для риболовлі.
Як кажуть підприємці, які мають цей бізнес, браку в клієнтах немає, незважаючи на те, що в Україні таких компаній багато. Проте, як стверджують фахівці, перспективніше організувати групи охочих поспостерігати за дикою природою з фотоапаратом у руках.
14. Фінансовий консалтинг
Це нова сфера фінансових послуг, у якій поки що працює мало компаній. Рік у рік фінансова діяльність багатьох установ стає чим складнішою і не прозорою для нефахівців. Тому клієнти постійно шукають консультантів. Витрати для старту невеликі: навчання двох-трьох співробітників, оренда приміщення, його обладнання та маркетинг.
15. Дизайн та обробка фотографій
Заробіток залежить від кількості замовлень. Для запуску бізнесу потрібно до 30 тисяч гривень. Потрібно купити хороший комп’ютер, обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення. До цього додається створення веб-сайтів та його постійне розкручування.
Процвітаюча агенція має бути відома в місті, тільки тоді вона може розраховувати на велику кількість замовлень. Тому до витрат на її запуск варто додати витрати на рекламу, що є запорукою успіху проекту.
16. Інтернет-кафе з магазином
Кафе та магазин є підприємствами, які доповнюють одне одного. Вони дозволяють диверсифікувати джерела доходу та максимально використовувати площу приміщень – вважають експерти.
У кафе можна організувати точку продажу витратних матеріалів для комп’ютерів, наприклад, чорнило для принтерів, флешки, навушники, мікрофони та інше.
17. Боротьба з графіті
Дивлячись на фасади більшості будівель у містах, може спасти на думку створити компанію з видалення графіті. Таких спеціалізованих компаній на ринку поки що практично немає.
Для ведення бізнесу не потрібно багато грошей. Капітал у гривнях для покупки інструментів: шліфувальні машинки, шліфувальні диски, драбина, пікап, будівельні риштування.
Поки що це невеликий бізнес, але за рік-два, коли кошти з’являться у бюджетах міст, бізнес може давати дохід.
Найскладніше переконати власників нерухомості скористатися послугою захисту фасаду від повторного фарбування спеціальною фарбою антиграфіті. Один квадратний метр фарбування такою фарбою коштує близько 600 гривень, і це потрібно зробити 2-3 рази. Але, якщо вдасться переконати власників багатоквартирних будинків у тому, що захист фасаду дешевше ніж його очищення, то замовлення зростатимуть.
18. Прасування сорочок
Армія білих комірців в Україні зростає, деякі з них можуть дозволити собі довірити прасування сорочок професіоналам. Було проведено експеримент на базі приватної пральні.
За півроку роботи з’явилася велика група постійних клієнтів.
19. Портал з мистецтва на нішевому ринку
Компанія може заробляти на рекламі творів мистецтва. Для цього потрібно створити сайт для надання послуг з продажу картин та інших мистецьких виробів, та постійно його підтримувати і розвивати. Крім того, не брати комісію з продажу творів мистецтва своїх клієнтів, а встановити для них щоквартальну підписку, наприклад, 600 гривень.
20. Сервіс для двоколісного транспорту
Кількість велосипедів в Україні зростає швидко, а кількість сервісних центрів – зростає набагато повільніше.
Якщо хтось хороший фахівець, то лише за рахунок ремонту велосипедів може мати непоганий дохід. Причому з першого дня, але більш серйозного прибутку потрібно чекати близько двох років.
21. Продаж спецодягу
Бізнес можна створити, використовуючи попит невеликих компаній, які хочуть одягнути своїх співробітників у щось оригінальніше. Але важливо, щоби ціна на спецодяг була не висока. В Україні покупці приділяють більше уваги ціні, ніж якості.
Тому продавати потрібно найдешевший робочий одяг, з урахуванням побажання замовника мати на спецодязі елементи бренду.
22. Майстерня для створення декорацій
Аматорські театри дедалі охоче позбавляються клопіткого виготовлення декорацій самостійно. Це спеціалізована послуга, але вона дуже прибуткова і приносить велике задоволення – пояснюють фахівці, які тримають цей бізнес. На їх думку, знайти людей із освітою та ідеями — це ключ до запуску сценографічної компанії.
Дохід залежить від кількості отриманих замовлень. Ринок поки що не переповнений подібними компаніями. Крім того, побічним видом діяльності може бути прокат театральних костюмів.
23. Послуги для тварин
Ринок послуг для сімейних улюбленців постійно зростає. День перебування собаки у шпиталю коштує близько 25 євро. Ті, хто дбає про хороший стан своїх тварин, також можуть провести для них процедуру для схуднення під наглядом спеціаліста. Вартість близько 600 євро.
24. Кладовище для тварин
Як стверджують бізнесмени, що ризикнули відкрити такий бізнес, що він іде чудово. Однак для ведення такої діяльності недостатньо лише великої земельної ділянки, необхідна також відповідність багатьом санітарним нормам.
25. Крематорій для тварин
Щоб відкрити крематорій, потрібно вкласти кошти у приміщення та обладнання. Можливо, швидкої окупності цих інвестицій не буде, але попит із боку власників домашніх тварин на таку послугу великий.
26. Шлюбне бюро для домашніх тварин
Цьому бізнесу потрібна оригінальна ідея для інтелігентних власників домашніх тварин. Люди хочуть зробити собі свято, тому має бути сценарій, весільний одяг для нареченого та нареченої, транспортування наречених та частування. Такі послуги мають попит.
27. Магазини для модних підлітків
На хвилі популярності хіп-хопу деякі магазини торгують одягом та іншими аксесуарами, які мають попит у молоді. Однак, щоб відкрити такий магазин, необхідно бути в курсі модних молодіжних тенденцій. Все, що потрібне для такого магазину, це місце тусовки підлітків.
Середній оборот такого магазину залежить від навичок продавця, якості товару, розмірів магазину, конкуренції.
28. Пральні самообслуговування
Такий сервіс успішно працює у містах. Послугами самостійного прання здебільшого користуються туристи, люди, у яких вдома немає пральної машини, студенти та люди в екстрених ситуаціях – вихід з ладу пральної машини вдома.
29. Ліжка з ідеєю
Ніша високих ліжок зовсім не освоєна, але попит на них є, тому що вони залишають місце під спальною поверхнею для письмового столу чи дивана.
В Україні дуже мало компаній, які виробляють такий вид меблів. Для великих компаній цей ринок дуже малий, а невеликі заводи обмежують свою пропозицію дерев’яними моделями для дітей, тому що, на їхню думку, тільки вони використовують цей тип ліжок.
Проте каталоги європейських компаній, що виробляють два ярусні ліжка для дорослих, налічують кілька десятків найменувань.
30. Графічні роботи – розробка логотипів
Логотип дуже важливий елемент для будь-якої компанії, незалежно від того, чи велика це компанія чи маленька. Підприємці можуть створити логотип онлайн навіть без будь-яких знань у галузі графіки, якщо розуміються у цій справі.
Але здебільшого вони замовляють дизайнерські послуги у фахівців. Для цього, вони використовуєте розумні інструменти. Деякі з цих інструментів вимагають невеликої плати.
31. Мебліровка квартири
Багато людей у захваті від каталожних проектів облаштування квартири, але не в змозі створити подібну атмосферу самостійно. Вам не потрібно мати спеціальну освіту в цій галузі, хоча вона може бути корисною для ведення такого бізнесу.
32. Перукарня на замовлення
Якщо ви не хочете відкривати салон, виберіть мобільні перукарські послуги на дому клієнта. Автомобіль, сучасний інструмент та перукарські навички стануть тут запорукою успіху.
33. Домашній візажист та домашнє фарбування нігтів
Як і мобільний перукар, для ведення бізнесу потрібен тільки автомобіль для поїздки до клієнтів. Ринок мобільних послуг на дому зростає неймовірно.
Для послуг фарбування нігтів необхідна УФ-лампа та спеціальні лаки.
Для початку досить зрушитися з мертвої точки, щоб розпочати цю бізнес-ідею. Послуга цікава тим, що якщо ви її якісно робите, то будете мати клієнтів на роки.
Резюме
Для впровадження бізнес ідеї необхідно проявити цілеспрямованість та послідовність – це головний ключі до успіху в будь-якій галузі. Почніть робити те, чого не хочуть робити інші підприємці.
Працюйте на совість. Виконуйте свої обов’язки чесно і вчасно. Послуги надавайте якісно.
Де шукати замовлення? Насамперед, зверніться до своїх знайомих і своїх друзів. Почніть шукати замовлення серед колег по роботі та бувших однокласників. Запитайте їх чи не потрібна їм допомога, яку ви можете їм надати.
Зареєструйтесь на форумах свого міста, та пропонуйте свої послуги. Обов’язково зареєструйтесь на сайті пошуку роботи та рекламуйте свою справу.
Постійно відвідуйте портал OLX, саме там підприємці шукають додаткові замовлення. Як правило там багато буває різних замовлень, від няні для дитини, до дизайну інтер’єру квартири.
Як заробити на онлайн-покері: основні способи