Перейти к содержанию

Рубрика «Інвестиції та фінанси»

В епоху дуже низьких відсоткових ставок на банківські депозити та облігації, підвищення ризиків акцій та пайових фондів стало проблематично зберігати свої особисті фінанси в цілості та безпеці. При зберіганні грошей вдома чи на ощадному рахунку знецінює їх. З іншого боку, будь-які інвестиції з метою збереження та примноження капіталу також пов’язані з певним ризиком.

У статті публікується стратегія управління своїми фінансами яка може допомогти зберегти та примножити заощаджені гроші.

Як краще інвестувати та примножити особисті фінанси: сім способів які радять фінансові консультанти

Фінанси

Застосовуючи заходи збереження своїх коштів під час інфляції, слід мати певні знання у сфері фінансів, щоб ними правильно управляти. Тому, якщо ви не впевнені у своїй компетенції, у вас завжди є можливість звернутися за підтримкою до фінансових консультантів.

Особисті фінанси людини – це не лише захована банка з купюрами та ювелірними виробами, а також набір фінансових інструментів, які людина застосовує, щоб досягти поставленої мети.

Одні люди тримають свої фінанси на банківському депозиті, інші не довіряють банкам та зберігають їх у сейфі, треті – інвестують у нерухомість.

Тому фахівці встановили такі види особистих фінансів: активні та пасивні, тобто працюючий капітал або мертвий вантаж.

Щоб врятувати від знецінення свої особисті заощадження, фінансові експерти рекомендую не тримати гроші пасивно, а інвестувати їх у проекти, які здатні згодом принести дохід.

Використання відповідних методів фінансового планування дозволяє більш ефективно інвестувати та ефективніше примножувати свій фінансовий стан.

Важливо встановити власну мету, визначити свої щомісячні доходи та витрати, а також враховувати можливі ризики.

Визначення того, яка норма прибутку необхідна, ухвалення рішення про залучення капіталу в потрібний момент і диверсифікація індивідуальних інвестицій – це ключові аспекти побудови багатства.

Фінансові експерти стверджують, що не існує чарівного способу швидкого збільшення заощаджень, тому більшість людей згодні з тим, що впровадження кількох перевірних практик, планування грошових потоків та ефективне управління капіталом, у майбутньому дасть гарний результат.

Є багато методів, у тому числі японська техніка якебо (зошит, куди заносяться доходи та витрати), дозволяє розібратися у своїх фінансах. Ось сім методів, які допоможуть вам збільшити свої заощадження та підвищити ефективність інвестицій.

1.Плануйте роботу по збереженню грошей та встановлюйте мету отримання прибутку

Під час створення інвестиційної стратегії слід розпочати з постановки мети для чого збираєте кошти. Це дасть знання того, який дохід потрібен для досягнення цієї мети, а також підтвердить, чи має ця мета сенс.

Після того, як визначили необхідну норму прибутку, можна розпочати розробку інвестиційного плану.

Працюючи над ним варто переконатися, що він відповідає інвестиційному профілю та раніше встановленим термінам реалізації.

Заплануйте собі чіткі фінансові цілі. Створіть надзвичайний фонд – подушку фінансової безпеки та сплануйте свої заощадження на довгострокову перспективу.

Надзвичайний фонд – це кошти для т. зв. «Чорної біди». Таке заощадження потрібне для підтримки фінансової ліквідності у разі непередбачених випадкових подій. Скільки має бути резервний фонд?

Фактично це має бути від 100 до 500 доларів.

Якщо ви починаєте планувати свої фінанси, то «надзвичайні» заощадження можуть стати вашою першою страховкою. Їх можна зберігати на ощадному рахунку у банку.

Подушка фінансової безпеки – це друга складова ваших заощаджень. Це будуть кошти, щоб покрити щонайменше три місячні витрати на проживання. Фінансова подушка має діяти як буфер безпеки у разі втрати доходу.

Фінансова подушка може містити банківські депозити, ощадні рахунки або казначейські облігації фізичних осіб.

Останнє дослідження експертів показує, що більше половини людей вважають, що у разі втрати роботи накопичені кошти повинні бути в такій кількості, що дозволять їм прожити до шести місяців.

2. Особисті фінанси. Визначте, скільки можете заощадити

Також важливо правильно оцінити, скільки ви можете заощадити за місяць. Справа не в тому, що іноді відкладається певна сума, тут йдеться про підвищення поінформованості про те, як швидко і наскільки ваші заощадження наблизять вас до вашої мети.

Спочатку потрібно скласти річний кошторис з огляду на необхідність покриття щорічних витрат, таких як комуналка, податки та інше. Завдяки цьому набагато простіше передбачити, яку суму можна заощадити.

Тримати руку на пульсі, економити на витратах та вміло планувати фінансові цілі – це одне. Однак можливість регулярно збільшувати заробіток все одно стане у нагоді для повного успіху.

Безперервне підвищення кваліфікації та особистісний розвиток – це фактори, які дозволять розширити стовпець доходів на аркуші домашнього кошторису. Тому подбайте про особистий та професійний розвиток. Читайте цікаві блоги, беріть участь у курсах та тренінгах, які підвищують компетенцію, цікавтеся світом фінансів та дізнавайтесь щось нове, щоб рухатися вперед

3. Щоб ефективно розпоряджатися капіталом, тримайте свої витрати під контролем

Дуже часто, ухвалюючи рішення про фінансове заощадження, люди не повністю усвідомлюють, на що підуть їхні гроші.

Спочатку необхідно визначити необхідний рівень прибутку. Далі, з урахуванням того, що є мета, якої ви хочете досягти, та сума коштів, яку ви повинні регулярно відкладати, щоб мати можливість задовольнити свої потреби, вимагають встановити норму прибутку, необхідну для реалізації цього проекту.

Тримати гроші на одному банківському рахунку – це означає погодитися з тим, що їх з’їсть інфляція. Через кілька років може статися, що на рахунку така сама сума грошей як і була, але купити за них ви зможете значно менше.

4. Щоб ефективно розпоряджатися фінансами плануйте свої витрати

Ось чому так важливе правильне планування. Це стратегія, яка дозволяє досягти поставлених раніше цілей за рахунок прибутку, який ви отримаєте. З іншого боку, може виявитися, що це справді неможливо.

При поточному рівні відсоткових ставок на депозиті, які прагнуть до нуля, зберігання грошей у банку на ощадному рахунку не дасть запланованого прибутку.

З цієї причини може виникнути потреба у виборі пайових інвестиційних фондів або інших форм розміщення капіталу. Все залежить від рівня ризиків.

Особиста схильність до ризику в кожної людини має психологічний характер. Це можна порівняти зі стрибком із парашутом: деякі люди відважуються зробити такий стрибок, а деякі ніколи не наважаться зробити це, бо це суперечить їхній природі.

У світі є люди. хто ризикує. у житті, і ті, хто намагається уникнути ризиків. Визначення того, на який ризик люди готові йти допомагає у виборі правильних інвестиційних продуктів.

Наприклад, той, хто від природи обережніший, з меншою ймовірністю вирішить інвестувати у фондовий ринок, ніж той, хто готовий піти на ризик.

Також важливо розуміти, що якщо вам потрібні гроші в короткостроковій перспективі, ви повинні утримуватися від інвестування. Залучення капіталу має відбуватися тоді, коли ви знаєте, що він вам не знадобиться найближчим часом.

5. Інвестуйте у потрібний час та у потрібні продукти

Експерти попереджають, що деякі інвестиційні продукти є привабливими на короткий час. Наприклад, за їхньою думкою, зараз варто цікавитись акціями, що торгуються на європейських фондових біржах. З одного боку, це пов’язано з перспективами макроекономічного зростання, з іншого, слід пам’ятати, що європейські ринки поки що не виросли так сильно, як ринки США.

Інвестування – це процес, який дає можливість примножити свої гроші зі швидкістю, яка перекриє інфляцію. Також варто переосмислити свої інвестиційні цілі, щоб обрати спосіб реалізації завдяки правильним фінансовим інструментам.

Фахівці розділяють фінансові цілі на три типи:

• короткострокові (до 3 місяців) – це ощадні рахунки, тут добре пасують банківські вклади;

• середньострокові (до 12 місяців) – тут варто розглянути вкладення у пайові інвестиційні фонди та облігації;

• довгострокові, для реалізації яких варто розглянути вкладення в акції, пайові фонди, облігації,

Щоб успішно збільшити свої фінансові заощадження, необхідно свідомо вибрати інструмент інвестування. Дуже важливо мати відповідні знання.

Це необхідно для того, щоб диверсифікувати ризики. На щастя, сьогодні потрібно лише мати бажання, щоб досить швидко навчитися мистецтву інвестування.

В Інтернеті знайдете багато знань на цю тему у вигляді курсів (також безкоштовних), подкастів, статей або порад з блогів. На ринку є безліч інструментів, які допоможуть вам інвестувати.

6. Один раз на квартал проводьте аудит своїх інвестицій та фінансових інструментів

Пам’ятайте, що інвестування завжди пов’язане із певним ризиком. І кожен інвестор хоче отримати якнайбільший прибуток, а не втратити кошти. Що ж, саме тут знання дозволяють людям знайти найоптимальнішу золоту середину між своїми фінансовими потребами для досягнення мети, та рівнем ризику, який можуть отримати.

Вкладення грошей – це процес, який виходить за межі заощадження на безпечних банківських депозитах або особистих рахунках. Активи, які все ще можуть бути частиною фінансової подушки, а деякі вже можуть становити інвестиційний портфель – це інвестиції в золото, іноземну валюту (наприклад, євро, долари США) і короткострокові казначейські облігації.

Інвестиційні активи, які можуть бути включені в інвестиційний портфель, включають, наприклад, корпоративні облігації, акції, нерухомість, пайові інвестиційні фонди, товари та предмети колекціонування.

Як бачите, можливостей багато. Окремі активи відрізняються один від одного, серед іншого рівень ризику та тимчасовою дією, які слід враховувати для досягнення наміченої мети.

Раз на рік (до двох разів) варто аналізувати ефективність обраної стратегії. Може статися, що ваші уподобання можуть змінитися. Крім того слід враховувати рухи ринку. Такий аналіз ефективності діяльності допомагає відмовитися від збиткових вкладень, та посилити ті, що приносять більший прибуток.

З гідно з останніми дослідженнями, статистичний українець нині не може заощадити або інвестувати більше, ніж раніше, ця ситуація змусила багатьох людей усвідомити, наскільки важливо мати заощадження.

Отже, це перший крок до скорочення свого поточного споживання та почати відкладати кошти, а потім інвестувати їх у визначені проекти.

7. Особисті фінанси. Диверсифікуйте свої вкладення

По суті, ніколи не кладіть усі свої гроші в один проект. Один із способів уникнути цієї пастки – це звернутися до інвестиційних фондів. Завдяки цьому в одному продукті буде поєднано кілька видів вкладень.

Фахівці наголошують, що потрібно диверсифікацію зробити за рахунок придбання активів, вартість яких урівноважує один одного. Це означає, що коли людина купує товар, який за ціною врівноважує інший товар, а різниця у витратах дорівнює нулю.

Інвестування для початківців – як почати інвестувати?

як навчитись інвестувати

Інвестиційна діяльність у нашій країні на сьогоднішній день стає дедалі популярнішою. Інтерес до цього способу отримання прибутку наростає й у приватних осіб. Це стало можливим завдяки суттєвому розширенню спектра інвестиційних проектів. Суть та значення інвестицій Особливості інвестиційної діяльності та видова різноманітність інвестицій. Світовий та загальноросійський інвестиційний ринок: що і як інвестувати. Світовій економіці поняття “інвестиція” …

Як захистити свої гроші від інфляції? Рекомендації та поради

Як захистити свої гроші від інфляції? Рекомендації та поради

У цій статті ви дізнаєтесь відповідь на питання, яке все більше й більше українців задають собі – як врятувати свої гроші за сучасної інфляції, яка досягає 14%,. Люди шукають відповіді на це питання, бо бояться втратити всі свої заощадження. У статті наведено рекомендації професійних фінансистів, які вжити конкретні заходи, щоб захистити свій капітал. Ці рекомендації, …

Облігації – що це, які бувають, де найкраще купувати?

Облігації - що це простими словами та де їх купити?

Облігації є цінними паперами, які є документальним підтвердженням того, що ви передали кошти приватній або державній компанії. Також вони гарантують повернення цих коштів. Тобто приватна особа під час інвестування у облігації виступає кредитором. Воно позичає гроші на умовах, які обумовлені в цьому документі. Йдеться про процентну ставку, терміни повернення тощо. Купівля облігацій – справа відповідальна. …

Як працює ринок Форекс – поради та рекомендації для початківця

Як працює ринок Форекс - поради та рекомендації для початківця

Forex Trading – це відомий світовий фінансовий ринок, на якому можна купувати та продавати валюту. Для інвесторів це чудовий інструмент для заробітку, займаючись онлайн-торгівлею. Завдяки маркетингу гравець може інвестувати і в цьому процесі заробляти пристойні гроші. Однак, як у всіх інвестиційних біржах, тут також є ризики. Якщо ви прочитаєте цю статтю до кінця, то зрозумієте, …

4 страхи, що негативно впливають на поведінку трейдерів

4 страхи, що негативно впливають на поведінку трейдерів

Одне з визначень характеризує страх, як відповідь психіки на інстинкт самозбереження, що спрацював, при виникненні небезпеки, як реальної, так і уявної. Страх супроводжується нервовою напругою та призводить до втрати впевненості в собі, а також прагнення убезпечитися будь-якими доступними засобами. Почуття страху завдає трейдерам безліч проблем. Всі ми відчуваємо його тією чи іншою мірою, тому що …

Як заробити на ПАММ-рахунках

Як заробити на ПАММ-рахунках

Не секрет, що інвестування коштів у ПАММ-рахунки є в умілих руках чудовим інструментом примноження особистого капіталу. Щоб заробляти на інвестуванні в ПАММ-рахунки необхідно ознайомитися з основними правилами. Насамперед слід запам’ятати, що незалежно від виду інвестування, набувати необхідно не пасиви, а активи. Адже гроші мають працювати. Багато хто помилково вважає, що, купуючи машину, ділянку землі чи …

Як залучити гроші у своє життя за 24 години

Як залучити гроші

Основною проблемою більшості людей є відсутність достатньої кількості грошей. Часто з дитинства нас переконують, що для того, щоб багато заробляти, треба довго й уперто працювати. Однак, це не так. Справа в тому, що, як правило, люди беруть до уваги лише фізичну сторону реальності, геть-чисто забуваючи про метафізичну, енерго-інформаційну. Світ – це дзеркало, і він точно …