Усі проблеми підприємництва сягають корінням у федеральне законодавство, оскільки регулювання відбувається на федеральному рівні. Маніпулювання пільгами і коефіцієнтами за місцевими податками немає глибокого характеру і важливо проводити підприємницький клімат неспроможна лише на рівні федерального суб’єкта.
Людина, яка вирішила розпочати свій бізнес, стикається з такими труднощами:
1) Об’ємність та заплутаність податкового законодавства, яке рясніє перехресними посиланнями.
Що цікаво, з окремих податків працюють навіть податкові органи – з усіх податків фахівців вкрай мало, а підприємець має досконало володіти податковим законодавством. Консалтинг допоможе ефективно впоратися з багатьма проблемами підприємництва. Фахівець рівня начальника відділу у податковій інспекції навряд чи зможе написати грамотно та здати квартальний підприємницький звіт.
Повним знанням податкового законодавства не можуть похвалитися навіть найкваліфікованіші бухгалтери. Усі розумні межі за складністю та обсягами перевищує обсяг щоквартальної звітності, що для підприємця веде до високої вартості бухгалтерського обліку та є однією з проблем підприємництва.
2) Трудове законодавство у спадок прийшло до нас від діда-прадіда.
Стоїть воно повністю за працівника, а чи не роботодавця. В ідеалі підприємцю для роботи з працівниками за наймом необхідний кваліфікований юрист, який виконує функції з найму та звільнення працівників.
Все частіше від цієї проблеми підприємництва бізнес йде за допомогою аутстафінгу, найму іноземної робочої сили, чорних та сірих схем оплати праці без офіційного оформлення на роботу.
3) Контролюючі органи щодо підприємця все частіше виконують функції органів інспекційних та каральних.
Фактично виходить, що окрім безпосереднього вирішення проблем підприємницької діяльності на плечі людини, яка вирішила відкрити індивідуальне підприємництво, лягає додаткова юридична відповідальність та фінансове навантаження.
4) Високе оподаткування – без коментарів.
5) Непрямі податки, що виникають буквально «на рівному місці» у вигляді безлічі різних запропонованих, але не сплачених державою дій.
Наприклад, обслуговування найманих працівників у вирішенні їхніх проблем із нарахуваннями, пільгами та податками. Корупційність інститутів влади створює суттєве додаткове навантаження.
Для ефективного вирішення подібних проблем підприємництва потрібно мати штат висококваліфікованих спеціалістів у галузі бухобліку, трудового та податкового права. На ринку праці такі фахівці затребувані завжди і коштують дорого.
Підприємець спочатку повинен нести щомісячне фінансове навантаження, що залежить від складності завдань і власної кваліфікації.
І зовсім небагато часу залишається підприємцю на виробництво.
Особливості інвестиційних ризиків