Перейти к содержанию

Психологія жінок-керівників

Усі жінки керівники мають низку подібних рис характеру. Так, більшість представниць прекрасної статі, будучи за природою м’якими створіннями, приділяють значну увагу атмосфері та взаєминам у колективі, а також питанням мотивації персоналу.

Водночас це заважає жінкам приймати жорсткі управлінські рішення, особливо в період нестабільної економічної ситуації.

Жінки керівники ставляться до питання управління дуже відповідально.

Психологія жінок-керівників

Це підвищує стійкість та зростання впливу компанії, збільшує рівень лояльності співробітників до організації.

У той самий час, неспроможність приймати жорсткі рішення може призводити до гальмування розвитку в рамках конкурентної боротьби. До того ж, жінкам, на відміну від чоловіків, зазвичай не властиві ризиковані вчинки.

Водночас останнім часом намітилася тенденція прагнення самих жінок до заміщення чоловічих професій. Більше того, згідно з опитуванням, 28% повнолітніх росіянок заявили, що хотіли б народитися чоловіками. Як основні чоловічі переваги опитані жінки виділили відсутність необхідності народжувати дітей, робити зачіску та макіяж.

Той факт, що чоловікам простіше робити кар’єру, заміщати керівні посади та досягати професійного успіху, викликає особливу заздрість російських жінок.

Експерти вважають, що жінки керівники зазнають деяких труднощів із плануванням діяльності та виробленням тайм-менеджменту. Крім того, у жінок спостерігаються складнощі з делегуванням повноважень своїм підлеглим. Разом з тим із завданням контролю роботи персоналу жінки зазвичай справляються краще, ніж чоловіки.

На психологію жінки керівника впливає і той факт, що жінки бачать ситуацію в деталях, а не загалом, як чоловіки. У зв’язку з цим начальницьким жінкам легше згладжувати гострі кути та вирішувати спірні питання.

Ще одна відмінна риса представниць прекрасної статі пов’язана з їхньою гнучкістю, здатністю знаходити спільну мову з партнерами та колегами, у тому числі чоловіками. Крім того, жінки керівники набагато легше справляються з рутинними завданнями, що входять до переліку обов’язків багатьох начальниць.

Психологічні особливості жінок відзначені та використовуються багатьма успішними бізнесменами. У тому числі, жінок часто ставлять на другі ролі в компаніях. Власники приватних підприємств вважають за краще бачити жінок у сферах, де потрібна операційна діяльність, тоді як задатки чоловіків найчастіше використовуються у сферах, пов’язаних із стратегічним плануванням діяльності.

Жінкам керівникам успішно вдається переговори щодо знижок, планувати бюджет, контролювати витрати компанії. Якщо директорами розвитку компанії частіше виступають чоловіки, то жінки нерідко займають посади директорів з персоналу та фінансових директорів.

З огляду на розвинену інтуїцію, жінки більш ефективно справляються із завданнями HR-директора та директора з маркетингу. Статеве розподілення на цих посадах у російських компаніях становить 80% жінок проти 20% чоловіків.

За даними кадрового холдингу, останнім часом відзначається тенденція збільшення кількості жінок керівників у всіх галузях економіки. Водночас, однакового розподілу чоловіків та жінок на керівних посадах, мабуть, буде досягнуто ще не скоро. Не варто забувати і про те, що кожна жінка може стати матір’ю, що внесе в її кар’єру свої виправлення.

Де українцям найти тимчасову роботу під час війни

Де українцям знайти віддалену роботу під час війни

Як заробити гроші підлітку – 5 способів