Оскільки 5G тільки починає поширюватися по всьому світу, промисловість вже почала дивитися на майбутнє, 6G. враховуючи, що 5G є найсучаснішою бездротовою інфраструктурою на сьогоднішній день, як 6G може з’явитися так швидко?
Точний стандарт, що лежить в основі мереж 6G, ще не встановлений, і до його впровадження ще багато років, але є кілька технологій, які будуть формувати інфраструктуру 6G, яка вже розробляється.
Для звичайного читача, 5G, 6G, LTE, всі ці рядки букв і цифр просто означають, що, можливо, ви можете відправити текст швидше або отримати кращий прийом стільникового зв’язку, але вони також означають величезні скачки в тому, як дані передаються по бездротовій мережі. У той час як 5g зростає в усьому світі, 6G-це наступний крок у майбутньому, так що ми знаємо про це?
Що таке 6G?
Простіше кажучи, 6G стане шостим поколінням інфраструктури бездротових технологій, що стандартизує сигнали зв’язку через Міжнародний союз електрозв’язку, або МСЕ. Зміни в поколінні бездротових технологічних систем відбуваються приблизно кожне десятиліття, причому пристрої попереднього покоління, як правило, несумісні з наступним поколінням.
Цей зсув у технології є жорстким визначенням того, як функціонує Базова бездротова інфраструктура. Нові покоління бездротових технологій включатимуть в себе більш просунуті можливості цифрового кодування в порівнянні з попередніми поколіннями. Вони можливі завдяки новим досягненням у розробці апаратного забезпечення, таким як збільшення внутрішньої обчислювальної потужності або складних антен.
Мобільні мережі першого покоління спиралися на аналогові радіосистеми, що означало, що користувачі могли тільки здійснювати телефонні дзвінки, вони не могли відправляти або отримувати текстові повідомлення. Мережа 1G залишалася до 1991 року, коли вона була замінена на 2G, яка працювала на цифровому сигналі, покращуючи як її безпеку, так і пропускну здатність, дозволяючи користувачам відправляти SMS і MMS-повідомлення (хоча і повільно), а також електронну пошту після введення GPS в 1997 році.
Мережі третього покоління все ще використовуються сьогодні. 3g був набагато швидше, ніж 2G, і міг передавати великі обсяги даних, дозволяючи відеодзвінки, обмін файлами, підключення до інтернету, ігри і т.д. впровадження 4G пішло ще на один крок вперед. Теоретично він може забезпечити швидкість до 100 Мбіт / с. моделі, випущені з 2013 року, підтримують цю мережу, яка забезпечує підключення до планшетів і ноутбуків, а також смартфонів. 4G забезпечує меншу буферизацію, більш високу якість і більш легкий доступ до миттєвих повідомлень, соціальних мереж, потокової передачі і завантажень.
Мережа 5g, яка зараз розгортається, пропонує покращену швидкість і пропускну здатність мережі, дозволяючи підключати більше пристроїв, включаючи автомобілі, розумні міста і IoT в будинку і офісі.
Концепція 6G на даний момент все ще досить розпливчаста і знаходиться на ранніх стадіях досліджень. З часом стане ясніше, що таке 6G.
Точне розгортання інфраструктури 6G залежить від МСЕ, який в даний час працює над визначенням свого бачення технологій наступного покоління. Очікується, що рамки для 6G будуть завершені до 2028 року, і перші продукти 6G почнуть з’являтися приблизно в кінці цього десятиліття. Однак повне розгортання для споживачів, ймовірно, не відбудеться до 2030 року або пізніше. Якщо ви чуєте, як компанія стверджує, що вони використовують технологію 6G до цих дат, це, швидше за все, маркетинговий хід, а не справжній 6G.
Як насправді буде працювати 6G?
Велика частина поточних досліджень в області бездротових технологій шостого покоління зосереджена на передачі даних на надвисоких частотах, що перевищують поточні діапазони 5G. Прямо зараз 5G може досягати 100 ГГц, але, взагалі кажучи, 5G не перевищує 39 ГГц для практичного використання. Дослідники вважають, що в найближчі роки вони зможуть практично і ефективно передавати дані в діапазоні сотень ГГц або терагерц, що, по суті, означає, що дані зможуть передаватися і передаватися швидше, ніж будь-коли раніше.
Хороший спосіб зрозуміти це полягає в тому, що чим вище частота, тим більше піків і западин у хвилі, які несуть більше даних, що означає більш високу швидкість передачі даних.
У той час як надвисокочастотна передача звучить фантастично в теорії, вчені ще точно не знають, “як” це зробити. В даний час немає напівпровідників, які могли б використовувати терагерцові частоти. Проблема в тому, що в цьому надвисокому діапазоні поточні процесори не можуть досить швидко інтерпретувати обсяг даних.
Є ще одна проблема з роботою в ТГц-діапазоні-водяна пара в атмосфері фактично блокує і відображає терагерцові хвилі. Теоретично це можна подолати, якщо математики зможуть обчислити конкретні хвильові патерни, які не блокуються і не відбиваються молекулами води.
Робота 6G на таких високих частотах також вимагатиме неймовірно складного антенного обладнання, яке ще не було винайдено.
Ще однією концепцією, яка, ймовірно, відіграватиме центральну роль у мережі 6G, буде можливість відправляти і отримувати дані з однаковою частотою в один і той же час, що подвоїть ефективність існуючої мережевої інфраструктури. В даний час пристрої 5g можуть передавати або приймати тільки одну частоту одночасно, але ви можете розділити канали для передачі декількох потоків. Можливість відправляти і отримувати частоти одночасно без необхідності поділу каналів була б дуже ефективною і допомогла б прискорити 6G.
Існує також ймовірність того, що 6G виведе практичну мережеву мережу на передній план. В даний час пристрої 5g обмінюються сигналами між кожним телефоном і базовими станціями або вишками. Мережева мережа дозволить кожному пристрою 6G бути підсилювачем для загальної мережі передачі даних, дозволяючи охопленню виходити за межі діапазону вежі через мережу пристроїв 6G.
Низька) затримка також буде в центрі уваги інфраструктури шостого покоління, забезпечуючи затримку даних менше 1 мілісекунди, але це буде непросто. Така низька затримка теоретично дозволить пристроям повністю працювати поза хмарою. Це було б дуже корисно для невеликих пристроїв, дозволяючи їм виконувати функції, що вимагають великої обчислювальної потужності. Наприклад, GPS в реальному часі або голографічна інформація в невеликому пристрої, такому як годинник або окуляри. Все, що потрібно в апаратному забезпеченні, – це підключення 6G і батарея. Наприклад, можна носити окуляри VR з підтримкою 6G, при цьому більша частина обробки відбувається на віддаленому комп’ютері, а дані подаються в окуляри VR в режимі реального часу.
Як 6G вплине на наше повсякденне життя
6G може змінити ваше життя або, скоріше, навряд чи змінить його. Це схоже на те, як 5g бачив багато галасу навколо нього, але більшості користувачів ще належить, щоб на їх робочі процеси або повсякденне життя це дійсно вплинуло. У багатьох з нас вже є пристрої 5G в кишенях, і мало що змінилося в тому, як ми їх використовуємо. Однак це не означає, що 5G не змінить наше життя, просто технології повинні бути більш зрілими.
ПОВ’ЯЗАНІ: 6G вже використовував 5G, і його ще навіть немає
Розробники та компанії, що працюють над інфраструктурою 5g, могли б придумати революційно новий варіант використання, використовуючи протокол, який міг би змінити те, як ми використовуємо наші пристрої. Пам’ятайте, що кожен G – це просто стандарт, інновації все ще можуть відбуватися всередині цього стандарту.
Таким чином, з 6G з’являється можливість для неймовірно високої передачі даних, і починає закладатися фундамент.
Доктор Махьяр Ширванімогаддам з Сіднейського університету заявив, що 6G може забезпечити приголомшливу швидкість 1 ТБ в секунду, достатню для завантаження 142 годин фільмів Netflix за одну секунду. Такі швидкі швидкості можуть не тільки поліпшити технології, які, як очікується, з’являться в 5g, такі як автономні автомобілі і розумні міста, але також можуть дозволити науково-фантастичним додаткам, таким як інтеграція нашого мозку з комп’ютерами і сенсорними інтерфейсами, які відчувають і виглядають так само, як в реальному житті.
Це буде залежати від технологів та інженерів майбутнього, щоб визначити, як найкраще використовувати його. Час покаже, час покаже.
Безкоштовний хостинг – плюси та мінуси