Подібні знання можуть стати у нагоді кожному. Адже хто знає, що чекає кожного з вас у майбутньому. Так, якщо раптом вам потрібно буде взяти інтерв’ю, ви вже будете підковані – ви знатимете, як правильно це робити.
Як потрібно готуватися до інтерв’ювання?
Для початку вам необхідно визначити ціль. Будь-яке тестування або опитувальник повинні мати певну мету та інтерв’ю не є винятком. Саме від точності постановки мети залежатиме актуальність та якість інтерв’ю.
Для визначення мети постарайтеся дати відповіді на такі запитання:
1) Чому ви інтерв’юєте саме цю людину, а не якусь іншу?
2) Чим він так зацікавив вас і чим він може зацікавити читача?
3) Якою свіжою інформацією про цю людину ви маєте і чим можете поділитися з публікою?
4) Яких результатів ви очікуєте?
Якщо, відповідаючи на поставлені собі запитання, ви не можете дати чіткої та чіткої відповіді, то, можливо, ваше інтерв’ю не зацікавить нікого. Це буде нікому не потрібна та нецікава безглузда бесіда.
Дуже важливо перед інтерв’ю повідомити свого співрозмовника мету. Таким чином він знатиме, що може його очікувати. Крім того, він зможе підготуватись. Після того, як ви визначите ціль, вам не доведеться мучитися і вигадувати питання.
Другий етап – збір інформації
Другий етап – збір інформації про персону, що вас цікавить. Тут дуже важливо постаратися зібрати якнайбільше відомостей про опитуване. Ви повинні розуміти, що якщо ви не маєте основної інформації про свого співрозмовника, вам буде дуже важко порозумітися з ним.
В обов’язковому порядку прошуршіть сторінки Інтернету та блоги, і ознайомтеся з вже наявними інтерв’ю. В даному випадку важливо ознайомитися з питаннями, які задавалися людині.
Таким чином, ви зможете поставити ті питання, які раніше не ставив ніхто. Повірте, це сподобається не лише читачам, а й самому співрозмовнику. Адже тільки уявіть, скільки однотипних питань йому доводилося відповідати.
Третій етап – договір про зустріч
Третій етап – договір про місце та час зустрічі для взяття інтерв’ю. Цим можете зайнятися будь-коли. Головне, що вам слід усвідомити та запам’ятати – це те, що ви не маєте жодного права загрожувати чи тим більше шантажувати.
Запам’ятайте, в даному випадку, абсолютно ніхто вам нічого не винен. Намагайтеся домовитися мирним шляхом. У будь-якому випадку вам доведеться зацікавити співрозмовника. Йому має бути не просто цікаво, а й вигідна ваша пропозиція. Крім того, обов’язково попросіть дозвіл на запис розмови, на використання фото та відео.
Четвертий етап – складання питань
Четвертий етап передбачає підготовку попередніх питань. Саме від ваших питань залежатиме хід бесіди. Тому постарайтеся ставити їх правильно і логічно.
Інструкція – підказка
1) Перше, що вам слід зробити – привітатись.
2) Не треба відразу ставити основні питання. Розімніться трохи, запитайте співрозмовника про його захоплення, або попросіть розповісти якусь цікаву історію з дитинства.
3) Щоб підняти настрій, зробіть опитуваному комплімент, головне – не перестарайтеся, щоб це не було схоже на лестощі.
4) Запам’ятайте раз і назавжди, якщо ви домовилися на певний час, то ви не маєте права затримувати людину. Тому, як тільки ваш час минув, висловіть людині слова подяки і попрощайтеся.
[…] Як правильно брати інтерв’ю […]