У сучасному світі ми часто використовуємо паролі. Особливо це стосується Інтернету, де деякі користувачі використовують від 10 та більше паролів.
Але чим більше паролів ми використовуємо, тим більша ймовірність того, що їх хтось дізнається і скористається. Адже неприємно, коли від близької тобі людини чуєш, що «ти» їй відправив щось «негарне». І це тільки найнешкідливіше.
Досить часто відбувається зламування паролів від інтернет-гаманців і крадіжка з них грошових коштів.
Тому вибір пароля є досить важливим питанням у нашому повсякденному житті.
Як правило, багато хто використовують найпростіші комбінації цифр і букв. Серед них лідируюче місце займає пароль 12345. Саме на це й ґрунтується дія програм злому паролів. Вони по черзі підбирають найпростіші варіанти, а також всіх слів у найпоширеніших словниках.
У зв’язку з цим пароль краще складати з кількох слів. При цьому чергування літер та цифр у паролі дає велику гарантію того, що його не зможуть зламати. Тим більше, що в деяких сервісах, під час реєстрації, система вимагає саме такий пароль.
Як свідчить практика, не варто робити пароль таким самим, як і нік при реєстрації. У такому разі його підбір у зловмисника займе щонайменше часу. Особливу увагу при створенні пароля необхідно приділяти клавіші Caps Lock. Деякі послуги дуже чутливі до неї.
Деякі користувачі, щоб простіше запам’ятати пароль, використовують власні імена, клички домашніх тварин тощо. Цього не варто робити.
Так як надалі це може стати причиною швидкого злому паролю, який буде здійснено на знанні певної інформації про конкретного користувача. Звичайно ж, якщо ваше ім’я або кличка собаки має у своєму складі літери та цифри, то ви сміливо можете його використовувати як пароль.
Найбільш надійний пароль той, який містить у собі безглуздий набір букв, цифр та різних символів. При цьому не варто нехтувати малим та великим регістром. Вони також можуть відіграти значну роль у безпеці пароля.
Рекомендується створювати пароль, довжина якого становить 12-16 символів. На сьогоднішній день існують спеціальні програми – генератори, за допомогою яких можна швидко створити більш-менш надійний пароль. Але не завжди варто вдаватися до їхніх послуг.
Найчастіше можна і самому згенерувати пароль, який матиме максимальну безпеку. Єдиною проблемою у такому разі є його запам’ятовування.
При цьому не рекомендується записувати паролі на паперові носії. Бажано їх запам’ятовувати. Щоб це зробити, необхідно прив’язати пароль до чогось, що запам’ятовується. Таким чином, ви зможете отримати не тільки надійний пароль, але й швидко його пригадати.