Реалізація більшості сучасних ідей навіть у сфері малого бізнесу тим чи іншим чином пов’язана з наявністю телефону, комп’ютера, інтернету та покупкою якогось спеціального обладнання. І людей, які бажають підробити, а можливо і запустити нехай і невеликий, але постійний бізнес з нуля, може відлякувати потребу вже на початкових етапах вкладати певний капітал у свою справу.
Тим більше, якщо фінансове становище ризикувати нехай навіть щодо невеликими сумами просто не дозволяє – чи мало, а раптом вкладені гроші навіть не зможуть окупитись?
На щастя, не дивлячись на всеосяжну інтернетизацію і локомотивні темпи технічного прогресу, все ще залишаються самобутні бізнес-ніші, які абсолютно не претендують на суттєві фінансові вливання, – з боку підприємця лише очікуються пізнання в будь-якій галузі, креативність або навіть просто невеликі фізичні зусилля та наявність вільного часу.
Як, наприклад, у разі заробітку на збиранні ягід та грибів.
Не дивлячись на свою простоту і фінансову невибагливість, дана бізнес-ідея завжди залишається затребуваною – харчуватися здоровими дарами природи, а не вирощеними в штучних умовах майже марними “пародіями”, хочеться кожному. Тим більше, з огляду на сьогоднішню тягу людей, звідусіль оточених модифікованою їжею, до здорового способу життя.
Дари природи: з лісових глибин у народні маси
Що ж потрібно для заробітку на збиранні грибів та ягід? Спочатку визначтеся, чи готові ви регулярно добиратися до найближчого лісу (адже під час укладання договорів на поставку зібраних вами продуктів це доведеться робити постійно), а також оплачувати туди дорогу в тому випадку, якщо ліс знаходиться далеко від місця проживання.
Якщо ж він у вас “під боком”, тоді можна сміливо запасатися кошиками, кульками та іншими ємностями та вирушати за “урожаєм”.
Що стосується податків і оформлень, то, з одного боку, оскільки збирачі всіляких дарів природи зарплат не отримують і з організаціями у ділових відносинах не складаються, доходи зі збуту грибів, фруктів, ягід тощо зазвичай розглядаються як отримані від власного господарства, тому податком не оподатковуються.
З іншого боку, все ж таки варто оформити закупівельний акт при здачі зібраних дарів до якогось поживного або торговельного закладу. Причому у двох примірниках.
Рекомендується зберігати його не менше п’яти років – на той випадок, якщо потрібна зустрічна перевірка з боку тієї організації, якою ви постачатимете свої продукти.
Тепер поговоримо безпосередньо про реалізацію “лісового” бізнесу. Якщо у випадку з ягодами питання щодо їстівності того чи іншого їх різновиду навряд чи виникнуть, то у випадку з грибами слід виявляти обережність.
Спочатку дізнайтеся про ті сорти грибів, які можуть рости у вашій місцевості, а потім у спеціальній літературі вивчіть їх відмінні риси і дізнайтеся, чи немає у них шкідливих для людини “двійників”.
Загалом найбільше цінується білий гриб за його особливі смакові якості. Також великим попитом користуватимуться підберезники, лисички, подосиновики, маслюки та ін.
Збирати ягоди та гриби краще по кілька осіб (наприклад, з членами сім’ї) – і час економиться, і обсяги зростають.
При збиранні грибів будьте обережні – зірваний гриб повинен мати цілісну ніжку, щоб мати товарний вигляд, так що різких рухів тут потрібно уникати.
Реалізувати зібрані дари природи можна у різний спосіб. Наприклад, доставляти їх у ресторани, яким як вода потрібні і гриби (для піц, гарнірів, супів тощо), і ягоди (для різноманітних десертів та коктейлів). Зверніть увагу, що деяку частину грибів можна засушити, тому що взимку – тобто не в сезон – ресторани їх купуватимуть навіть за вищими цінами.
Можна здавати природні врожаї в торговельні мережі – причому, як у свіжому, так і в засоленому вигляді (знову ж таки, потрібно буде зробити заготівлі на холодну пору року). Напевно, і на базарах ви зможете знайти своїх закупників.
Непогано купуються природні товари далекобійниками на великих автомагістралях (іноді при цьому обладнуються навіть спеціальні дерев’яні прилавки). Так чи інакше, пункти збуту вам потрібно знайти ще до початку сезону ягід та грибів, щоб згодом бути впевненим у майбутній їх реалізації. Успіхів!
[…] Сезонний заробіток на зборі грибів та ягодів […]