Перейти к содержанию

Що робити, якщо немає чим платити іпотеку

Страшне слово дефолт, що означає неповернення боргу. Як поводитися позичальнику, якщо він зіткнувся з таким неприємним поняттям? Відповіді нижче в статті.

Ринок кредитування останні десять років розрісся до неймовірних розмірів.

Що робити, якщо немає чим платити іпотеку

Не всі позичальники сумлінні, відповідно зростають суми щодо неповернення боргів.

Хто у групі ризику

Якщо кредитна установа сумнівається в новому позичальнику, спосіб підстрахувати себе завжди знайдеться. Наприклад, збільшити початковий внесок. Статистика підтверджує, що покрити ризики банку, пов’язані з можливим дефолтом позичальника, можна за допомогою п’ятивідсоткового початкового внеску.

Такий внесок збільшує пильність позичальника, і знижує ризик появи дефолтів без особливих підстав. Все ж таки передбачити, чи будуть проблеми з новим клієнтом дуже складно. Часто той, хто на початку не може до ладу підтвердити свої доходи, згодом погашає кредит вчасно, а інший, який спочатку і не викликає жодних підозр, потрапляє до чорного списку неплатників.

Так що спочатку передбачити якою буде кредитна історія клієнта неймовірно складно. Тому керівництво банків вимагає від своїх службовців перевіряти надані позичальником документи якнайретельніше. При ухваленні рішення про видачу іпотечного кредиту банк просить надати позичальника як довідку про доходи з основного місця роботи, а й підтвердити інші доходи.

Це і здавання в оренду нерухомості, дивіденди з цінних паперів, володіння земельними ділянками. На момент оформлення іпотеки ці джерела співслужать хорошу службу позичальнику, але в майбутньому можливе падіння доходів від акцій, відмова орендодавця від користування нерухомістю, знецінення землі. Тобто всі додаткові зазначені джерела не принесуть очікуваний дохід, і можливість дефолту позичальника збільшиться.

«Сіра» зарплата та виникнення страхових випадків

Багато банків погоджуються враховувати при видачі іпотеки «сірі» зарплати клієнтів. В принципі це добре для іпотечного ринку. Оскільки розвиток такого кредитування дуже загальмувався б, враховуючи, що в Росії приблизно 80% зарплат видаються в «конверті». Але те, що в цілому благотворно позначається на програмах іпотечного кредитування, для банку та й для позичальника, іноді перетворюється на проблему. «Сіра» зарплата співробітника може просто зникнути. Наприклад, через зниження прибутку фірми, де він працює.

Таке страшне для людини поняття, як втрата працездатності, веде до втрати платоспроможності та ризику виникнення дефолту. Тому всі банківські установи обов’язково оформляють страховку. Іноді навіть радять оформити страхування на випадок тимчасової непрацездатності. Звичайно, іпотечний кредит дорожчає, але в той же час так буде спокійніше обом сторонам.

Очі в очі

У разі постійної несплати за внесками банк подає на позичальника до суду. Якщо він визнає клієнта банку банкрутом, нерухомість буде виставлена ​​на продаж. Кредитній установі такий варіант принесе мало зиску. Банку краще і надійніше, якщо позичальник вносить платежі та відсотки за іпотекою протягом усього терміну оформленого кредиту.

Тому, перш ніж вдаватися до таких кардинальних заходів, банківська установа спільно з позичальником шукатиме шляхи виходу з кризової ситуації. Продаж нерухомості з аукціону – останній крок, коли всі інші методи вже випробувані.

Тому, на сьогоднішній день виникнення ситуації з дефолтом по іпотеці може передбачити лише позичальник. Перш ніж йти до банку, необхідно реально оцінити свої можливості. Чи подужаєте ви багаторічні виплати, чи вистачатиме вам грошових коштів на нормальне життя, чи вистачить у вас моральних, та й фізичних сил багато років таким чином «співпрацювати» з банком. Подумайте і зважте, щоб згодом не страждати самому і не підбивати банківську установу. Успіхів!

Основні види франчайзингу

Як влитись в новий колектив

Чому не працює плей маркет ( Google Play Market )

Комментарии 1

Добавить комментарий