Перейти к содержанию

Що таке кредитна історія, і де її подивитись?

На сьогоднішній день обсяги кредитування постійно зростають. Тому дуже важливо дотримуватися позитивної репутації як потенційного позичальника. Саме кредитна історія є зведенням всіх загальних відомостей про те, яким чином ви виконували всі свої боргові зобов’язання, які були укладені офіційно кредитними договорами. Природно, що їхнє порушення призводить до погіршення вашої кредитної історії. Отже, знижуються ваші шанси на отримання кредиту наступного разу.

Що таке кредитна історія

Складається будь-яка кредитна історія із трьох основних частин. У титульній частині містяться лише ваші ідентифікаційні відомості. В основній – кредитні зобов’язання. Це все ті суми, які ви будь-коли брали, як їх погасили, в які терміни і т.д. А в останньому розділі наведено всі дані про те, хто ще має доступ до цієї інформації та звідки її взяли.

Лежать такі кредитні історії у спеціальному бюро кредитних історій. Діяльність цих комерційних підприємств регулюється державної службою. Саме тут можна отримати всю інформацію про те, хто і які кредити брав і виплачував у своєму житті. Але запросити власну кредитну історію не так просто, як може здатися на перший погляд. Навіть у разі правильного оформлення цього запиту ви можете не отримати відповіді або отримати відмову. На це є кілька причин. Наприклад, ви можете не мати кредитної історії. Або при запиті ви зробили помилку у зазначенні своїх даних, а може ваша кредитна історія була колись створена на основі старих документів на кшталт втраченого паспорта.

Але пам’ятайте, що ваша кредитна історія у будь-якому випадку є суворо конфіденційною інформацією. А надсилати запит на її отримання найзручніше через нотаріуса. Тоді вам не доведеться самостійно заповнювати всілякі бланки та займатися відправкою. А результат ви зможете дізнатися прямо в нього, або він може прийти вам на електронну пошту.

Як дізнатися про кредитну історію?

Сьогодні, коли обсяги кредитів постійно зростають, важливо мати гарну репутацію. Кредитна історія — це зведення даних про те, як ви виконували боргові зобов’язання за кредитними договорами. Їхнє порушення призведе до погіршення кредитної історії та зменшення шансів отримати наступний кредит. Кредитна історія включає 3 частини. У першій містяться ідентифікаційні відомості. В основній частині є ваші зобов’язання – які суми взято, у який строк погашено, як виплачували відсотки. У додатковому розділі вказуються дані про те, звідки взято інформацію, хто має до неї доступ.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій», будь-який українець раз на рік має право безкоштовно отримати свою кредитну історію, особисто звернувшись в кредитне бюро. Для цього потрібно взяти паспорт і ідентифікаційний код, а також їх копії, засвідчені вашим підписом; приїхати особисто в офіс бюро і написати заяву з проханням надати доступ до кредитної історії.

Процесу отримання історії

Для того, щоб отримати кредитну історію рекомендованим листом поштою в ПВБКІ, потрібно зареєструватися на сайті бюро, вказавши адресу, на яку ви хочете отримати документ. Дані перевірять і надішлють вам інформацію для авторизації на сайті, після якої ви дізнаєтеся, чи є ваша історія в базі бюро. За обробку та відправку інформації потрібно наперед сплатити 40 гривень (пластиковою карткою або банківським переказом); в ціну входить вартість рекомендаційного листа.

УБКІ також пересилає поштою кредитну історію за запитом позичальника протягом двох днів після його отримання. Для цього також потрібно надіслати завірені вашим підписом копії сторінок паспорта (першої, другої і з відміткою про реєстрацію), ідентифікаційний код і заяву. Платити при цьому нічого не потрібно. Послуги відвідування бюро за отриманням історії — не передбачено.

Дізнатися про кредитну історію, можна заповнивши спеціальну форму. При цьому потрібно вказати електронну пошту, на яку надійде відповідь. Потрібно також встановити код. Крім цього, на сайті можна поміняти, ліквідувати або отримати код суб’єкта.

Запит через кредитну організацію

Такий спосіб підійде, якщо ви не маєте код суб’єкта. Звернувшись до банку, ви дізнаєтеся про місце зберігання історії, здійсните дії з кодом – сформуєте, анулюєте або зміните його.

У разі звернення до кредитної установи потрібна ідентифікація заявника. Тому потрібно пред’явити документи. Користувачі історії показують документ, що доводить їхнє право на видачу даних про суб’єкт.

Як вибрати кредитного брокера

Готуємося до походу в банк для отримання кредиту

Як інвестувати в ПАММ-рахунки?

Комментарии 2

Добавить комментарий