Перейти к содержанию

Що таке криптовалюта і де її купити

З появою мережі інтернет в світі постійно з’являються якість суттєві зміни  у житті людей і функціонування держави. Ось зовсім недавно з’явились цифрові гроші, так звана криптовалюта. Яка використовується виключно в Інтернеті у транзакціях між користувачами, для конфіденційності та повної свободи. Вона виникла здавалося б з простої ідеї: зробити так, щоб гроші були повністю незалежними і не пов’язаними з будь-якими контролюючими організаціями, такими як банки, фінансові компанії, що випускають кредитні картки, та інші установи.

Криптовалюта чи цифрові гроші, що це таке зрозумілою мовою

Що таке криптовалюта

Для людей абсолютно нормально, що гроші функціонують у вигляді паперових купюр та металевих монет. Нікого не хвилює, що наші гроші, так звана фіатна валюта, підлягає державному регулюванню, і люди мають до них доступ через фінансові установи.

Децентралізація криптовалюти є однією з причин, чому люди хочуть інвестувати в неї. Однак це не єдина причина, і саме тому Біткоїн – король цифрових грошей не є самотнім гравцем на криптовалютному ринку.

Чим відрізняються цифрові гроші від паперових грошей

Криптовалюта — це віртуальна валюта, тому вона не має фізичної форми і торгується в основному тільки в Інтернеті. Таким чином, це зовсім інші гроші, які відрізняються від традиційних грошей, так званих банківських кредитних білетів, що забезпечуються золотом.

У той час як фіатна валюта генерується (друкується) відповідно до вказівки уряду, віртуальна валюта створюється за допомогою методів кодування. Метод програмування регулює використання та емісію криптовалюти.

Децентралізація означає, що уряд, банки та інші фінансові установи не можуть навіть торкатися таких грошей, якщо країна повністю не заборонить людям використовувати цифрові гроші.

Назва крипти походить від криптографії, де звичайний текст перетворюється на зашифрований код, що гарантує повну безпеку. Так само обліковий запис криптовалюти містить конфіденційну інформацію, яка недоступна нікому іншому, і залежить від процесу реєстрації, у якому зміни можуть бути внесені заднім числом.

Для чого використовується криптовалюта

Поки продавець знає, що таке цифрові гроші і приймає їх як повноцінну форму оплати, їх можна використовувати по-різному. Нижче перераховані кілька ситуацій, у яких криптовалюта вже використовується сьогодні:

  • онлайн-купівля та продаж товарів та послуг;
  • конвертація цифрової валюти у фіатні гроші;
  • довгострокові фінансові вкладення;
  • торгівля на криптовалютній біржі.

Для тих, хто хоче купити криптовалюту в Україні, можуть звернути увагу на наступні 5 бірж, де продають цифрові гроші за гривні:

  • Binance;
  • Huobi;
  • Whitebit;
  •  Exmo;
  •  Куна.

Криптовалюта також може використовуватись як пряма форма оплати між користувачами. Це особливо зручно для тих, хто хоче працювати віддалено.

Навіщо люди винайшли криптовалюту?

Все більше і більше фрілансерів вибирають криптовалюту як кращу форму винагороди – в основному через децентралізацію та свободу, яку вона забезпечує.

Однак з моменту появи криптовалюта була предметом численних суперечок. Справа в тому, що через безконтрольність крипту люблять бізнесмени, які займаються незаконною діяльністю.

Якщо поцікавитися у творців віртуальних грошей, якими були їхні наміри і що вона їм взагалі дала. Безумовно, це була протидія сильним централізованим фінансовим установам, а також уряду, який безпосередньо впливає на вартість валюти.

Резюме

Незважаючи на різну думку людей щодо цифрових грошей, вони стрімко множаться і підкорюють валютний ринок. Поки що це найстійкіша валюта, на яку не впливає інфляція та державні катаклізми. Тому розумні люди зберігають свій грошовий капітал у криптовалюті.

Ідеї про те, як заробити гроші в Інтернеті

Постановка цілей по методу SMART

Відкриття рахунку в іноземному банку