Ні для кого не секрет, що лінь – справжній бич для багатьох людей. Кожен з нас так чи інакше потрапляв у цей стан. Наприклад, в онлайн-бізнесі багато ледарів, які не можуть застосувати на практиці отримані знання або досвід тих, хто вже досяг успіху в цій сфері.
На жаль, більшість із нас не розуміє її суті. Якщо ви не знаєте природи ліні, ви не знатимете, як з нею боротися.
Є один універсальний закон – «Все, чого ми не розуміємо, керує нами і не піддається змінам».
Я впевнений, що ви можете придумати складні теорії та десятки причин, щоб пояснити та виправдати такий стан речей. Багато хто б навіть захистив його як свого друга 🙂 .
Що таке лінь – простими словами
Отже, розкриємо нарешті «секрет»! Лінь – це просто пасивний прояв якоїсь втоми.
Інакше кажучи, людина стає лінивою, коли її фізичні та розумові сили виснажені. У вас просто не вистачає сил, щоб щось зробити. Як я вже сказав, лінь – це прихований прояв втоми.
У цій лінії думок ми можемо виділити:
- 1) фізична втома;
- 2) розумова (психічна) втома;
- 3) розумова втома;
- 4) духовна втома.
Ми розглянемо кожен вид. Виявивши його «справжню» природу, ви зможете впоратися з ним:
Фізична втома
Найпростішою формою ліні є фізична втома, коли ваш організм вичерпав більшу частину своїх енергетичних і поживних ресурсів. Наш організм підтримується складними енергозалежними процесами. Коли ця енергія закінчується, вона стає виснаженою, і керувати нею стає все важче. Для цього потрібно дати йому можливість відновитися.
Відпочинок є ключем до відновлення життєвої енергії. Не позбавляйте свій організм необхідної кількості сну, забезпечте його повним набором поживних речовин, і ви не помітите, як швидко повернетеся до звичного ритму життя.
Наприклад, найбільш схильні до ліні люди звичайних професій, які постійно піддаються важкій фізичній роботі. У них бувають моменти, коли їм «не хочеться» взагалі нічого робити. На щастя, лінь, що виникає внаслідок фізичної втоми, дуже легко побороти.
Розумова (психічна) втома
Тут все складніше. У разі розумової втоми ми автоматично досягаємо більш глибокого рівня. Боротьба з лінню, викликаною розумовою втомою, вимагає набагато більше, ніж хороший сон, збалансоване харчування та поживні речовини.
Розум безпосередньо пов’язаний з тілом, але він не відновлюється так швидко, як тіло. Йому потрібно набагато більше часу, щоб відновити свої ресурси. Особливо, якщо ми зовсім виснажені. Можливо, нам знадобиться ізолюватися від усього, що нас обтяжує, і через кілька днів або тижнів ми знову повернемося до колишнього ритму діяльності.
Саме з цієї причини для людей, які займаються розумовою працею, одного вихідного дня на тиждень недостатньо. Ідеальним варіантом є перерва 2-3 дні на тиждень, а також періодична організація міні-канікулів з практично повним відривом від будь-якої активної розумової діяльності.
Як я вже згадував, розум і тіло взаємозалежні. Фізична активність не вимагає інтенсивної розумової діяльності. Люди, які обрали займатися переважно фізичною працею, не можуть впадати в стан розумової втоми!
Зверніть увагу на попередній абзац. У цьому і полягає рецепт боротьби з проблемою.
Наприклад, коли ми бігаємо, ми більше ні про що не думаємо. Наш розум ясний і вільний від тривожних думок. Тому чим швидше ми біжимо, тим більше будемо напружувати організм. Таким чином ми дамо розуму відпочити протягом більш тривалого періоду часу.
Тобто фізична активність допомагає впоратися з інтелектуальною втомою.
Спорт, йога, плавання, біг налаштують ваше тіло на потрібну частоту, а також вплинуть на ваш душевний стан. Короткі вправи розслабляють тіло, але, відповідно, розслабляють і розум. І навпаки – відпочив дух допоможе розслабити тіло.
Розумова втома
Це наступний рівень, який певною мірою відрізняється від двох попередніх за складністю.
Якщо протягом тривалого часу ви піддаєтеся без відпочинку фізичним і психічним навантаженням, сильному стресу, ви досягаєте стадії виснаження енергетичних ресурсів. Ви потрапляєте в емоційну (ментальну) порожнечу, хронічний стрес або, що ще гірше, депресію.
Цей процес розвивається поступово, у багатьох випадках повільно, непомітно – аж до повного емоційного спаду. Оскільки наша цивілізація прагне до постійного прогресу та досягнення все вищих і вищих цілей, сучасній людині потрібно все більше сил для роботи. Тільки так вони можуть досягти великих результатів. На жаль, це має свою ціну – хронічну втому та емоційну порожнечу.
Життєва енергія та емоції – різні прояви однієї сили. Тому чим більше людина втомлюється, тим гірше її емоційний стан. Це безпосередньо пов’язано зі станом душі. Якщо ми відпочили і свіжі, наш емоційний стан, розум і дух на одному рівні.
Є хитрощі, за допомогою яких можна вивести людину зі стану душевної ліні.
- # 1. Змініть робоче середовище.
- # 2. Зміна кола спілкування. Вам не потрібні люди, які вас принижують і обмежують.
- #3. Періодичні фізичні вправи в поєднанні з подальшою релаксацією.
- #4. Відпочити від душевної напруги (забути на мить про всі цілі та думки).
- #5. Нові враження (подорожі, кіно, хобі).
- #6. Різні духовні практики, йога, рейки та ін.
Духовна втома
Ми досягаємо найглибшого і найскладнішого рівня.
Річ у тому, що на нашому життєвому шляху так чи інакше ми стикаємося з різними травматичними подіями. Наприклад, стрес, фізична травма, емоційний біль, конфлікти, загрози нашому виживанню. І всі ці події, на жаль, залишають по собі відбиток.
Ці відбитки накладаються з дитинства шар за шаром і формують наш характер.
Деякі з нас переживають більше позитивних подій у своєму житті, іншим не так пощастило. Є люди з непростою долею, які великою працею і зусиллями досягли всього. Є люди, які, навпаки, отримали багато подарунків від долі, не оцінивши їх. І в певний момент вони вели порочний і безглуздий спосіб життя, що призвело до травматичних переживань. Скільки людей – стільки і різних історій.
Духовна втома характеризується накопиченням занадто великого негативного і неусвідомленого досвіду, який стає непосильним тягарем на плечі людини. Цей досвід буквально паралізує сили особистості, її духовну міць. Це минуле зовсім непомітно впливає на його людську природу і поведінку.
Стан ми виражаємо за допомогою таких виразів, як: «Я втомився жити», «це не життя, а муки» тощо.
Вийти зі стану «духовної ліні» дуже важко, тому що люди не усвідомлюють причин цього стану і навіть не розуміють, на якому рівні він виникає.
Чи є спосіб подолати стан духовної ліні?
Звичайно!
Протягом тисячоліть різні школи та релігії шукали власні ефективні методи. Є рішення проблеми. Я не буду рекламувати ту чи іншу методику, тому що ви самі повинні вибрати найбільш відповідний для себе. Це питання бажання і часу.
Ви повинні зрозуміти, як ви можете очистити минуле від негативних, болючих спогадів і повернутися до своєї справжньої природи.
Як пов’язані всі рівні?
Як ви можете здогадатися, всі рівні пов’язані між собою в єдину систему. Зміна на одному рівні рано чи пізно впливає на інший.
Наприклад, хвороба, що виникає на психічному рівні, з часом переходить на фізичний рівень. І навпаки, є хвороби, які починаються на фізичному рівні і прогресують до психічного.
Якщо ви відчуваєте, що часто впадаєте в стан стресу або ліні, тоді зробіть наступне, щоб впоратися з ситуацією:
- # 1. По-перше, постарайтеся відпочити, поїсти, виспатися.
- # 2. Якщо це не допомагає, включіть легку фізичну активність (ходьба, біг, йога, плавання, інші види спорту тощо)
- # 3. Якщо це не приносить бажаного результату, переходьте на інший рівень. Відпочинок на природі, планування та проведення міні-екскурсій.
- # 4. Якщо після перерви ви знову відчуваєте лінь, у вас немає бажання знову працювати, причини знаходяться на емоційному рівні. Необхідно змінити рід діяльності або коло спілкування, який вас певним чином пригнічує.
- # 5. Однак, якщо зміна соціального середовища або місця роботи не допомагає, шукайте причину на духовному рівні. Тут вам доведеться докласти найбільших зусиль у пошуку методів боротьби з негативними і несвідомими переживаннями.
Серйозним негативним аспектом ліні є те, що чим довше ви перебуваєте під її тінню та контролем, тим важче стає звідти вибратися.
Людина переходить від активності до пасивності і навпаки. Ми набираємо силу в пасивному стані і витрачаємо її в активному.
На мою думку, лише поєднання активності на фізичному, розумовому та емоційному рівнях з періодами пасивного відпочинку може привести до гармонії.
Пам’ятайте, що життя – це постійні зміни і плавний перехід від одного стану до іншого!
Тепер підведемо підсумки:
- # 1. Лінь – це певний ступінь втоми (і на певному рівні).
- # 2. Якщо ви відчуваєте млявість, ви повинні спочатку визначити, на якому рівні ви втомилися. Розуміючи суть проблеми, можна шукати конкретні шляхи її вирішення.
- # 3. Пам’ятайте, що більшість проблем завжди на несвідомому рівні – духовному.
10 кращих книг про саморозвиток
Як стати більш продуктивним?
Як впоратись з емоційним вигоранням