Перейти к содержанию

Що таке невзаємозамінний токен NFT

NFT (скорочення від non-fungible token) – це тип токена, який працює на Ethereum. Кожен НФТ – на відміну, наприклад, від криптовалюту – унікальний. Такий токен не має фіксованої, наперед визначеної вартості. Його не можна розділити на дрібні частини – його можна купити чи продати лише як єдине ціле. Його не можна обміняти на інший жетон. NFT можна придбати на біржах, таких як OpenSea.

NFT — це свого роду цифровий сертифікат автентичності, що підтверджує право власності, наприклад, на віртуальний об’єкт (GIF, jpg-файл, відео, повідомлення у Twitter).

Цифровий об’єкт, присвоєний токену, наприклад, фотографія у форматі jpeg, може бути скопійований та поширений в Інтернеті, але сам код є унікальним і незмінним.

Такий токен не обмежується цифровим світом — він може бути доказом володіння фізичним об’єктом (наприклад, нерухомістю).

Що таке невзаємозамінний токен (NFT)

NFT широко використовується для продажу цифрових витворів мистецтва.

2021 року ринок NFT коштував 41 млрд доларів, а 2022 року ця сума може навіть подвоїтися.

Дедалі більше брендів створюють свої власні NFT. Одним із прикладів є компанія McDonald’s, яка знову представила сендвіч McRib саме у вигляді токену.

Деякі з найбільш популярних проектів NFT включають:

Яхт-клуб мавп (BAYC) — це колекція з 10 000 NFT, які представляють малюнки з мавпами — кожен з унікальними особливостями. BAYC — це проект, який був одним із найуспішніших на криптовалютному ринку. Навколо неї сформувалося активне співтовариство, токенами якого володіють такі знаменитості, як Снуп Догг та Емінем. Власники токенів отримують доступ до ексклюзивних заходів чи пропозицій. Вже навіть було створено Ape Coin, рідну криптовалюту для спільноти BAYC, і є плани зняти фільм, натхненний нудними цифровими мавпами.

CryptoPunks – один із перших проектів NFT. Він був створений у 2017 році та тепер вважається культовим. CryptoPunks – це 10 тисяч унікальних, піксельних персонажів. Спочатку їх можна було отримати безкоштовно, але їхня вартість швидко зросла.

Особистий приклад заробітку на Форекс для новачків

33 ідеї для Бізнесу з мінімальним вкладом грошей

Як заробити на онлайн-покері: основні способи