Перейти к содержанию

Строковий трудовий договір: як взяти кредит готівкою

Зростаюча інфляція і пов’язане з нею підвищення процентних ставок у банках, сьогодні ускладнюють отримання кредиту. Люди, які подають заявку на іпотеку, можуть мати проблеми з кредитоспроможністю. В яке становище це ставить потенційних позичальників? Вкрай невигідне. В статті йдеться про те, чи отримає позичальник кредит, маючи довідку про строковий трудовий контракт.

Як оформити споживчий кредит в банку, маючи довідку про строковий трудовий договір 

Строковий трудовий договір: чи можна взяти кредит готівкою

Строковий трудовий контракт і банківський кредит – це досить складне питання. Хоча банки не повідомляють, що позичальнику для оформлення кредиту потрібен трудовий договір на невизначений термін, але при оформленні позики виникають проблеми. Тому більшість кредитних консультантів чітко скажуть, що тип контракту на невизначений термін дає позичальнику найкращі шанси на отримання кредиту.

Строковий договір і кредитоспроможність – як це впливає?

Кредитоспроможність позичальника визначає максимальну суму кредиту, який може бути наданий йому на певний період часу. На розмір позики впливає ряд факторів, таких як сума доходу, щомісячні витрати на проживання або сума зобов’язань.

Перед оформленням кредиту банк також перевіряє кредитну історію заявника. наприклад, на наявність інформації, що міститься в базі даних боржників. При оформленні угоди, згідно якої позика буде повністю погашена через кілька років (наприклад, іпотека), слід враховувати, що банк також перевірить: вік позичальника, сімейний стан, освіту або навіть посаду.

Дохід також має великий вплив на суму кредитоспроможності. Однак не тільки його сума чи регулярність отримання, а й джерела доходу. Людина, що працює за строковим трудовим договором, може похвалитися високим заробітком, але вона знаходиться в групі ризику, оскільки може відразу позбутися джерела доходу – так само, як і підприємці, які недавно почали вести власну справу.

Тому для банку найкращим клієнтом однозначно є той, хто отримує винагороду за трудовим договором.

Тоді що робити людині з строковим контрактом? Чи можливо отримати кредит, працюючи за строковим трудовим договором?

Багато банків видають кредити людям з строковими контрактами, встановлюючи максимальну дату погашення позики до закінчення терміну дії трудового контракту. У разі іпотечних кредитів або інших довгострокових зобов’язань банки накладають на своїх клієнтів додаткові обмеження, вимагають так званої обіцянки працевлаштування, та подання довідки від роботодавця.

 Кредит готівкою за строковим трудовим договором

Люди, які мають строковий договір на працю, намагаються отримати кредит набагато частіше, ніж клієнти з постійною зайнятістю. Банки, звичайно, підходять до цих питань індивідуально, але більшість кредитних умов часто однакові, особливо в найпопулярніших банках.

Через який час роботи можна отримати кредит?

При відповіді таке питання банк виставить умову, де однією з найпоширеніших вимог є мінімальний стаж роботи у теперішнього роботодавця. Більшість кредиторів вимагають, щоб це було не менше трьох місяців. Кредити готівкою найчастіше надаються на термін дії трудового договору.

Чи може банк перевірити, чи є у позичальника трудовий договір? Так, може. Перед прийняттям рішення про надання кредиту, фінансова установа зажадає від позичальника пред’явити всі необхідні документи, що підтверджують достовірність наданих ним даних. Способом уникнути цих формальностей може стати кредит під довідку про доходи.

Є банки де при подачі заявки на кредит заявник не зобов’язаний надавати довідку від роботодавця, але це не означає, що він може надати вигадану їм інформацію. Банк все одно перевірить їх справжність, але зробить це самостійно і набагато швидше.

Кредит із терміновим контрактом, безумовно, легше отримати, коли йдеться про кредит готівкою. А як це питання виглядає у випадку із іпотечним кредитом?

Іпотека і терміновий трудовий договір позичальника

Іпотечні кредити відносяться до групи зобов’язань, що беруться на тривалий період часу. Їх термін дії мало коли буває менше 20 років, а це означає, що вони обтяжені надзвичайно високим ризиком. Людина, яка претендує на іпотеку, повинна перш за все показати хороші здібності та бездоганну кредитну історію.

Багато хто задається питанням, чи отримають вони іпотеку без довідки від роботодавця про тип договору позичальника. На зустрічах із банківським консультантом також часто люди ставлять питання, який термін дії трудового договору від клієнта може знадобитися банку. На це нема універсальної відповіді. Термін договору про працю позичальника, безумовно, має значення.

Чи можна взагалі отримати іпотеку за терміновим трудовим договором?

Банки все частіше віддають перевагу людям, які працевлаштовані за терміновим контрактом, але це не означає, що вони можуть отримати великий кредит. Насамперед кредитор враховує стаж роботи у поточного роботодавця (бажано не менше 3 місяців) та час, що залишився до закінчення поточного контракту. Звичайно, жоден періодичний договір не діятиме найближчі 15-20 років, але важливо, щоб він діяв хоча б кілька місяців.

Про те, через зростання відсоткових ставок по кредиту нині отримати іпотеку за терміновим договором значно важче, ніж рік тому.

Як підвищити кредитоспроможність за терміновим договором на працю?

Якщо ви працюєте за тимчасовим контрактом та хочете подати заявку на іпотеку, постарайтеся попрацювати над своєю кредитоспроможністю.

Для цього взнайте в банку, на який термін вам потрібно укласти трудовий договір, щоб отримати кредит. Що ще можна зробити з точки зору кредитоспроможності, якщо у вас терміновий  договір на працю.

1). Насамперед, зведіть свої зобов’язання по кредиту до мінімуму, а ті, які ви не можете погасити раніше, просто погасіть вчасно.

2). Якщо у вас є вільний час, пошукайте додаткову роботу, навіть декілька додаткових годин роботи на день, трохи підвищать ваше почуття захищеності та збільшать ваш дохід.

3). Попросіть у свого роботодавця довідку-обіцянку, в якій він зобов’язується прийняти вас на роботу на наступний період.

Кредит від українських банків, яких не цікавить довідка про доходи

  • ОТП Банк пропонує користувачам кредитну карту на суму 30 тисяч гривень на пільговий період користування 55 діб.

·       МФО  CreditPlus дає кредити цілодобово до 25 тисяч гривень.

·       Кредит від ZeCredit – без довідок, під 0,01% в день і до 15 тисяч гривень.

·       ФО ПУМБ – сума кредиту до 300 тисяч гривень без довідок про доходи.

·       Банк РВС кредит дає під 18% на рік, сума коштів, яку можна отримати до 50 тисяч гривень.

Резюме

Банківський кредит та строковий трудовий договір – тема, яку часто порушують люди, які хочуть подати заявку на кредит в банк, який вимагає довідку від роботодавця.

Зі статті стало відомо, що строковий договір на працю не позбавляє позичальника можливості отримання кредиту.

Однак все залежить від банку та типу кредиту, його суми, на терміну на який позичальник подає заявку.

Хто може дати гроші на халяву?

Просування бренду через стримерів на Twitch

Як просувати Історію ( Stories ) в Instagram