Перейти к содержанию

Тайм-менеджмент — інструмент успішного інвестора

Найважливішим і найдорожчим ресурсом на даний момент є час, тому незалежно від професії та сфери діяльності однією з головних навичок кожного спеціаліста виступає правильний тайм-менеджмент.

Безсумнівно, успішний інвестор також має вміти керувати часом, хоча б тому, що за кілька секунд ситуація на ринку може суттєво змінитись. Ця стаття розкриває основні засади правильного використання обмеженого часу.

Успішність інвестицій визначається вірним вкладенням грошей і здатністю інвестора підлаштовуватися під ситуацію на ринку.

Тайм-менеджмент - інструмент успішного інвестора

Для прийняття рішення інвестор повинен аналізувати величезні масиви інформації, стежити за всіма подіями, проводити фундаментальний та технічний аналіз, що досить важко встигати робити за 24 години на добу.

У зв’язку з цим кожен професіонал своєї справи має взяти за правило такі поради, адже хто як не учасники фінансового ринку розуміють, що час – гроші.

Насамперед, розвиток навички управління часом дозволить перестати відкладати важливі та важкі справи на потім та ухилятися від виконання обов’язків, навчить швидко оцінювати поставлене завдання та порівнювати його зі своїми можливостями, позбавить постійної занепокоєння про дедлайн та підвищить результативність діяльності. Крім того, умілий тайм-менеджмент необхідний просто для того, щоб встигати продуктивно працювати та відпочивати у повному обсязі.

Єдиного рецепту успішності планування власного часу немає, але є кілька методів, які можна компонувати і створити в такий спосіб свій власний індивідуальний підхід до тайм-менеджменту.

Фахівці рекомендують складати списки справ. Успішна ділова людина завжди носить із собою записну книжку або щоденник, де вона фіксує всі свої справи, щоб правильно розподілити час і нічого не проґавити.

Щоб довгий список не здавався нездійсненним, з психологічного погляду краще розділити печінку на кілька записок, наприклад, краще буде три списки по три справи, ніж один список з 10 справ.

Якщо у графіку є вільний час, наприклад, коли необхідно переміститися пішки або на машині з одного місця в інше, приймаючи душ або їжу, слід приділити його обмірковування планів на поточний і наступний день, щоб розставити пріоритети.

Потрібно любити себе та заохочувати за свої досягнення. Зокрема, якщо плани були виконані, можна зробити собі подарунок: зробити собі вихідний або пару годин відпочинку, купити улюблене тістечко або випити улюблений коктейль.

Можна, звичайно, прагне досягнень Юлій Цезаря у спробах здійснювати кілька справ одночасно, але вчені доводять, що найефективніше мозок людини працює при концентрації на одній справі. Не варто працювати у багатозадачному режимі, якщо у пріоритеті стоїть саме продуктивність, а не швидкість.

Найкращий спосіб управління часом – це встановлення власних дедлайнів. Щоб не переживати щодо зривів поставлених термінів, власний дедлайн має бути трохи раніше, але з урахуванням своїх здібностей. Так можна уникнути штрафних санкцій через затримку завдань. Разом із заохоченням варто призначати собі покарання, якщо зриваються власні дедлайни.

Багато трудоголік покладають на себе дуже багато обов’язків, через що відчуваються стреси, погіршується настрій, знижується продуктивність, не виконуються завдання вчасно. Тому для успішності необхідно розподіляти обов’язки та перекладати частину роботи на інших. Підвищити результативність діяльності можна у групі.

Доведеться контролювати лінії комунікацій між членами групи, розуміння всіх своїх обов’язків, однак, при налагодженій роботі, група може зробити набагато більше завдань із кращою продуктивністю, ніж якби члени групи працювали окремо.

Крім перерозподілу обов’язків варто пам’ятати і про відпочинок. Втомлений працівник виконує поставлені завдання повільніше та гірше. Потрібно бути реалістом та адекватно оцінювати свої здібності. Наприкінці дня необхідно підбивати підсумки, оцінити, що зроблено, щоб заохотити себе та запланувати свою роботу наступного дня.

Ці поради допоможуть не тільки при управлінні активами на фінансовому ринку, але й у повсякденному житті.

Як правильно розпланувати свій час

Вигідна пропозиція як готовий бізнес

Заробіток у декретній відпустці