Перейти к содержанию

Термін погашення облігацій

Облігації багато фахівців вважають чи не найбільш безпечним інвестиційним інструментом. Особливо, порівняно з акціями. Справа в тому, що власники облігацій мають пріоритет при вимаганні своєї частки активів у разі ліквідації чи реструктуризації компанії. При цьому вони є непоганою альтернативою різним кредиторам та банкам для емітентів. Адже вони пропонують їм набагато вигідніші умови, ніж ринок капіталу.

Термін погашення облігацій

Але при інвестуванні в облігації важливо звертати увагу на безліч ключових показників. Наприклад, термін погашення. Під ним мається на увазі дата в майбутньому, яку встановлюють заздалегідь і яку інвестору має бути повернено номінальну вартість облігацій. Зазвичай цей термін погашення знаходиться в межах від року до тридцяти років. При цьому діапазони класифікують на короткострокові, середньострокові та довгострокові.

Слід пам’ятати і про те, що багато облігацій ще мають застереження про «відкликання» або дострокове погашення. Це застереження дозволяє викупити в інвесторів емітент облігації ще до терміну їх погашення. Можливо це лише при настанні дати, визначеної заздалегідь, та при виплаті їхньої номінальної вартості. Хоча зазвичай емітенти намагаються забезпечити собі якусь свободу дій, але зберігають право викуповувати їх після дати до терміну погашення. Це вигідно, якщо процентні ставки падають. Адже тоді емітент може вилучити існуючі боргові зобов’язання та випустити нові – на таку саму суму, але з нижчою відсотковою ставкою.

Тому перед придбанням облігацій інвестору також важливо з’ясувати, чи є в умовах продажу застереження щодо дострокового погашення. Якщо вона є, то потрібно ще з’ясувати, як вона отримуватиме дохід. Останній може бути розрахований тільки на першу дату можливого дострокового погашення або лише на дату погашення. Адже йдеться про зовсім різні суми та можливості.

Які бувають пайові інвестиційні фонди

Які бувають види облігацій

Недоліки мультивалютних вкладів

Комментарии 1

Добавить комментарий