Перейти к содержанию

Все, що вам потрібно знати про Альткойни

На ринку криптовалюти, крім Біткойна, існують сотні інших цифрових валют. Вони відомі як Altcoin, у перекладі – альтернатива Bitcoin. Альткойни (Alternative Coin) є різновидом. віртуальної криптовалюти, заснованої на технології блокчейн. Вони так називаються, тому що є «альтернативними валютами біткойнам». Від сьогодні існує більше 1000 типів альткойнів, а найвідомішими альткоінами є Litecoin, Ripple та Etherum.

Приклади найбільш популярних альткоїнів

Все, що вам потрібно знати про Альткойни

Базуючись на технології блокчейн та відкритого вихідного коду, кожен альткойн у чомусь відрізняється.

1). Litecoin по праву вважається «Сріблом Інтернету» працює аналогічно Біткойну, але у нього більш ефективний алгоритм, який дозволяє «майнити» його приблизно за 2,5 хвилини, тоді як Bitcoin отримують за 10 хвилин. Їх планується видобути 84 мільйони монет. Через меншу популярність курс Litecoin стабільний, а вартість нижча ніж у Бітка.

2). Ripple. Цей альткоїн відрізняється від інших криптовалют режимом роботи. На відміну, наприклад, від Bitcoin чи Litecoin його не потрібно видобувати. Цей альткоїн використовують для торгівлі на платформі Ripple.

3). Ethereum був створений як валюта для приватної платформи Ефіріум, яка дозволяє створювати мережі в технології блокчейн і містити так звані смарт-контракти, які дозволяють проводити транзакції на платформі. Ефір також торгується на різних валютних біржах.

Основні відмінності між Біткойнами та Альткойнами

Як було сказано раніше, для того, щоб «називати цю криптовалюту альткойном, достатньо того, що це не Bitcoin». Але головна відмінність – це велика різниця в популярності. Біткоїн в даний час є найпопулярнішою і найдорожчою криптовалютою. Ще одна відмінність – це купівля за валюту. Bitcoin дуже дорогий і не застосовується для придбання дешевих речей. Альткойни краще підходять для цих цілей завдяки низькій вартості та швидкому виконанню транзакцій.

Альткойни можуть відрізнятися від Біткойнів ще за низкою параметрів. Деякі мають іншу економічну модель або інший метод розподілу монет.

Деякі Altcoin пропонують більш універсальну мову програмування для створення додатків, а інші пропонують більшу конфіденційність порівняно з Біткойнами. Тим не менш, є також багато Альткойнів, які не становлять особливого інтересу.

Якщо, наприклад, Altcoin має велику кількість монет, це просто означає, що монети дешеві. А якщо проводить транзакцію швидше, то це означає, що вона вимагає менше підтверджень для рівня безпеки.

Є багато Альткойнів, які взагалі не мають жодних переваг у порівнянні з Біткойнами, і менш корисні. Хоча творці обіцяють корисні функції, але багато цих обіцянок так і залишаються обіцянками.

Все це означає, що Альткойни мають більш високі ризики, ніж Біткойни. Їхні обмінні курси дуже волатильні, і протягом багатьох років практично жоден Altcoin не зберіг свою вартість, більшість прийшла і пішла.

На додачу, багато Альткойнів можна вважати відвертим шахрайством, в основному створених для збагачення їх винахідників і першопрохідників.

Резюме

У той час, як деякі Altcoin виконують корисні завдання, наприклад, мають більшу анонімність, ніж Біткойн, і мають майбутнє. Але багато інших створюються виключно для спекуляції або ще гірше – для шахрайських дій.

Тому перед покупкою невідомих крипто-монет обов’язково ретельно поцікавтеся на форумах, чи варто їх купувати.

Через існування понад 1000 Альткойнів контролювати їх практично неможливо. Тому більшість з них можуть використовувати злочинці, шахраї та хакери.

5 найпопулярніших криптовалют на сьогодні

Що таке криптовалюта і де її купити

Як стати багатим – 4 стратегії мільйонерів