Перейти к содержанию

Сучасні види шахрайства в Інтернеті

Найбільшою проблемою випадків шахрайства в інтернеті є те, що потерпілий сам дає інформацію злочинцям про свої особисті дані. Розслідування стає більш скрутним, а можливість відсудити власні гроші зводиться нанівець. Існує безліч видів шахрайства в інтернеті, коли злочинці тим чи іншим способом змушують жертву дати інформацію про номер свого банківського рахунку і передати гроші в руки шахраїв.

види шахрайства в Інтернеті
Strong and weak easy Password. Note pad and laptop.

Інтернет магазини.

На просторах інтернет-мережі існує величезна кількість інтернет-магазинів. Але не всі з них є чесними організаціями, що відповідально надсилають товар. Деяка кількість подібних сайтів є фейковими сторінками. Визначити підроблений магазин від цього може бути складно. Першим маркером, який варто звернути увагу, це ціни в інтернет магазині. Якщо вони надто низькі, то з магазином не все добре. Інтернет-магазини з цінами помітно нижче за ринкові приваблюють величезну кількість потенційних покупців. Людина заходить на такий сайт, оплачує товар, а потім продавець безвісти зникає, залишаючи покупця без грошових коштів і без покупки. Іноді товар може прийти поштою, але його якість залишатиме бажати кращого.

Несправжні банківські сторінки.

Шахрайські дії з банками одні з найпопулярніших у злочинному середовищі, бо дозволяють заробити одразу багато грошей. Аферисти залучають користувача через листи «вудочки» на електронну пошту або через SMS-повідомлення на підроблений банківський сайт і пропонують увійти до свого облікового запису. Таким чином, шахраї отримують особисті дані користувача, ввівши які на оригінальному сайті, аферисти зможуть отримати доступ до грошових заощаджень людини. Тому варто завжди перевіряти банківську сторінку на оригінальність та не залишати свої особисті дані на незнайомих сайтах.

Крадіжка з електронних гаманців.

Для того, щоб «зламати» електронний гаманець, шахраям часто доводиться проводити ті ж маніпуляції, що й за шахрайства з фальшивими банківськими сторінками. Крадіжки з електронних гаманців досить популярний спосіб заробити грошей. На електронну пошту жертви надходить повідомлення про втрату сайтом реєстраційних даних користувача та вимогою ввести їх заново. Людина, яка не запідозрила злого наміру, вводить свої особисті дані в таку форму і залишається без коштів.

Як стати шалено продуктивним

Чому сайт не індексується пошуковою системою

Який вибрати варіант овочевого бізнесу