Перейти до контенту

Досягнення успіху в житті та бізнесі – принципи та правила

Чому одним людям удається стати господарями життя, а іншим ні? Чим відрізняються індивіди, які займають лідерські позиції у суспільстві, від більшості представників соціуму здатних грати лише роль виконавців чужих наказів? Як навчитися керувати власним життям та досягати успіху в реалізації планів?

Що заважає вашому успіху?

І розумом природа не образила і зовнішністю, і талантами. Чому ж не вдається досягти своєї мети? Чому до довгоочікуваного фінішу приходять інші, а ви тільки тупцюєте на місці і в розпачі кусаєте губи?

Здавалося б: ваша знайома нітрохи не краща за вас, а в деяких речах поступається вам сто очок. Але чомусь примудрилася вискочити заміж за пристойного хлопця і, на відміну від вас, досі з ним не розлучилася! Або ваша колега: сіра мишка, ні розуму, ні таланту. Однак за щось її відзначив шеф і посадив у крісло начальниці! Чому ви не досягаєте успіху там, де іншим він сам падає до рук?!

Що заважає  успіху?

Найпоширеніші причини. Можливо, саме вони стоять на заваді вашого успіху?

1. Страх. Ви боїтеся зробити щось ризиковане, що обіцяє успіх у майбутньому, і відмовляєтеся хоч щось змінити у своєму житті. Ви міркуєте приблизно так: хоч мені зараз і не зовсім комфортно, але якось живу, і нічого. А якщо я втрачу все?!

2. Виправдання. Коли щось йде не так, як ви запланували, ви відразу ж встаєте в позу, що виправдовується: мовляв, я ні в чому не винна, це обставини (погані люди, погода, тенденції на ринку). Тобто, ви не прагнете здобувати уроки зі своїх помилок, вони для вас – лише привід звалити відповідальність із себе на когось.

3. Пасивна агресія. Можливо, у вашому оточенні багато людей, які не вірять у ваш успіх і всіляко вселяють у вас цю невпевненість. Фрази мами чи чоловіка: «Та де вже тобі!» або «З такими даними ти не станеш успішною» – це справжнісінька пасивна агресія проти вас і вашого бажання стати успішною. Можливо, близькі люди не усвідомлюють цього, але вона впливає на вас негативним чином.

Чим пасивна агресія впливає на успіх?

4. Егоїзм. Ви вважаєте, що світ повинен крутитися навколо вас та ваших потреб? У такому разі немає нічого дивного в тому, що він блокує ваш успіх. Це космічний закон, який поширюється на всі сфери життя: чим більше ми віддаємо (добра, часу, талантів та грошей), тим більше нам повертається. Може, не в ту саму мить, може, через пару місяців або років, але повертається обов’язково.

5. Думка оточуючих. Наскільки ви озираєтеся на своє оточення, коли приймаєте важливі рішення? Наскільки шаблони та установки соціуму заважають вам? Наприклад, думка у тому, що «з бруду в князі» – це завжди нечесний і негідний шлях. Чи про те, що сім’ю та успішну кар’єру поєднати неможливо?

6. Лінь. Ви б і раді рухатися до успіху, стати багатою, коханою та знаменитою, але лежати на дивані та переглядати серіали набагато простіше! Ви чудово знаєте, що вам варто було б повчитися – і успіх був би у вас у кишені, але англійська мова здається вам такою складною!

Як лінь впливає на успіх?

7. Відчуття безпеки та комфорту. Вам здається, що вам так само солодко їстиметься і питиметься і через два роки, і через десять років? Що ті зарплата, квартира та відносини, які є у вас зараз, вас задовольнятимуть? На жаль, ні: життя влаштоване таким чином, що обставини постійно змінюються, і якщо не працювати на випередження, то в один не прекрасний момент можна втратити все.

8. Вибір легкого шляху. Якщо ви постійно йдете шляхом найменшого опору, то ви втрачаєте масу шансів. Цей закон працює на усі 100%!Талановитий бізнесмен вважає, що головне, що потрібно, щоб досягти успіху – це змінити власне мислення, яке згодом змінить життя.

На ці питання та багато інших відповідає автор численних публікацій на тему самореалізації та управління бізнесом Брайан Трейсі. На практиці бізнес-тренер, який пізнав правила успішного життя, зумів протягом декількох років перетворитися з юнака з кар’єрою чорнороба у віце-президента найбільшої фірми. Його публікації стали бестселерами, вони розлетілися світом мільйонними тиражами.

Автор стверджує, основна проблема людини полягає у неправильному ставленні до себе. Кожен індивід має здібності та таланти, які принесуть все бажане, якщо зуміти скористатися ними. Щоб з усією повнотою реалізувати свій потенціал необхідно мати високий рівень самооцінки, самоповагу, наполегливість та усвідомлення власної унікальності.

Великі принципи успішного життя Брайана Трейсі

1. Думки тяжіють до матеріалізації, тож уважно стеж за тим, що думаєш.

Це твердження говорить про те, що люди домагаються того, про що думають більшу частину часу. Весь зовнішній світ є відображенням подій, що відбуваються всередині людини. Наша свідомість надзвичайно могутня і може впливати на здоров’я, манеру спілкування з оточуючими, спровокувати успіхи чи невдачі.

Великі принципи успішного життя Брайана Трейсі

Завдяки власній думці особистість може легко керувати кров’яним тиском, змінювати хімічний склад крові, покращувати координацію рухів або погіршувати її. Змінюючи внутрішні відчуття людина, стає то щасливою і товариською, то сумною і пригніченою, впевненою в собі або вразливою, яка позитивно чи негативно сприймає події.

Щодо матеріальних питань думки можуть допомогти стати процвітаючим багатієм чи невдахою. Особливості мислення та відповідні йому вчинки багато в чому визначають досягнення окремої особистості.

2. Події власними силами нейтральні, лише емоції забарвлюють в певний колір, тому навчившись контролювати мислення можна змінити реальність.

Як досягти успіху в кар’єрі чи особистому житті? Цілком необхідною умовою для сприятливого результату є впевненість у своїх силах. Людське мислення є щомиті зміну внутрішніх імпульсів, думок, сумнівів, амбіцій, надій, розчарувань чи страхів. Кожен із цих елементів буде суттєво впливати на взаємодію особистості з навколишнім світом, якщо вона дозволить йому зайняти лідируючу позицію в голові.

Думки народжують певні образи, ці картинки супроводжують певні емоції, які у свою чергу впливають на дії та вчинки, що визначають події, що відбуваються в житті. Розмірковуючи про успіх, людина отримує силу і впевненість для подолання перешкод, а постійно думаючи про помилки та страхи він готує себе до поразки в задуманому підприємстві.

Змінивши образ своїх думок і ставлення до реальності, індивід може стати впевненим у собі діяльним підприємцем, який позитивно сприймає реальність, завжди домагається поставлених цілей.

3. Переконання – це фільтри, якими людина сприймає реальність. Стати успішним можна тільки в тому випадку, якщо вдасться позбутися «шкідливих» внутрішніх програм.

Як досягти успіху в школі, на роботі, в сім’ї? Найголовнішою перешкодою на шляху до мрії є наші самообмежуючі переконання, що утримують на одному місці та заважають розкриттю внутрішнього потенціалу. Найцікавіше полягає в тому, що більшість таких ілюзій є абсолютно невірними. Вони з’явилися ще ранньому дитинстві під впливом батьків, шкільних вчителів чи приятелів. Найчастіше вони формують своєрідний ліміт у досягненнях різних сфер життя: здоров’я, щастя в особистому житті, великих доходів, кар’єрних висот.

Людина, яка прагне досягти успіху, повинна провести відповідальну роботу над своїми обмеженнями, що діють як шлагбаум для досягнень. Необхідно уважно досліджувати власні переконання стосовно різних сторін життя, виявити шкідливі та виключити їх із образу власного «Я».

Сперечайтеся з особистими обмеженнями, підвищуйте амбіції. Перед тим, як прийняти негативну оцінку самого себе з будь-якого питання, уважно вивчіть реальність твердження, переконайтеся у його відповідності дійсності.

4. Людина – це магніт, що притягує в життя певних людей, можливості, ідеї.

Коли особистість діє і мислить оптимістично, тоді вона починає генерувати навколо себе «силове поле», що приваблює позитивні елементи реальності.

Людина - це магніт, що притягує в життя певних людей, можливості, ідеї.

Популярні поради шановних бізнесменів містять у рекомендаціях про те, як досягти успіху на роботі згадки про необхідність завжди вірити у свій потенціал. Оптімістичний настрій залучає до підприємця активних однодумців, які допомагають реалізувати поставлену мету. Крім цього, варто позбутися страхів та комплексів, які є перешкодами на шляху до перемоги.

Фахівці стверджують, що зміна способу мислення серйозно впливає на життя

1. Успішна людина навчається на помилках та робить висновки. Він не дозволяє промахам стати перешкодами під час його руху вперед.

Принцип можна сформулювати одним девізом: «Досягни успіху, борись до кінця». Секрет багатьох впливових людей полягає у зовсім іншому відношенні до життя в порівнянні з невдахами. Вони звикли долати перепони на шляху до мрії, а проблеми, невдачі та падіння розцінювати, як неминучий досвід, що дає можливість виявити та опрацювати досконалі помилки.

Успішні підприємці ніколи не ставляться до перешкод як до трагедії, не впадають у депресію або тривалий запій через неприємності, а намагаються знайти вихід із становища. Така тактика з часом стає звичкою, яка переноситься на всі боки життя.

2. Постійно рівняючись на ідеал, ви рано чи пізно стаєте схожим на нього.

Психологом давно відома властивість людського мозку, що дозволяє кардинально змінити якості особистості. Якщо довго ототожнювати себе з ідеалом, думати як він, чинити аналогічним чином, то згодом можна максимально уподібнитись йому.

Ця концепція була прийнята вченими після дивовижного випадку, що стався з американською леді. До тридцяти років вона у неї сформувалася вкрай занижена самооцінка через виховання в неблагополучній сім’ї, нападки з боку батьків, а згодом і чоловік.

Постійно рівняючись на ідеал, ви рано чи пізно стаєте схожим на нього.

Песимістичній дамі були зовсім далекі рекомендації фахівців про те, як досягти успіху в Америці в кар’єрі, особистому житті, сім’ї. Звикла з раннього віку до критики вона не мала жодних претензій і амбіцій. Маючи просто унікальну невпевненість у собі, жінка вважала, що не має якихось здібностей чи талантів.

Вона була тривожна, недовірлива, полохлива і сором’язлива. Будь-який відповідальний крок у житті ставав для неї непосильним завданням. Зрозуміло, шансів на вдалу кар’єру та самореалізацію у такої жінки були відсутні.

Якось, вона потрапила в автокатастрофу, після чого прийшла до тями в лікарні в стані середньої тяжкості. У леді відбулася повна втрата пам’яті. Спочатку медики вирішили, що з часом дама згадає минуле життя, але минав час, а жінка ніяк не могла оговтатися.

Випадок був настільки незвичайним, що зацікавив фахівців. Її обстежували, досліджували, аналізували.

Так і не зрозумівши, що трапилося, американку виписали додому без покращень. Жінці з’явилася рідкісна можливість розпочати життя з чистого аркуша. Не пам’ятаючи про свої низькі амбіції, вона стала відомим фахівцем з питань втрати пам’яті. Її публікації розійшлися по світу незліченним тиражем, вона брала участь у симпозіумах, зльотах, наукових форумах, стала впевненою у собі та товариською.

Усі негативні програми дитинства були стерті з її пам’яті разом із комплексом неповноцінності, що призвело до формування успішної особистості.

Добийся успіху. Все або нічого

Відомий шотландський мислитель Девід Хьюм першим запропонував концепцію грифельної дошки чи «чистого листа». Згідно з його теорією людина з’являється на світ без будь-яких установок, переконань, думок про себе та інших. Всі ці базові твердження та цінності він набуває пізніше під впливом оточення.

Тобто свідомість та світосприйняття дитини це чисте полотно, на якому батьки, події, приятелі та педагоги залишають мітки. Виростаючи людина, має на думці результат дитячого виховання, якийсь результат, отриманий за допомогою узагальнення всієї отриманої інформації. За великим рахунком особистість – це сукупність умов за яких і завдяки яким вона сформувалася. Як раніше зазначав Аристотель: «Що друкуєш, те й надрукується».

Один із популярних тестів з виявлення дитячих установок містить такі рекомендації:

– Запитай себе, як ти ставишся до себе, людей, чоловіків, жінок, шлюбу?
– Порівняй відповіді з думкою батьків з цих питань.

Як правило, результат тесту вражає схожістю світоглядів між дитиною та її вихователями.

Людина, яка думає про те, як досягти успіху в навчанні, кар’єрі, особистому житті, бізнесі змушена спиратися на установки, які міцно засіли в його свідомості з раннього віку. Щоб змінити своє життя на краще йому доведеться зруйнувати усталені стереотипи про себе, людей, світ. Адже те, що він є сьогодні – це підсумок ідей, які були беззастережно прийняті за істину в дитинстві.

Якщо малюка часто лаяли, він виріс невпевненою, забитою людиною з повною впевненістю у власній марності та нікчемності. Якщо в дитинстві дитині говорили, що вона здатна досягти багато чого, вона виростає лідером і вдало реалізує свій потенціал у соціумі.

Найнебезпечнішим є недолік любові при харчування дитини. Він відбивається песимістичним настроєм, нападами депресії, нездатності до адаптації у суспільстві, проблемами у взаєминах з колегами та близькими.

Незважаючи ні на що, досягнеш успіху

Жодне невдале дитинство та негативні установки, впроваджені у свідомість, не здатні протистояти бажанню змінити власне життя. Людина завжди має змогу почати працювати над собою. Все що необхідно зробити для кардинальних змін – це вирвати з голови негативні переконання, що заважають стати успішним.

Незважаючи ні на що, досягнеш успіху.

Фахівці рекомендують складати самоствердні афірмації, що допомагають подолати комплекси та повторювати їх регулярно, як мінімум, раз на день. Крім цього, психологи наголошують на необхідності робити рішучі кроки з подолання страхів, невпевненості в собі.

Фахівці стверджують, що якщо «наступати» на комплекс із завидною регулярністю, рано чи пізно він відступить, а у індивіда виробиться досвідчена нечутливість до негативних імпульсів.

Спробуй, досягши успіху, знову подолай страх і зроби рішучий крок, так щоразу ти позбавишся невпевненості у власних силах!

5 речей, які ведуть до успіху в інтернет-бізнесі

Хочу поділитися з вами цими речами, які, на мій погляд, є невід’ємною частиною вашого успіху в онлайн-бізнесі, речами, які є у кожного з нас, речами, які приведуть вас до успіху, лише якщо ви зрозумієте їхню природу.

Ось про що йдеться:

1) Мета

Без мети людина схожа на електрон, що вільно рухається Але все одно Ви вже зробили вибір займатися онлайн бізнесом! Гаразд, ставте конкретну мету. Визначте, чого саме ви хочете. Скільки грошей ви хочете заробляти? Навіщо вам це потрібно? Що ви готові віддати від себе, щоб це вийшло? Дайте собі відповідь на ці запитання, робіть це! Як я вже писав, ставте перед собою конкретну мету і дотримуйтеся її, тоді у вас все вийде!

А зараз я дам тобі невелику дружню пораду: напиши на аркуші свою ціль чи цілі. Дивись на цей листочок щодня, ступай обраним шляхом і не сходи з нього!

Про цілепокладання написано багато хороших робіт професіоналів, які глибоко розбираються в питанні і застосовують свої методи на практиці, це люди, які знають про цю справу в мільйон разів більше, ніж я! Ви без проблем зможете знайти якісну інформацію в Інтернеті.Зробіть це, адже це буде одна з вдалих інвестицій!

2) Час

Розділіть шлях до досягнення поставленої мети на невеликі частини та визначте час, який вам знадобиться для їх виконання. Складіть план справ, які вам потрібно зробити протягом дня, наступного місяця або навіть року. Знову , я раджу вам, що щоденний перегляд вашого плану спонтанно спонукатиме вас до дій.

Записуйте свої успіхи, навіть якщо вони здаються вам незначними.Коли з’являються сумніви типу «у мене не вийде», подивіться на свій список, це додасть вам впевненості, адже ви вже багато зробили!

Часто початківці інтернет-бізнесмени з жахом дивляться на роботу, яку їм доводиться виконувати: створення розсилки, сайту, інформаційне навантаження, дослідження ринку і т.д. Якщо розділити ці завдання на невеликі частини, їх виконання перетвориться на приємну гру. Описаний вище метод допоможе вам створити власний інтернет-бізнес, як гру! Почніть з малого і крок за кроком. Якщо ви хочете створити інформаційний бюлетень, подумайте про спочатку заголовок….

3) Впевненість в результаті

Зупиніть, перестаньте читати цю статтю! Знову візьміть аркуш паперу і напишіть 10 причин, чому саме ви досягнете успіху в онлайн-бізнесі. Завдяки яким, вашим знанням і талантам ви досягнете успіху в цьому непростому Будь ласка, я сприймаю цей запит дуже серйозно.

4) Наполегливість

У вас є ціль, ви точно знаєте, що вам потрібно зробити для реалізації ваших планів і скільки вам знадобиться часу, ви точно знаєте, що у вас все вийде, ви вірите в це, ви впевнені в цьому!

Прозвучить нереально, якщо я скажу, що у вас все буде гладко, в кожному починанні бувають невдачі і труднощі. Питання: на що ви будете звертати більше уваги?Невдачі? Чи ваші успіхи?Якщо ви все робите з бажанням і наполегливістю, маєте зрілий погляд на речі, вас ніщо не зупинить.

Невдачі не обов’язково означають кінець. Це лише ще один крок до ВЕЛИЧЕЗНОГО УСПІХУ в онлайн-бізнесі. Як сказав Кант: «Що нас не вбиває, робить нас сильнішими».

5) Дія

Тепер дійте! У вас є все, що вам потрібно. Будьте постійно в русі, будьте активними, розвивайте свій бізнес тут і зараз!

Тепер ми можемо вивести формулу виграшу в онлайн-бізнесі:

Ціль + Час + Впевненість + Наполегливість + Дія = ВАШ УСПІХ!

Як змінити свої звички та досягти успіху

Американський філософ Вілл Дюрант одного разу сказав: “Ми це те, що ми робимо постійно”. Тому ми, це насамперед наші звички. Ви коли-небудь замислювалися, як ви проводитимете ті дорогоцінні 24 години, які ви отримуєте щодня? Якщо ви читаєте цю статтю, то напевно ви про це замислювалися. Багато хто часто замислюється, як стати більш продуктивним та успішним у повсякденній діяльності.

Як змінити свої звички та досягти успіху.

Однак у більшості випадків люди зазнають невдачі. Люди не роблять багато тих справ, що вони самі собі намітили. Не говорячи вже про виконання списку бажань. Але чому це відбувається з багатьма людьми? Виявляється, хоч би скільки ви планували і не думали про свої цілі, якщо ваші звички не збігаються з ними, ви не досягнете їх.

Звички зароджуються у підсвідомості

Нейробіологи погоджуються, що звички формуються насамперед у нашій підсвідомості. Вони активуються лімбічною системою мозку, яка також контролює наші емоції. Це означає, що ваш настрій опосередковано визначає, чим ви вирішите займатися у певний час дня, навіть не усвідомлюючи цього.

Ось приклад: ви їдете додому на годину пік. Якщо машина неподалік вас раптом перебудовується у ваш ряд, і ви в поганому настрої, то, швидше за все, ви розсердитеся і почнете сигналити водієві, навіть не усвідомлюючи, що робите.

Інший приклад: ви приходите додому втомленим після важкого робочого дня. Ви хочете компенсувати це почуття виснаження та розчарування, тому ви вирішуєте зробити набіг на холодильник і взяти великий шматок шоколадного торта (або чогось міцнішого), щоб отримати миттєву нагороду і «відчути себе краще».

Ви бачите, як емоції можуть вплинути на ваші звички?

Дозвольте дати ще одне цікаве уявлення про звички: рептильна частина мозку у поєднанні з лімбічною системою також запускає формування наших систем переконань. Отже, звички – це результат наших глибоких переконань.

Що це позначає?

Якщо в глибині душі ви вірите, що ви неефективні або погано навчаються, то ваша підсвідомість діятиме так, начебто вона слідувала вашій команді. Ви відмовитеся від того, що «не можете робити», і розвинете в собі звичку відкладати справи на потім.
Якщо, навпаки, ви глибоко вірите, що можете досягти певної мети, скажімо, ви хочете схуднути і дійсно вірите, що це можливо, то в результаті ви розвинете звички, які приведуть вас до вашої мети.

Вплив звичок на емоції.

Знаючи це, що потрібно зробити, щоб зміцнити свій мозок та обміняти погані звички на добрі, які допоможуть вам у досягненні ваших цілей?

Розвивайте тверду віру у свою здатність досягати своїх цілей

Якщо ваша віра досить сильна, віра в те, що ви можете «здійснити це», то ваш мозок надсилатиме сигнали вашій лімбічній системі про те, що має статися далі. Наче наш внутрішній голос шепоче і творить чудеса через відкритий канал віри.

Будьте в курсі своєї поведінки та своїх дій

Якщо ви дійсно хочете пізнати себе, ви повинні дивитися на себе широко розплющеними очима. Без осуду спостерігайте, яка поведінка та емоції рухають вашими діями. Це звучить просто, але спочатку може бути складно.

Є така цитата, яку приписують Марку Твену «Людину легше обдурити, ніж переконати її, що вона обдурить». Насправді ця фраза однаково відноситься і до того, що ми робимо з собою, коли у нас розвиваються погані звички. Ми вважаємо за краще заперечувати їх або знаходити виправдання тому, чому ми не можемо їх змінити.

Але якщо ви звернете увагу і усвідомлюєте свої звички, ви отримаєте доступ до своєї внутрішньої сили, свого сприйняття і системи переконань, і після цього ви зможете змінити все, що захочете.

Почніть з мікро кроків

У своїй книзі The Little Book of Talent спортивний тренер і письменник Деніел Койл наголошує на важливості виконання та повторення невеликих кроків для досягнення найвищого рівня майстерності. Якщо ви вирішили вивчити мову, то не потрібно відкривати складний літературний роман. Так ви точно нічого не вивчите. Тому починайте із дрібних кроків.

Повторення – король

Повторення породжує стійкі звички. Якщо ви хочете змінити звичку, яка для вас марна, або навіть шкодить, то ви повинні свідомо постійно з нею боротися. Поки що ця звичка не відстане від вас.

Пам’ятайте: для виявлення шаблонів думок, поведінки та дій потрібні свідомі зусилля, але як тільки ви помітите та зміните певну межу, ви можете використати повторення та поступові кроки, щоб повністю змінити свої звички.

Полюбіть себе

Багато людей не пізнають себе. У світі, де ми перевантажені інформацією, складно утримувати увагу на речах, які справді важливі для нас.

Звички, які допомагають досягти ваших цілей, повинні переважати над усім іншим.

Якщо вам складно зрозуміти свої пріоритети, ви можете стати жертвою сторонніх думок, які завадять мислити ясно і впорядковано.

Отже, що робити? Для початку зробіть паузу. Потім подумайте, що робити далі. Намагайтесь робити ті речі, які дійсно мають для вас значення. Шукайте те, що надає вашому життю реальної цінності та сенсу, а потім виробляйте набір звичок, що підтримують цю діяльність.

Як полюбити себе?

Наприклад, ви любите природу? Вона надихає вас на чудовий настрій? Тоді сформуйте звичку проводити хоча б 30 хвилин на день у безпосередньому контакті з природою: гуляйте у парку, купайтеся в озері, або займайтеся садівництвом.

Життя треба прожити. А не прожити у в’язниці зі своїх поганих звичок. Не дозволяйте поганим звичкам обмежувати вашу особу. Замість цього, використовуйте свої звички як шлюз, щоб знайти себе і те, що робить ваше життя значущим і вартим.

Закони успіху у бізнесі

Світ бізнесу вимагає максимального використання можливостей та досягнення поставлених цілей. Значення має все: час, витрачене в розвитку бізнесу, вкладені кошти, отримання прибутку. Якщо спиратися на досвід успішних людей і не повторювати їх помилок, можна досягти добрих результатів. Їхній досвід говорить про те, що у світі бізнесу успіх має свої закони, як і в математиці чи фізиці.

Дотримання цих законів допоможе досягти високих результатів, оскільки вони перевірені часом.

Законів успішного ведення бізнесу складено багато, кожна галузь має свої нюанси та відтінки. Основні з них:

№1. Головні поняття у бізнесі – гроші та продажі.

Бізнес для того створюється, щоб заробляти гроші. Для покращення цього світу краще займатися благодійністю, працюючи в інших структурах. Завдання бізнесу – продаючи, отримувати прибуток.

№2. Володіння товаром відмінної якості за оптимальною ціною ще говорить про те, що підприємець має перевагу.

Товар сам себе не продасть, покупці самі не прийдуть.

Реалізація товару – це трудомісткий процес, який вимагає просування.

Покупця потрібно залучити, а потім постійно працювати із ним. Цим займаються працівники, а керівник контролює процес.

№3. Процес продажу вимагає відстеження.

Сьогодні продали більше, учора трохи менше. Усі ключові параметри повинні вимірюватися:

  • співробітники приходять на роботу за чітким графіком,
  • у відповідність до відпрацьованого часу нараховується зарплата,
  • скільки клієнтів побувало на сайті або в магазині,
  • кількість клієнтів, які здійснили реальні покупки,
  • розмір середнього чека,
  • як часто один і той же клієнт здійснює покупки,
  • так далі.

№4. Контролювання всіх процесів.

Мета контролю – дати зрозуміти співробітникам, що за хорошу роботу він отримає заохочення, за погану – буде покарання;

№5. Форма організації виробничого процесу.

Найоптимальніший варіант – це конвеєр. Тут не потрібна висока кваліфікація, отже, і витрати на зарплату будуть невисокими.

№6. Бізнес працюватиме і зростатиме без господаря і на господаря, якщо є взаємозамінність.

Будь-який співробітник може замінитися іншим.

№7. Система продажів складається з 3-х ділянок:

  • • залучення нових клієнтів,
  • • перетворення потенційних клієнтів на реальних,
  • • порозуміння з постійними клієнтами та новоприходящими.

Кожною ділянкою має займатися окремий співробітник.

№8. Основний прибуток дають постійні клієнти.

Бізнес вважається поганим, якщо немає постійних клієнтів. Щоб їх утримувати, вибудовують цілу систему заохочень як дисконтних карт, бонусів, подарунків.

№9. Власники бізнесу часто не люблять керувати, їм хочеться самим брати участь у процесі.

Це велика помилка. Його завдання – стратегічний розвиток, побудова систем продажу та маркетингу.

№10. У будь-якому бізнесі може не спрацювати якусь ланку, що призведе до погіршення показників.

Потрібно завжди мати запасний варіант, завжди прораховувати свою справу на кілька кроків уперед, щоб невдача не застала зненацька.

Вчені Гарвардського університету переконані, що на успіх не впливають IQ людини, кількість грошей, обставини чи везіння. Головне в тому, щоб бізнесмен був здатний встояти проти поразок та невдач. Якщо людина вміє брати він відповідальність за стан своєї свідомості, то бізнес йому відкрито.

Ідеї інтернет-бізнесу з мінімальним бюджетом
Як відкрити бізнес без грошей?
Основні правила бізнесу на ринку сфери послуг