Перейти к содержанию

Як я працювала тамадою

Слово “тамада” викликає у мене низку стійких хворобливих асоціацій: цигани, ведмідь, Сердючка та конкурс “замотай сусіда у туалетний папір”. Я була на багатьох весіллях і дуже рідко бачила дійсно адекватного ведучого: без баяна, блискучого піджака та жартів нижче за пояс. Саме з цієї причини друг попросив мене провести його весілля: «Кате, ти створиш нормальне свято, я тобі довіряю!»

Я погодилася відразу: по-перше, відмовляти друзям я не вмію, по-друге, я зможу не тільки освоїти нову для себе професію, а й довести, що тамада може бути адекватною людиною. Насамперед я полізла в Гугл, щоб дізнатися, чим живуть люди цієї загадкової професії, на яких сайтах обмінюються досвідом і де зберігають свої дорогоцінні сценарії. Після двох годин моніторингу навколовесільних сайтів мені стало погано, і ось чому:

як я працювала тамадою

— Персональні сторінки, створені «професійними ведучими», відверто лякають. Деякі картинки та слогани, покликані залучити клієнтів, запали мені в душу назавжди:

“Філіп Кіркоров, Маша Распутіна, Алла Пугачова дадуть незабутній гала-концерт за участю гостей Вашого свята, і це надає шоу особливої ​​гостроти та видовищності!”

«Ми пропонуємо наступні послуги: музичний супровід, світлове обладнання, мильні бульбашки…»

“Бездоганне ведення та муз. оформлення, оформлення весіль, випускних вечорів, ювілеїв”

– весільні сценарії, доступні для скачування, інтригують та заворожують. Особливо запам’яталися «давньоруські приказки на весіллі» та сім (!) варіантів конкурсу з бананом. Вибору не було: я почала писати сценарій сама.

Спочатку я зустрілася з самими молодятами і дізналася, яким вони хочуть бачити цей день. «У нас буде багато живої музики», — сказав Шурік. «Головне, щоб було весело», — резюмувала Яна. Я дізналася у хлопців цікаві подробиці їхнього особистого життя (знайомство, перше побачення, пропозиція руки і серця і т.д.) і насамперед склала для гостей конкурс-вікторину. Розумію, що ідея не нова, але за наявності у вас почуття гумору, а у молодих – цікавих фактів – конкурс виходить живим, веселим та невимушеним.

На святі Шурика та Яни ніхто не знав, наприклад, що улюблена страва нареченого – бігмак, а наречена в дитинстві наполегливо фанатіла від Філіпа Кіркорова. Потім я пішла «від неприємного» і виключила всі конкурси з туалетним папером, яйцями, повітряними кульками та яблуками на мотузку. Крім стандартних і завжди йдуть на ура розваг на кшталт інсценування «Ріпки» та «Колобка» я привнесла до сценарію пару власних ідей. Наприклад, конкурс «Складна гендерна ситуація, або На 10 дівчаток 9 хлопців»: п’ять дівчат протягом однієї пісні запрошують на танець якомога більше чоловіків, перемагає найактивніша.

Конкурс проходив дуже весело: коли всі запрошені гості чоловічої статі за столом закінчилися, мама нареченого стала запрошувати на танець випадкових відвідувачів ресторану, в якому проходило весілля.

А подруга нареченої знайшла ще оригінальніший спосіб і станцювала з усіма кухарями та офіціантами!

Я також обійшлася без страшних фраз на кшталт “піднімаємо чарочки, п’ємо за здоров’я молодих!”, віршів про лебедину вірність та збору грошей на дівчинку та на хлопчика (весільні здирства – це взагалі якась мені недоступна для осмислення тема).

Тости говорили всі охочі, ніякого насильства, жодних болісних показових поцілунків свідків, багато живої музики. Хоча за весь вечір ложка дьогтю все ж таки була: до мене підійшла бабуся нареченої і запитала, чому немає Сердючки. «Сердючка поїхала», — це все, що я могла сказати.

До речі, весілля я вела абсолютно охриплі. Завдяки мікрофону мене було чутно, але після фінального конкурсу голос зник. Цієї хвилини я зрозуміла, що все зробила правильно: гості дякували за свято, співчутливо заглядали в очі, гладили по голові і наполегливо пропонували коньяк, молоко та шарфики.

Після весільного випробування у ролі ведучої я готова дати пару порад майбутнім молодятам:

— Необов’язково шукати тамаду за оголошеннями та через знайомих. Ви можете попросити провести весілля перевірених друзів. По-перше, це безкоштовно, по-друге, ви точно будете впевнені в тому, що все пройде так, як ви цього хочете. Звичайно, розвага гостей на весіллі – не найлегша праця.

Проте я під час свята не страждала жодного разу: будь-якої миті я могла присісти за спільний стіл, поспілкуватися з гостями та пожувати салат.

До того ж я знала багатьох гостей, і мені хотілося зробити так, щоб моїм друзям було весело і добре. Забезпечте вашому ведучому приємну атмосферу навколо, нехай він не сприймає себе як весільного трудягу та працівника сцени.

Він – ваш улюблений гість, який просто розважає під час свята себе та оточуючих. Мені здається, що місія “бути тамадою” – ще ніжніша, відповідальніша та почесніша, ніж місія “бути свідком”, наприклад.

— Якщо ведучого серед знайомих не знайшлося – не засмучуйтесь. Запросіть сторонню людину та запропонуйте їй свій сценарій заходу. Заздалегідь обговоріть усі моменти, уважно поставтеся до портфоліо тамади та відгуків про нього.

— Не намагайтеся догодити всім. Живий джаз та капкейки можуть зовсім не сподобатися вашій бабусі. У той же час чоловік у костюмі Пугачової та баян можуть розчарувати інших гостей. Вирішіть, чого хочеться саме вам, і слідуйте велінню вашого серця.

Як заробити на весілля, якщо воно вже скоро

Як придумати надійний пароль?

Причини роздратування на роботі

Добавить комментарий