Перейти к содержанию

Як легше працювати: на себе чи на дядю?

Сьогодні прийнято розхвалювати власний бізнес і представляти його як найкраще з усіх можливих рішень. Давайте спробуємо розібратися, чи це насправді.

Здається, головне, що втрачає людина, розлучившись із роботою на дядька – це стабільність. Насправді, це не зовсім так.

робота на себе чи на дядю

Поки людина працює на дядька, вона має постійного диктатора, який прямими чи опосередкованими способами спонукає його до дії. Гірка правда полягає в тому, що більшість людей змогли б досить легко впоратися із завданням побудови ефективної своєї справи, але за наявності такого диктатора.

Робота він здебільшого неможлива без постійної внутрішньої мотивації. Іноді функцію таких спонукальних поштовхів перебирає оточення бізнесмена.

Але чи довго можна штовхати 50 кілограмову черепаху по морському піску, якщо вона не бажає рухатися самостійно? Виявляється, досить довго. Робота дядька, який отримує дохід від своїх найманих робітників, здебільшого прямо зводиться до створення таких механізмів, які штовхатимуть те, що відмовляється рухатися.

Людина, працюючи на «дядька» або «тітка», рідко усвідомлює, навіщо потрібні нескінченні начальники над нею. Але правда полягає в тому, що змусити середнього найманого працівника ефективно працювати на повну силу – неймовірно складне завдання. Начальники потрібні, щоб її вирішувати. Але невелика частина управлінців справляється з нею досить добре.

Що залишається робити «дядькові», тобто господарю бізнесу? Користуватися важливим та простим законом діалектики про перехід кількості до якості. Господар бізнесу змушений наймати працівників, розуміючи, що багато хто з них працюватиме абияк. Звідси важливий позитивний момент для найманого працівника, яким користується більшість — у роботі на дядька можна не викладатися на всі сто.

Працюючи на дядька, можна не вкладати душу в те, що робиш. Можна розділити відповідальність за свої помилки, або навіть повністю перенести її на чужі плечі. Не потрібно собі платити пенсію, можна не дбати про фінансову звітність. Можна говорити, що твій потенціал не бачать, а твою працю недооцінюють.

Людина, яка вирішила відкрити власну справу, ризикує дізнатися про свою справжню ціну на ринку праці. Він зрозуміє, наскільки потрібні та корисні суспільству його знання та навички. Він дізнається, скільки йому недоплачував «дядько», але небезпека полягає в тому, що може відкритися, що цей «дядько» серйозно переплачував за свого працівника.

Праця на дядька і самого дядька легко засуджувати, але для багатьох людей виявляється необхідною сходинкою до власного бізнесу. Тієї сходинкою до успіху, якої не варто нехтувати.

Більше того, працюючи на дядька, можна досягти успіху і самому і принести його цьому самому дядькові. Не слід лише чекати, що він буде вам дуже вдячний. Достатньо того, що він повірив у вас і вкладав у ваш талант та працю власний дар підприємця.

Чому ви хочете працювати в нашій компанії?

Як заробити гроші студенту

6 звичок, які програмують на бідність

Комментарии 1

Добавить комментарий