Перейти к содержанию

Як можна економити воду

Нам пощастило, що ми живемо у країні, де достатньо води. У той же час ми часто зловживаємо нею, не цінуємо воду і занадто багато її витрачаємо. Все, що вам потрібно зробити, це трохи змінити свої звички, вжити кількох заходів жорсткої економії і перестати витрачати даремно рідину, якої ми всі потребуємо. Крім позитивного впливу на природу, ви також заощадите багато грошей.

Ванна кімната поглинає найбільше води

Людина споживає від 120 до 150 літрів води на день. У сім’ї з чотирьох чоловік може бути неймовірні 600 літрів на день. Більшість води тече щодня, особливо через вашу ванну кімнату, і більшість її припадає на особисту гігієну. При миття рук ми споживаємо три літри води, при прийнятті душу близько 60 літрів, а повна ванна — від 150 до 190 літрів води.

Як заощаджувати воду?

Як можна економити воду

Також можна частково замінити прийняття ванною душем. Саме душ набагато менш вимогливий до витрати води. При прийнятті душу витрата води становить близько 60 літрів, тобто втричі менша, ніж при прийнятті ванни. Крім того, скоротивши час прийому душу на кілька хвилин, ви заощадите ще літри води.

В ідеалі економічний душ має зайняти до п’яти хвилин.

Також важливо не допускати, щоб вода текла без потреби. Це означає, що при намиванні або нанесенні шампуню вода може не текти. Просто відключивши її, ви заощадите багато літрів води.

Для купання не потрібна повноцінна ванна

Вам подобається насолоджуватися ванною, наповненою піною до країв? Безперечно, це приємний відпочинок. Однак при цьому ви споживаєте величезну кількість води, що відбивається на ваші витрати. Як заощадити на воді, не витрачати її даремно і при цьому насолоджуватися комфортом? Все, що потрібно зробити, це прийняти ванну, наповнену наполовину.

Використовуйте економічні душові лійки

Ви можете заощадити ще більше, приймаючи душ, використовуючи економічну душову лійку. Вкладення повністю окупляться протягом кількох місяців. Економічна душова лійка працює за принципом розведення води повітрям. Завдяки особливій конструкції розбризкує воду дрібнішими краплями. Таким чином, обсяг споживаної води менший, але приємні відчуття від душу залишаються незмінними.

Вимикайте кран під час чищення зубів

Як і у випадку з намилюванням, перед чищенням зубів вимикайте воду. Якщо чистити зуби із повністю відкритим краном, у відходи може потрапити близько 30 літрів води.

При чищенні зубів двічі на день це 60 літрів питної води за один раз. Якщо ви вимкнете воду під час чищення зубів, ви можете скоротити споживання вдвічі.

Ви також можете заощадити воду при звичайному миття рук. Просто використовуйте аератори для змішувачів у ванній кімнаті, які зменшують потік води. Намилюючи руки, повністю вимикайте воду.

Також зверніть увагу на крани, що підтікають, або насадки для душу.

Ви також заощадите завдяки сучасній техніці

Ще один спосіб заощадити воду у ванній – побутова техніка. Тому при її виборі дивіться споживання енергії та води. Однак не можна очікувати, наприклад, що стара пральна машина або електричний бойлер буде правильним рішенням для економії енергії. Навпаки, їхнє споживання досить велике.

Ще кілька років тому пральні машини зазвичай використовували набагато більше води на прання, ніж пральні машини сьогодні. Порівняно з початковими 100 літрами, сьогодні це може бути лише 30 літрів. У сучасних пральних машинах є навіть різні енергозберігаючі програми з меншою витратою води та енергії, які, наприклад, видаляють легкі забруднення за допомогою пари.

Як заощадити на воді? Починайте поступово і будьте послідовні

Необов’язково змінювати всі електроприлади одразу та обмежувати використання води до мінімуму з дотриманням усіх принципів. Але важливо почати заощаджувати воду.

Просто поступово зменшуйте споживання води. Це залежить від деталей, і навіть кілька принципів, яким ви суворо дотримуєтеся, можуть принести значну економію води та грошей.

Для початку просто закрийте кран на час чищення зубів щіткою або намилювання. Також перед включенням пральної машини подумайте, чи дійсно барабан повний і чи пральна машина не працюватиме наполовину порожньою при великій витраті води.

Як тільки ви почнете використовувати хоч якісь способи економії води, ви побачите, що вони помітно відбиваються на гаманці.

Які бувають види інвестицій

Інвестування в нерухомість за кордоном

Термін погашення облігацій

Комментарии 1

Добавить комментарий